Dvd recorder in IP TV

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
ted75
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 1. Jun 2008 ob 08:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a ted75 » 1. Jun 2008 ob 08:33

Zdravo!
Sem nov na forumu in nov pri T-2.
Če je kje odprta podobna tema se vnaprej opravičujem!

Težave imam z mojim dvd rekorderjem s trdim diskom, saj mi ga od prehoda na optiko nikakor ne uspe pravilno povezati s televizorjem in stb (motorola).
Televizor ima en scart, rekorder dva(input in output). Ker je tv program na AV kanalu, se tepe z rekorderjem, ki je na istem. Če stb ni prižgan, mi rekorder omogoča gledanje dvd ali divx, nikakor pa ne snemanja, saj ne najde nobenega programa. Ko je prižgan stb, pa ne deluje rekorder.
Trenutno imam povezano tako: en scart kabel povezuje tv in rekorder, drugi pa rekorder in stb.

Ali je sploh možen ogled programov preko rekorderja in snemanje le teh?

Hvaležen bom za vsak nasvet!

LP,Tadej

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a RobertM » 1. Jun 2008 ob 08:52

Marsikomu deluje.
Na DVD recorderju imas moznost izbire vec AV vhodov-izhodov :?:
Poglej malo v navodila ali po menujih DVD recorderja.

BDW. Saj imas STB prikljucen na input SCART DVD in output DVDja na TV SCART :?:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
ted75
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 1. Jun 2008 ob 08:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a ted75 » 1. Jun 2008 ob 21:45

RobertM, hvala za nasvet!

Zadevo sem imel drugače povezano, ampak edino v taki povezavi mi rekorder sploh deluje (ne pa tudi tuner na rekorderju), tvoja povezava mi žal ne dela.
Bom pa vseeno še enkrat navodila dal čez, ampak.......

Sem pa pripravljen za kakšen nov nasvet, samo da bi delovalo :jao:

Uporabniški avatar
ted75
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 1. Jun 2008 ob 08:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a ted75 » 2. Jun 2008 ob 13:59

Kdorkoli?
Vsak nasvet bo boljše kot nič :nevem:

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a buneech » 2. Jun 2008 ob 15:19

Tuner ti v nobeni vezavi ne bo deloval. IPTV ne deluje na enak princip kot analogni tunerji, tukaj je playlista za programe spisana po IP-jih kanalov. Na zunanji recorder pa lahko snemaš le-to, kar trenutno gledaš. Če imaš dvd recorder med TV in STB speljan.
Trolling is a art.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a DragoG » 3. Jun 2008 ob 21:30

Torej lep pozdrav vsem skupaj.Včeraj so mi priklopili vse zadeve in takoj sem vse povezal.Razočaran sem bil,ker moj novi TV Sony ni prikazal slike v 4:3 formatu,ampak jih je raztegnil čez cel ekran,imam pa tudi projektor,tam pa je sliko tudi raztegnil poleg tega pa še porezal na robovih.Zadevo sem rešil tako,da sem povezal Motorolo 1910 preko scarta na scart vhod DVD recorderja (Pioneer) in DVD recorder z scartom na TV-ju.Poleg tega sem povezal še Motorolo z TV preko HDMI.S tem sem dosegel,da lahko snemam na DVD recorder vse programe,ki jih oddaja T2,če preklopim na TV na AV1(scart)lahko gledam programe v formatu 4:3,16:9 mi jih avtomatsko raztegne,če pa izberem na TV-ju HDMI vhod,pa lahko gledam HD vsebino oz.programe,ki so predvajani v formatu 16:9.Upam,da sem kaj pomagal.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 4. Jun 2008 ob 20:33

nisem sicer doma pri IPTV, vendar imajo vsi STB-ji v nastavitvah možnost nstavitve kakšen TV imaš priklopljen, tam moraš imeti nastavljen format takšen kot je priklopljen. Je pa res da koliko sem slišal imam HD motorola nek problem z napravilnim prikazom formata nevem pa ali to velja za scart ali hdmi povezavo.
Slika

poiuztrewq

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 4. Jun 2008 ob 22:51

Poleg tistega klasičnega preklopa formata v T-2 meniju se dostikrat splača iztaknit UTP in poigrati z dejanskimi nastavitvami STBja.

Pri Aminotu, npr., lahko izbiraš med dvema različnima 4:3 formatoma (navadni in letterbox) in se dejansko pozna, saj je razlika v pan&scan-u.

Uporabniški avatar
ted75
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 1. Jun 2008 ob 08:25
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a ted75 » 4. Jun 2008 ob 23:00

No, malo sem se poigral z nastavitvami rekorderja in zadeva zdaj deluje. Snema program, ki se trenutno gleda, da pa se posneti tudi preko timerja. :D

Ga ne bo treba prodati ;-)

Vsem hvala za nasvete in lp,

Tadej

Mesky
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 9. Avg 2008 ob 21:27
T-2: Še nimam

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a Mesky » 9. Avg 2008 ob 21:40

Pozdravljeni
Zanima me to snemanje preko timerja, ki ga je omenil ted76.
Ali ti dvd rekorder sam prestavlja programe na komunikatorju in kako imaš to povezano.
Sam imam AmisTV in Philips 3575 dvd rekorder, pa sem danes preko scarta priklopil iz komunikatorja in snemal.
Želel bi tako kot prej pri analogni TV ko je videorekorder sam preklaplal in snemal.
LP Mesky

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Avg 2008 ob 21:46

Tako, kot si imel pri analogni TV pri IP TV ni možno! Tam je bilo ločeno po frekvencah! Pri T-2 imaš funkcijo Snemalnik, če pa želiš vseeno preko videorekorderja pa lahko snemaš le tisto kaj trenutno gledaš! Timer je uporaben le toliko, da se zadeva avtomatsko štarta ob določeni uri! Mora pa bit STB prižgan in vnaprej nastavljen program!

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 10. Avg 2008 ob 07:55

Kaj ko bi nehali opevati vaš svetovni IPTV rekorder, ker dokler si ne more uporabnih izbrati med vsaj 80% programi katere ponujate zadeva ni uporabna.

Nazaj k temi.

STB-ja od AMIS-a sicer ne poznam, vendar če podpira timer funkcijo se vsaj delno da porihtat snemanje čez timer.
Postopek je takšen
1. Na STB-ju v timer funkciji nastaviš kdaj se naj STB prižge, Ponavadi si lahko tudi nastaviš na kateri program se naj prižge. )pač odvisno kaj STB omogoča=
2. Na rekorderju si potem sprogramiraš časovno snemanje isto kot prej, edina razlika je da za program nastavš ustrezni AV vhod pač tistega na katerega imaš priklopljen STB.

Zadeva sicer ni čisto enaka kot prej je pa zelo podobna, edine razlike
- posebaj moraš nastaviti timer za STB in rekorder
- nekateri STB-ji ne omogočajo da se prižgejo avtomatsko preko timerja ali pa omogočajo da ga sprogramiraš za samo en vklop/izklop
- med snemanjem ne smeš preklapljati programov na STB-ju, torej če že gledaš TV moraš gledati tisto kar snemaš
- za polno funkcionalnost (sočasno gledanje in snemanje) potrebuješ STB kateri bi omogočal gledanje dveh programov hkrati (za IPTV ga še nisem videl) ali pa da imaš doma dva STB-ja enega za TV drugega za rekorder (problem pri IPTV je potem prepustnost linije, kar je na bakru velikokrat problem)
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 10. Avg 2008 ob 10:03

1. Na STB-ju v timer funkciji nastaviš kdaj se naj STB prižge, Ponavadi si lahko tudi nastaviš na kateri program se naj prižge. Pač odvisno kaj STB omogoča...

T-2jev STB tega ne omogoča. Sicer bi se dalo sprogramirat, ampak jim verjetno ni v interesu.

Mesky
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 9. Avg 2008 ob 21:27
T-2: Še nimam

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a Mesky » 10. Avg 2008 ob 11:17

Hvala za odgovore in pomoč.
Tudi pri Amisu STB izgleda da nima timerja, ga še nisem našel.
Torej snemanje preko scart vhoda ( ali AV ), timer nastavljen, STB ves čas vklopljen.
Za drugo snemanje pa prestaviti program na STB.
Bom pa obdržal še kabelsko TV, pa bom lahko tam snemal če ne bom mogel preklapljati na STB.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Dvd recorder in IP TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 10. Avg 2008 ob 11:31

tudi na kabelski se zadeve spreminjajo, to novega leta se ukinejo skoraj vsi analogni programi. za sprejem digitalnih pa boš imel isto STB kot ga imaš sedaj.

Edina prednost je da lSTB-ji za kabelski sistem ponavadi imajo prej omenjeno timer funkcijo, da se dobijo STB-ji kateri imajo 2 tunerja, se pravi eden za TV drugi za rekorder, da lahko vzporedno priklopiš več STB-jev in tako gledaš na več TV-jih (pri IPTV obvezno optika ali da si zelo blizu telefonske centrale)
Slika

Odgovori