Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 2. Jul 2008 ob 20:20

@Nimda: Ne provociram, ampak sprašujem.
Vseh teh komentarjev ne bi bilo, če bi vi prvi dan objavili pojasnilo.
Tako pa nadaljujete z:
a) sprenevedanjem in ignoranco
b) tiščanjem glave v pesek
c) namigovanjem, da so za vse krivi drugi.

@Krypto: Bine kar dobro ve, koliko je zaposlenih. In tule diskutiram na način, da ne podajam informacij, ki jih sicer poznam, pa vem, da niso za javnost, vendar pa trdim, da vaš način ni pravi.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Jul 2008 ob 20:50

In od kod ti veš koliko je zaposlenih?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Jul 2008 ob 20:52

To se samo tako reče, da se pridobi pozornost! :owned:
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 2. Jul 2008 ob 20:55

@malkec: poslovna skrivnost.

@Nimda: zdaj pa boš nadaljeval z izzivanjem?
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Jul 2008 ob 20:55

Poleg tega, poglejte simobil koliko let je že na trgu pa še ne štima vse tako kot mora! T-2 se trudi po najbolših močeh, take stvari pa so cena napredka.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 2. Jul 2008 ob 21:05

Ne poznam Simobila, ker sem od 1997 na Mobitelu in vem, da Mobitel ni nikoli objavil neresničnega seznama držav, kjer jim roaming deluje. :beri:

Da je nastanek T2 najpomembnejši dogodek na ITK sceni v zadnjih 20 letih, je meni povsem jasno in kar dobro sem seznanjen z vsemi poleni in sabotažami, s katerimi so se in se še morajo spopadati. Tega jim nihče ne oporeka, ravno nasprotno. :car:

Problem je le v tem, da ne zmorejo spraviti skupaj korektnega sporočila za javnost in potem sprevračajo pozornost drugam.
In to nemalokrat tudi na način, ki je podcenjujoč do strank. Konec koncev je T2 zaradi uporabnikov in ne obratno. :namrec: In samo zaradi strank bo lahko obstal na trgu, ne pa zaradi tehnologije.
Slika

Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a eurodj » 2. Jul 2008 ob 21:38

vsega tega govoričenja ne bi bilo če bi dal na uradno stran majhno obvestilo da vam roaming ne deluje.

Kot drugo kako bodo vedeli da morajo uporabniki dat na Roaming2. 90 % ljudi na t-2 mobilu ne bo vedl da morajo prestavit in bodo bili ogorčeni nad nedelovanjem roaminga v tujini, čeprav jim bo takrat delal že. Za starejše ljudi ne bo nikol roaming delal, ker ne bodo znali reveži prestavt ... To si jst sploh ne predstavljam kako bodo to uredili :nevem:
Slika Slika

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a matjazc » 2. Jul 2008 ob 22:08

No tud jest se strinjam, da bi lahko dali eno sporočilo za javnost, vsaj spodobilo bi se in tudi vsaj približno bi lahko napisali kdaj bo storitev omogočena (avtomatska prestavitev na tujega operaterja seveda !!). Bomo že počakal, samo, da bo delovalo.

Upajmo, da se bo zadeva čimprej rešila, kot pravite. Vem, da se T-2jevci trudijo. :car: :D
Zadnjič spremenil matjazc, dne 2. Jul 2008 ob 22:26, skupaj popravljeno 2 krat.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 2. Jul 2008 ob 22:11

Nikoli ni bilo govora, da bo treba iti v t-2 meni in izbrati ročno na roaming2, ko si v tujini.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a killah bee » 2. Jul 2008 ob 23:10

Krypto napisal/-a:@killah bee Ne razumem zakaj nekaj groziš tu, dejansko pa ne narediš nič. Od raznega metanja floskul nima noben nič. Mogoče bi bilo bolje zamenjati operaterja in se ukvarjati s kakšnim športom da sprostiš svojo napetost.

p.s. Če že misliš koga vlačit po medijih si prej odpri atlas sveta in preštej države.

pa lp
Ne grozim popolnoma nič. Sem napisal, da je zadeva z medijskega stališča lahko zelo zanimiva. In zanimiva tudi s strani uporabnikov! Saj ne dobivamo nobenih pojasnil, da nekaj ne deluje, ravno nasprotno. Preberi Sistemska obvestila na T-2 strani. In ja ravno sem v tem, da grem nazaj na Mobitel, kjer mi je kljub višji ceni delovalo vse tako kot mora in niti enkrat v 13 leih zadeva ni crknila! vsaj jaz nisem tega opazil ali občutil. BTW... Tudi z športom se aktivno ukvarjam in ne sproščam napetosti niti tu niti tam. Povem pa moja stališča, do nastale situacije. Če nočeti vi obvestit nas in ostale, jih bodo pa preko medijev. In ko nekaj rečem, to tudi storim!

Res je da sem narobe napisal. Pač se lahko vsak zmoti in ob enem lahko tudi sam opazi, da je bilo mišljeno 600 operaterjev kot jih navaja T2!

Še nekaj vprašanj: Mogoče že uporabljaš T2 mobilno storitev? Si v tem času bil v tujini? Kako si se počutil, ker nisi mogel kontaktirati z domačimi? Bog ne daj, da se komu kaj zgodi. Kako bo obvesti druge, da je nekaj narobe?

Potrebno se je zavedat, da take stvari lahko potegnejo marsikaj za sabo.


Ko je Shorto napisal, da bo do drugega tedna tudi roaming poštiman, se spomnim neke objave, ko je nekdo v tem fohu lepo napisal, kako se roaming pogodbe sklepajo in koliko je potrebno časa, da zadeva dejansko deluje! Dvomim, da bo drugi teden kaj drugače kot danes!


Ostali T2jevci: verjamem, da se trudite po svojih najboljših močeh. Kapo dol za to. Samo da pa se uporabnikov in javnost ne obvešča o nedelovanju storitev je pa čisto zavajanje. Prikrivate stvari, ker drugače ljudi še nebi bilo pri vas, dokler zadeve nebi delovale kot morajo. Prav tako, sem se sam speljal na ta led in zato sem upravičeno razočaran in jezen!


Kot sem že nekje prej napisal: Če nekaj kupim, hočem to uporabljati takoj in da vse deluje. Kako bi reagiral ob nakupu novega avtomobila in bi moral dnevno vozit nazaj na servis, da prvič porihtajo klimo, ki ne deluje, drugič servo ne deluje, tretjič šipe ne delujejo, itd...


Hvala in lep večer še naprej
Megane 225 Renault Sport

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a pikoli » 2. Jul 2008 ob 23:16

Če imajo roaming res zrihtn preko unega link2one španskega romanja se pomoje to lahko zrihta v enem tednu IMO.
Slika

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a nSk » 2. Jul 2008 ob 23:21

Lahko je zrihtano v enem tednu ampak bi moralo biti zrihtano že preden SO OBJAVILI da storitev deluje! :namrec:
Ker kar so naredili je skrajno neresno in se za tako firmo ne sposobi. :aa:

Upajmo da čimprej zrihtate.

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a pikoli » 2. Jul 2008 ob 23:27

To se pa strinjam!
Slika

peterdoo
Model
Prispevkov: 221
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 3. Jul 2008 ob 11:05

Nekaj se očitno le premika naprej, ker zdaj dela roaming v drugo smer. Tuje kartice (sicer zgleda samo španske) delajo v T-2 mreži, tako da neko zvezo med mrežami imajo.

Upam, da se niso zmotili pri izdelavi SIM kartic in jih ne bo treba vseh menjati...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Jul 2008 ob 11:19

@peterdoo Ne bo treba menjati, je pa najbrž resnica tu nekje vmes.
@killah bee Po želji ane, sam imam aneks do 12.12.2008 pri mobitelu, tako da trenutno uporabljam oboje. In pa primerjat operaterja ki je 13 let na sceni ter operaterja z nekaj aktivnimi meseci ni ravno vmesno. Se pa strinjam, da stvari morajo delat če se to oglašuje, vendar še enkrat, nihče od nas z nazivom "t2jevec" ni odgovoren za te stvari.

Zaklenjeno