Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Nitro
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 17. Feb 2010 ob 20:16

Še nekaj (predvolilnih?) pojasnil gospoda podžupana:
Spoštovani

Da, zavedamo se pomanjkljivega in nezadostnega zadoščanja potreb na tem
področju. V Občini Mengeš je bilo v preteklosti narejeno preko 7 km "cevi"
za takoimenovano širokopasovno omrežje elektronskih komunikacij. Žal so do
sedaj ostale le prazne cevi. Ob vsem tem je ob reševanju problema nastalo
še nekaj birokratskih starih odlokov, ki jih sedaj odstranjujemo - zadnjega
upamo na zadnjem občinskem svetu, tako, da se lahko razpiše razpis za
izvajalca in koncesionarja. Ob tem je bil že narejen načrt opremljanja,
dokument, ki je osnova za razpis. Tega lahko pridete pogledat tudi na
občino, v kolikor vas to zanima.
Skratka, v lanskem letu, ko smo naredili tudi anketo o tej temi, smo dobili
nadpovprečno veliko vrnjenih anket, kar je ob vsebini jasen dokaz, da smo v
preteklosti na tem področju obstali in seveda s tem zaostali za mnogimi
drugimi občinami. Na koncu : trudimo se , da bo v letošnjem letu narejena
prva etapa izvedbe takozvane "optike" in da bo v drugem letu že imel vsak
občan priključek na to dobrino!

Podžupan
Jože Vahtar
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 17. Feb 2010 ob 21:33

Tegale gospoda osebno poznam zelo dobro in on gotovo ne daje "predvolilnih obljub", temveč realno stanje. Tako tudi vem, da so nekateri v občini preveč "zategnjeni", tako da ovirajo reden postopek ter silijo telekom v mengeš na vsak način. Sicer je optika optika, ampak če me že kdo vpraša, močno upam da pride T2. Telekom bi vlekel optiko že leta nazaj, a le v mengeške bloke, privat hiše pa ku*c gleda...seveda, najenostavneje je potegnit eno vlakno in gor nabit 300 uporabnikov...
spet nazaj...

bostjan1111
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 10:12
T-2: Že imam
Paket: VDSL 1/256 + IPTV+ IP TEL

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a bostjan1111 » 18. Feb 2010 ob 14:02

Če sem pravilno razvozlal iz vsega objavljenega gradiva, naj bi se z Gratelom dogovorili za izgradno omrežja, ta pa bi moral potem omrežje vsem zainteresiranim ponudnikom dati v najem pod istimi pogoji, kar naj bi pomenilo, da vsak sam zbere, katerega ponudnika storitev bo izbral. Od nekega neuradnega vira pa sem slišal, da naj bi se z deli začelo že letos spomladi. Da bi se to le uresničilo :car: :car: :car:

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 18. Feb 2010 ob 18:07

Taka naj bi bila nova zakonodaja - namreč da kabel ne bo več od siola, od T2----ampak NAŠ. Tako bomo lahko izbirali ponudnika, kot praviš.
Drugače se bo tudi po mojih info spomladi nadaljevalo iz trzina proti mengšu (saj jeseni so že kopali dokler ni bilo minusa...)
LE upajmo da tak razplet.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a manic » 19. Feb 2010 ob 01:56

Naš kabel je lahko samo telekomov, ker ga je gradil z državnim in evropskim denarjem (pogoj od EU). T2jev kabel, pa ne bo in more bit "naš", ker je T2 privatni investitor in je celotna infrastruktura, ki jo sam financira tudi njegova last. Mislim, da to ni težko za razumet.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Feb 2010 ob 10:25

Telekomov praviš? hm...le zakaj smo potem mi takrat plačali mastne denarje da so ta "telekomov" kabel potegnili do nas, kaj? Le zakaj smo plačevali kredit 12 mesecev za "telekomov" kabel, da smo lahko dobili telefon? Da si ne bo kdo kaj naredil...ta kabel je telekomov toliko kot je stavba WTC v ljubljani moja...
Ravno zato se je zakon spremenil - ker si je telekom lastil NAŠ kabel in s tem preprečeval priklop drugih operaterjev. Samo spomnimo se par let nazaj, kakšne težave je imel T2 pri tem.
Ne vem ,kako bo to šlo ampak če bo zakon da bo kabel naš, potem bo morala država (občina, evropa...?) dati nekaj zraven, saj drugače ne bo šlo...
spet nazaj...

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a manic » 19. Feb 2010 ob 12:22

Narobe si razumel kaj sem ti htel povedat. Kabel ki ga je polagal telekom, lahko postane oz mora bit "naš". T2-jev kabel pa ne more bit, ker je to njegova last. Upam, da si zaj dojel.

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a gost » 19. Feb 2010 ob 14:07

potem lahko kar eno tretje podjetje dobi koncesijo nad cevmi in da noter kabel potem ga pa renta ponudnikom storitev?
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 19. Feb 2010 ob 16:17

Vprašanje je , kako je s cevmi, saj so položeni v državno zemljo in dvomim da kdo plačuje najemnino za vse te kilometre...
se pa strinjam da so kabli od T2 ali telekoma, če jih dajo notri na njihove stroške, ja. Problem se pojavi, ker je telekom (zaenkrat še) državna firma ter kot taka je tvoja, moja in od vseh, kar spet pomeni da je kabel vsaj delno naš...T2 je druga stvar.
spet nazaj...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Feb 2010 ob 08:56

Škoda, da se razburjaš, ker ne boš nič dosegel. Vsi smo enakega mnenja kot ti, vendar kabel je vseeno Telekomov kljub temu, da smo ga že najmanj 10x preplačali.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 21. Feb 2010 ob 10:05

Vem, ja. Ampak včasih se je kljub vsemu dobro malce razburiti, si potem kar malo boljše volje, čeprav je to lažen občutek :neutral:
spet nazaj...

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a gost » 4. Jun 2010 ob 23:42

čist na začetku ki se zavije iz trzina proti mengšu je neki odkopano in je trak T2 optični kabel, a se tuki konča trzinski kabel in ne bo šel proti mengšu ali pač?
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 5. Jun 2010 ob 10:56

Dvomim. Trzin je druga občina, drug župan in zato po moje na žalost ta kabel ne bo videl naših PC-jev. Nekam je potihnilo tole okoli optike, kar potrjuje sume in govorice da so nekateri v občinskem svetu nekaj jamrali oz. bili proti temu, da T2 vleče kable, ker kao "ni fer do drugih" - beri telekoma, da se ga nič ne vpraša, čeprav kolikor sem jaz obveščen telekom sploh NI BIL zainteresiran da vleče optiko po celem mengšu - oni bi potegnili SAMO v bloke, pa FD, nas bajtarje pa ku*c gleda, a ne... (Zdaj se naj pa oglasi kakšen iz bloka in reče da je to fer...) itak da bi vsak to delal - potegnil eno vlakno in gor nabil 300 uporabnikov. Najlažji zaslužek. Packi. I tata bi, sine!
No, prav vse spet ni slabo - T2 niža cene HD kanalov, torej dalj ko ne bomo imeli optke, več bo HD kanalov na TV in cenejši bodo. Ne vem, kako je s tem pri T1, me niti ne zanima, če ne bo res prek*eto nujno.
spet nazaj...

Robi25Lj
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Feb 2009 ob 17:06
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Robi25Lj » 10. Jun 2010 ob 16:58

to se imenuje Tržno gospodarstvo mar ne? pomoje pa, da bi t2 z veseljem z gratelom potegnil kabelček do vsake hišice, tako moje, kot tvoje in ne samo do Večstanovanjskih objektov, če bi vsak odprl svoj mošnjiček in si sam financiral izkop od centrale do vsake hišice v naši razvejani vasici :) ! To se ni, in se ne bo zgodilo, edino če občina Mengeš to sofinancira in bodo ti kabli pač njeni, ker tako kot je sedaj ,so pač kabli v lasti t-2, ki pa to ne more sam financirat, oz. se jim niti ne isplača, časi socijalizma so minili in tega se očitno nihče ne zaveda, kljub temu ,da imamo tržno gospodarstvo že 19 let ! namesto tega se vsak samo raspizdeva, da vse ali nič (ker ni pošteno . opp. plačaj si pa boš dobil), kar na koncu pomeni nič, enak kretenizem je preusmeril železnico čez domžale in naredil iz mengša pičkin dim, ki ne služi ničemur drugemu razen tranzitu z avtomobili čez mengeš. moje mnenje je ,da optike v mengšu nebo še vsaj 5 let, vsaj ne po celotnem, morda v blokih, po vseh hišah pa 100% ne, ker roko na srce, postavi se v kožo katerega koli ponudnika in boš videl da to postavlja velik zalogaj vsakemu. drugač pa čist tko, v mnogo bolj razvitih državah kot je ta Bananastan (slovenija) , imajo precej slabši internet kot ga imamo mi v mengšu z vdsl, jast plačujem 2/2 MbPs in jih tudi dobivam, kar pa v tujini sploh ni praksa, kolega, ki je v Angliji plačuje 40/4 pa ima običajno slabši prenos podatkov kot jast, le redko doseže hitrost 25Mbps. Skratka, mengeš je nepomembno ,zakotno mestece, ki je za ponudnike z vidika, vse ali nič, popolnoma nepomemben. si tudi jast želim optike, vendar bom prav tako preživel na vdsl, ko bo optika v mengšu, mene že zdavnaj ne bo v teh fukojebinah.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 10. Jun 2010 ob 19:13

Glej --mene do sedaj prav NIHČE še ni vprašal, če sem sploh pripravljen imeti ali plačati optiko. Kaj pa, če sem pripravljen dati recimo 500 evrov za optiko? Ali več? Ali kdo ve to? JE kdo koga vprašal? Mi bodo potegnili iz kamnika samo zame? Tukaj tiči problem...tista uboga anketa, ki so jo dali je kot bi psu vrgel zaprto piksno hrane...
Glede prenosa pa...jaz recimo ne bi plačeval 40/4 če redno dobivam samo 25. Če kdo plačuje tisto, kar NE dobiva, je to njegova stvar, zakaj je tako naiven (da ne bom grdo govoril) da je tiho in daje denar. Jaz ne bi.
spet nazaj...

Odgovori