Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a antjest » 3. Jul 2008 ob 19:03

Včeraj se mi je Amino nadgradil oz. karkoli je že dol potegnil. Pri tem je šel ponovno v franže format slike.

Gre za kanale kot ORF1,2 , WILD , ipd, ki so v glavnem v 16:9 formatu.

Če je Amino v 4:3 modu, je slika porezana okrog in okrog (črn rob). Da se razširit na TV, vendar to ni to. Postane zrnata.
Če je Amino v 16:9 modu, je slika obrezana (črn rob) in tudi manjka del slike levo in desno.

Ne razumem zakaj si ne more nobeden zapisat nastavitev, ki delajo in potem pustit zadevo dokler dela, oz, nastavit nazaj pri kakšnih spremembah.

Na HD sporočeno včeraj ob cca isti uri, z izraženo željo, da mi javijo kaj je narobe.
Dosedaj ni poklical nihče, dela pa tudi še ne.

edit:
Si bom kar sam odgovoril. Hvala Bobi, ker si me spomnil. Že dolgo je od tega, pa sem pozabil. :pivo: ob priliki
Potrebno je bilo iti v meni od tega kitajskega sr.nja in iz letterbox (očitno default) prestaviti v widescreen.
Tista nastavitev 4:3 , 16:9 v meniju T2 je čist neuporabna. :grrpc:

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a DragoG » 3. Jul 2008 ob 23:09

Jaz sem z nadgradnjo na Motoroli 1910 zdaj zadovoljen,saj nastavitev 16:9 deluje.

dapi31
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10MB/1MB+TV
Kraj: Maribor

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a dapi31 » 5. Jul 2008 ob 09:45

Imam amino 110, po zadnji nadgradnji pa se je pojavila tudi težava s formatom, ne gre in ne gre mi nastaviti, da ne bi imel porezanih robov levo in desno npr. na ORF ko oddaja v 16/9 formatu. A lahko kdo napiše postopek, kako priti v nastavitve kjer spremenim format v widescreen? Sem poskusil iztakniti kabel od napajanja ven, pa imam samo črn ekran in zgoraj opravilno vrstico... nikjer možnosti, da grem v preference.

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 5. Jul 2008 ob 10:14

Ta widescreen vedno uničijo. Ugasni Amino in izštekaj UTP kabel. Amino nato prižgi in počakaj. Ko se pojavi neka zadeva podobna internetnemu brskalniku pritisni Menu. Prišel boš v menu, kjer boš imel ne razpolago nekaj opcij. Ene tretja po vrsti bo prava za spreminjat format, pri meni je pisalo nekaj v stilu [NO STRING]. Ko to opcijo izbereš se odpre nova stran kjer lahko nastaviš format. Verjetno bo pisalo Letterbox. To spremeni v Widescreen in shrani. Amino izklopi iz elektrike, vklopi UTP in nazaj vklopi elektriko. Potem mora delati.

Če ti takoj ne dela se malo pozabavaj pa izberi najprej 4:3 in nato šele widescreen. Čist ajnfoh, made by :rtmT2:

dapi31
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10MB/1MB+TV
Kraj: Maribor

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a dapi31 » 5. Jul 2008 ob 20:34

Ej, hvala! "Dela s prve!" Res so "mojstri", da to vedno zmrdajo... da ne omenjam kock, katastrofe okoli VOD (dvakrat probal in nikoli več ne bom!), počasi razmišljam da bi šel konkurenci, predvsem, ker je tudi support totaln podn. Hvala bogu za forum in takšne userje!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jul 2008 ob 23:09

Če imaš kocke, prijavi napako. Če si prijavil napako na tehnično podporo in ti niso še poštimali, prijavi napako meni na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Jul 2008 ob 12:27

Ko resetiraš aminota brez vključenega kabla napiše "no data,..." tam je še potrebno pritisnit ok tipko, premakneš se s puščico tja (Je zgleda modalno okno)!

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 7. Jul 2008 ob 09:59

NN in ostali T-2jevci. Kot vidite, že vrabci čivkajo, da ima T-2 daleč najslabšo tehnično podporo daleč naokoli. A se ne bi malo potrudili v tej smeri? Vsi uporabniki namreč niso tako vešči tehnike in jim je tehnična podpora edini izhod v sili.

Sicer pa, še dobro, da imamo tale forum in vas, T-2jeve neuradnike. Če ne bi bilo tega, mislim, da lahko kar zaprete štacuno.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a Mark » 8. Jul 2008 ob 00:03

Tudi, če ti oseba na helpdesku ne bo mogla pomagat se bo napaka poslala dalje do ustrezne službe in boš obveščen! Traja en čas, da se opertaterji uvedejo, ne moreš pričakovati da bo nov operater že na začetku vse znal oz. ga za karkoli obsojati! Povej mi s čem točno nisi bil zadovoljen!

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 8. Jul 2008 ob 23:55

Z "vrabci" sem imel v mislih takele članke v naših medijih:
Ironično, a ob vseh težavah, ki jih je imel T-2 s Telekomom, ter – bodimo fair – tudi sam s seboj, svojo nepregledno organizacijo, birokracijo, slabim odnosom do strank, šepavo tehniko in seveda nikoli držečimi obljubami – je pravi čudež, da podjetje uspeva. Verjetno mu uspeva zaradi lastnikov, za katere se ve, da imajo monopol nad čudeži …

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jul 2008 ob 07:21

Heh, tole pa niso vrabci, ampak škrjančki. :lol:
Optika 100/10

Dalmatinc
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 31. Avg 2006 ob 15:38
T-2: Že imam
Paket: PRD - Brezčasni paket + 1 HDTV
Kraj: Ljubljana Center

Re: Format slike po zadnji nadgradnji - Amino

Odgovor Napisal/-a Dalmatinc » 9. Jul 2008 ob 12:11

monopol nad čudeži ..... ZAKON ;) :owned:

Odgovori