Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 6. Jul 2008 ob 21:39

Pozdravljeni.
Sicer ne vem komu gre v nos pljuvanje čez T-2jeve pakete, da zaklepa teme, ampak mene vseeno zanima:

Kaj čarajo T-2 in Teleing? Jaz bi rad imel vse discoveryje, NGCje, Travel channel, Extreme sports + slovenskih 6 glavnih kanalov (SLO1-3, TV3, POP, A).
Če jaz tole prav vidim, so iz T-2 paketa pobrali ven XXX in jih dali v Teleing. Torej vse kar moram narediti, je da zamenjam paket. Vendar kateri? V ponudbi tega sploh ni.

Ali sprememba paketa kakorkoli vpliva na kvaliteto slike? Kaj torej zbrati?

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 6. Jul 2008 ob 22:03

Kaj čarajo oz. so začarali lahko prebereš na straneh teme Teleing in njihove fore.

Teleingovo maxi shemo imaš tule. Desno na isti strani je prijavnica.
T2 osnovno shemo imaš na vedno manj pregledni spletni strani.
SiOLovo shemo imaš pa tukaj.

Sprememba paketa naj ne bi vplivala na kvaliteto slike. Prava bo verjetno tista shema, ki najbolje pokriva želene programe.

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 6. Jul 2008 ob 22:22

Aha, vidm kaj češ povedat:
Teleing maxi moramo v digitalni dobi ročno izpolnjevat prijavnice.
T-2 homepage je v k* že od samega štarta
Siol ima najboljšo programsko shemo. Ima celo TV1000, ter poleg disocovery in ngc, še history channel in še nekaj dobrih programov.

Ma sam naj mi še en reče, da je T-2 zakon, bo po gobcu dobil. Točno tako je, kot so napovedovali. T-2 bo postavil infrastrukturo, pol bodo pa Krščanci zahtevali svoj davek nazaj, se bo začelo pa oderuško obdobje.

Ker niso nič drugega naredili, kot oklestli T-2 programsko shemo in za 2x več denarja ponudili stare programe, ki smo jih že imeli. :jao:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Jul 2008 ob 22:30

Kje imaš ti 2x več? Daj razloži malo svojo kalkulacijo, da bomo razumeli! Verjetno imaš pomankljive informacije, če ne nebi tega trdil!

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 6. Jul 2008 ob 22:52

no,zdej pa čist brez hecov...
namesto teleinga ponudite siol-tv,pa da vidimo,koliko naročnikov bo sploh obdržalo t-2 tv...
sej če že teleing porivate not,pol za siol-tv sploh ne bi smel bit problem...
aja,pa zaklep tem in brisanje postov je bil sploh razlog,da sem preklopil na t-2...mi boste dali povod za menjavo ponudnika?
Heca ni več !

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jul 2008 ob 23:51

O Teleingu in njihovih forah se ne da kaj novega povedat, zakaj bi temo pustili odklenjeno? Zato, da vi potem spamate? Ni šans.

Zaenkrat bomo tole temo pustili odprto, ampak dajte zaboga napisat kaj konstruktivnega in pametnega, ker se mi ne da več poslušat enih in istih razburjanj. To je neuradni forum, če mate kej za povedat T-2ju, jim napišite pismo ali mejl.

poiuztrewq

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 6. Jul 2008 ob 23:54

SiOL nima Mediaset in nima settopboxov na najem.

T-2 magari nima dveh čistih u glavi, ma se še vedno bolj splača... :nevem:

Tisti, ki ne rabimo pr0na, se nimamo kaj pritoževati...tisto glede odnosa in 15 dni pa je bilo že dovolj predebatirano v zaklenjeni temi, tako da ni treba spet... :hmm:

LPd

Individuum
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 8. Feb 2008 ob 01:35
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Individuum » 7. Jul 2008 ob 00:05

Kaj se bo zgodilo s Teleing mini shemo? Sumljivo je, da ni nikjer omenjena oz. predstavljena (ne na Teleingovi, ne na T-2jevi strani).

S temi kolobocijami si delate medvedjo uslugo. :evil:

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a MiKi » 7. Jul 2008 ob 05:59

Mark: Oprosti, ker ni 2x več denarja ampak je ŠE VEČ KOT 2x VEČ!

T-2 programska shema: 5,5€/mesec
http://www.t-2.net/?ctxID=8&funcID=1

Teleing IPTV priključek: 12€ na mesec (z DDV)
http://www.ka-in.si/poizvedba_iptv.php


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

KoMar: Tole naj bi bil NEURADNI FORUM: namenjen pisanju bedastoč in neumnosti ter spamu. Če pa misliš ti boga špilat na forumu bo kmalu konkurnčen forum zaštartal. Tako kot je predhodnik povedal, da je siol zapustil zaradi zaklepanja postov, ko nekdo ni prenesel kritike.

Sicer pa v postu Teleing in njihove fore ste naklobasali 38 strani, zato sem jaz načel novo, konkretno temo. Ker se mi enostavno ne da brati 38 strani. Potem pa če se komu da napisati odgovor, se mu zahvaljujem, menim pa da zaradi tega ni potrebno zaklepati teme. Vse skupaj je namreč izpadlo kot, da ne smemo več govoriti čez Teleing.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dpabli: Ja z nečem se moraš ukvarjat. Jaz imam Telemach za gledanje TV, T-2 imam pa za igračkanje zraven, za hobi. Sedaj sem jim mislil napisati odpoved TV priključka (ker ga itak ne rabim) z razlogom da drekajo s paketi in se človek ne more odločit. Težava je, da bo mojo odpoved sprejel en študent, ki mu dol visi za cel svet in ne bo nihče vedel zakaj sem odpovedal in ne bo nobenega učinka.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Individum: Pa to jaz govorim. Ne na TV, v menujih je ni v ponudbi, niti na interrnetu ni nič. Zato sem pa načel temo, pa me zaklepajo :jao:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sicer pa moje mnenje je, da je nekdo vodilnih na T-2, sedaj ko je omrežje nekako zgrajeno po celo Sloveniji, lepo priklopil zraven Teleing - eno kvazi podjetje, in bo sedaj masto ogojil na račun T-2. Me zanima kaj bo rekel ATRP, ko bodo še drugi ponudniki hoteli ponuditi svojo shemo. Ista zadeva se namreč ponavlja, kot ko je Telekom dovolil samo Siolu uporabo njihove ADSL hrbtenice. Tam je bilo sicer vse državno, tu so pa bogaboječi kristjani znosili denar na kup, sedaj bodo pa drugi služili z njihovim denarjem. :pivo:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Jul 2008 ob 08:23

T2 IPTV = naročnina 6€ + 5,5€ programski paket
Teleing = Teleingmaxi 12€ (neročnina + programski paket)
Teleingmaxi ima Š1,Š2,TV1000 in pron več v ponudbi za razliko 0,5€

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 7. Jul 2008 ob 08:51

Moraš bit še malce bolj natančen. Teleingmaxi pa nima npr. NASN in ŠportKluba ter mogoče še česa.

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Admiral » 7. Jul 2008 ob 09:06

V 38 straneh teme o Teleingu ni konkretnega, verodostojnega in direktnega odgovora na vprašanje :

Kaj za hudiča je bilo narobe s prejšnjo shemo (pred 01.07.), da ste (so) jo morali zamenjati. :beri:

(osnovni T2 paket + Teleing pron)
Slika

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a gepardus » 7. Jul 2008 ob 09:27

Sem naredil eno manjšo primerjavo med T-2, SiOL, Amis in Tuš Telekom

Pri T-2 sem s programskimi paketi probal čimbolj približati shemo ostalim, zato sem vzel paket Teleing Maxi + HBO. Vzel sem paket 1024/256. Pri operaterjih, ki nimajo vključenih minut pogovorov, sem jih vključil po veljavnem ceniku. Gledal sem polno razvezan dostop.

T-2
Internet (1 mbit/s / 256 kbit/s) - 20€
Telefonija (Naročnina + 120 minut) - 5,50€
Televizija (Teleing Maxi + HBO) - 20€
T-2 ne daje popusta za naročnike trojčka, zato bi tole prišlo vse skupaj 45,50€.

SiOL
Paket Trio (1 mbit/s / 256 kbit/s + Telefonija z 120 minutami + TV, ki ima vključen HBO) - 38,00€
Dodatek za samostojen (polno razvezan) dostop - 3,00€
Zato nas pri SiOLu pride skupaj 41,00€.

Amis
Paket trojka plus (odprta hitrost do 10 mbit/s / 768 kbit/s (manj nimajo) + Telefonija z brezplačnimi klici v Slovenijo + TV, ki sicer nima HBO, ampak ima vseeno zanimivo shemo) - 42,90€
Tako da nas pri Amisu pride skupaj 42,90€.

Tuš Telekom
Paket tuštelekom20 (internet do 4mbit/s / 512 kbit/s (manj nimajo)) - 20€
Telefonija (vkljuenih 120 minut v omrežje TS) - 3€
Televizija (na shemi, ki je na spletu, kaže da je le 50 programov, a naj bi jih bilo že 100, med njimi naj bi bila tudi HBO in HBO Comedy ter Viasat paket (neuradne informacije). Pri tuštelekomu so že pripravljeni tudi na HD programe, saj v najem dajejo Motorolo VIP 1920) - 15€
Pri TušTelekomu bi nas tako prišlo skupaj 38,00€.


Tako smo ugotovili, da ima T-2 trenutno najdražje strotive in še vseeno slabo shemo, najcenejši pa je presenetljivo Tuš Telekom. :!:

Še nekaj zanimivih izračunov:
Če bi iz T-2 prešli na SiOL bi prihranili v enem letu 54€, v dveh letih (kolikor smo vezani) pa 108€.
Če bi iz T-2 prešli na Amis bi prihranili v enem letu 31,20€, v dveh letih pa 62,40€.
Če bi iz T-2 prešli na Tuš Telekom bi prihranili v enem letu 90€, v dveh letih pa kar 180€.

Zdaj si pa zamislite... :)


P.S.: Če tale post ne sodi sem, ga lahko izbrišete.
P.S.2: T-2jevci ne mi zamerit, saj sem le zaradi dolgčasa naredil kratko primerjavo. :pivo: Še vedno ostajam pri vas, če boste kaj popravili glede sheme, drugače pa septembra zamenjam operaterja.
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a buneech » 7. Jul 2008 ob 09:53

Saj ni problem, če tako računaš, dosti uporabnikov ima res tak trojček, vendar pa imamo nekateri malce drugačne želje, kot so 2x TV in konstantna višja hitrost...
Pač potem recimo pri meni odpade SiOL, ker je potrebno dokupiti en STB za 188€, Amis in pa Tuš pa zaradi odprtih hitrosti oz. v imenu navedeno hitrost DO najvišje možne...Pri T-2 je pa zagotovljena hitrost, najem STB-jev. Pač ga malo serjejo z TV paketi, ampak tudi to ni tako problematično.
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
Asterix
Faca
Prispevkov: 182
Pridružen: 17. Feb 2007 ob 09:07
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Slovenie

Re: Katera IPTV progr. shema je torej prava?

Odgovor Napisal/-a Asterix » 7. Jul 2008 ob 10:01

gepardus napisal/-a:Sem naredil eno manjšo primerjavo med T-2, SiOL, Amis in Tuš Telekom
"gepardus" je pozabil primerjati svoj paket T2 (Paket: VDSL2 10/4, 2xTV, 1xVoIP),
verjetno zato ker ga pri SIOLu pride več
hehe
:mrgreen:
Ils sont fous ces Slovenes!

Zaklenjeno