SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a emanresu » 4. Jan 2009 ob 17:11

Dejstvo je, da bi moralo pošiljanje SMS-ov delovati neglede v katerem omrežju se nahajata tako pošiljatelj kot prejemnik.

SMS-i bi morali biti prioriteta št. 1 za T-2!

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2009 ob 14:24

mitja_i napisal/-a:Razlika je, ali pošiljaš iz T-2 UMTS omrežja ali iz gostovanja pri Mobitelovem omrežju.
Kakšna pa je ta razlika in zakaj do nje prihaja?
Mi smo pošiljali iz gostovanja v Mobitel omrežju in tudi iz T-2 UMTS (prejemnik T-2 se je nahajal v tujini) in je vse SMS dobil, ko se je vrnil nazaj v Slovenijo.
To velja za Italijo (prejemnik T-2).

Za Avstralijo (prejemnik je pri Mobitelu) SMS prav tako ni bil dostavljen (poslal sem ga kot T-2 naročnik preko gostovanja pri Mobitelu).
Slika

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a lukec » 12. Jan 2009 ob 16:10

sms-ov ne gre pošiljat v tujini v tuje omrežje. prejemnik jih prejme komaj ob prihodo v slovenijo. Zakaj pa ti potem na računu piše tujina ? a ni to malo nesramno da ti zaračunajo sporočila poslana v tujini čeprav jih prejemnik nikoli in nikdar ni dobil v tujini?

prosim neuradnike za komentar.

lp
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a andrejs » 13. Jan 2009 ob 08:15

tujina ti piše zato da veš da kaj moraš potem reklamirati
Slika

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 13. Jan 2009 ob 08:53

:mrgreen: :mrgreen: Kako sem se nasmejal tej izjavi.
˝Let there be light˝,
and there was light!

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a lukec » 13. Jan 2009 ob 16:10

hihi.

pa ne da se mi reklamirat non stop račun. saj pa te nismo neumni da vemo kaj dela to bi pa lahko sami že uštimali.

če pa @NN zmeraj napiše da sumljivih klicev oz sms-ov ne zaračunajo. kako pa lahko te sms-e zaračunajo za tujino? a to ni sumljivo ?

lp
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 13. Jan 2009 ob 17:21

Heh,... mene bi moral včeraj ob pol devetih zjutraj poklicat, da so odpravli napako in da lahko dobivam SMS je iz tujine iz tujega omrežja v t-2 v Slovenijo. Pol pa zvem, da morem najprej poslat set na 172, če čem koristit to "funkcijo", da dobivam sms je iz tujine iz tujega omrezja v Slovenijo v T-2. In pol poslem set na 172 in dobim nazaj: "You will receive the next setting, ok ?" Pokličem na HD2 ob 12:00 danes in jim to sporočim. Mi iz baze rečejo, da naj jim povem model telefona: nokia 5510 in da mi bojo oni poslali nastavitve. Ura 17:18 še vedno nič ne dobim. Kličem ponovno na HD2 in mi reče gospa, da je pršlo do napake (Bog ne daj, da bi povedali do kake....) in da bodo probali še enkrat pozneje poslati. Vprašam, če tekom večera, pa je rekla, ja ja. Čeprav nevem zakaj sem skeptičen glede tega se bom pustil presenetiti...

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a lukec » 13. Jan 2009 ob 18:27

ko sem jaz klical za moje telefone za nastavitve so mi TAKOJ v času ko sem bil še na liniji z njimi poslali nastavitve, tako da ne vem zakaj tebi tega ne morejo takoj uredit.

lp
Slika

HardwareMaster
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 00:38
T-2: Že imam
Paket: 1/1Mbit + 2xIPTV + 1xIPVO+UMTS
Kraj: Domžale - Pšata

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a HardwareMaster » 13. Jan 2009 ob 21:01

Jst mam pa eno uprasanje, ki se mogoce direktno ne tice posiljanja SMSjev v tujino. Ce hocem poslat SMS na stevilko +38641******* mi SMSa noce poslat, ce pa spremin niz stevilke v 041****** pa mi jo poslje. Enak problem se pojavi tudi v primeru 040 omrezja (drugam pa zal nic ne posiljam in ne vem).

LP

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Jan 2009 ob 21:35

hardwaremaster, poslji mi privat svojo stevilko, stevilke prejemnika, datum in cas posiljanja ter napako, ki jo javi... v tvojem primeru bi bilo dobro tudi, ce napises kateri aparat uporabljas
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 13. Jan 2009 ob 22:50

lukec napisal/-a:ko sem jaz klical za moje telefone za nastavitve so mi TAKOJ v času ko sem bil še na liniji z njimi poslali nastavitve, tako da ne vem zakaj tebi tega ne morejo takoj uredit.

lp
Niso mogli, zaradi neke napake. So me pa hotli kontaktirat danes ob 13:30 pa sem zgleda takrat bil nedosegljiv. Kako so možnosti huh ? In k sm bil ravno nedosegljiv, ko bi dobil prvič klic iz t-2 ja vas vprašam kako si na telefonu, če je to od simkartice odvisno nastavim, da vidim, če me še kdo kliče medtem ko sem že na zvezi z nekom ?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Jan 2009 ob 23:08

frojnd, seveda je mozno.. zadeva je 'call waiting' oz 'klic na cakanju', vkljuci se pa nekje v meniju telefona, pri moji nokii je to v

Nastavitve > Nastavitve telefona > Telefon > Klici > Cakajoci klic > Vkljuci

ko to vkljucis potem med klicem slisis dvojni kratki pisk kar naznanja, da je nekdo na liniji.. temu se lahko oglasis ali pa kar v troje, torej konferenco...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 13. Jan 2009 ob 23:11

Hvala :) Zdej bom ziher dosegljiv :P

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Razor » 15. Jan 2009 ob 02:47

OK, se ena tecna rec se je zacela dogajat - SMSi iz TusMobila se mi razdrobijo v vec sporocil ( sprobano z dvema razlicnima aparatoma, na obeh isto, tako da ni v tem problem ). Sporocila z drugih omrezij prihajajo normalno.
Slika
Slika
Slika
» MG.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a NoName » 15. Jan 2009 ob 07:52

razor... prvic slisim za take napake... najbolje bi se bilo obrniti na helpdesk tusmobila, glede na to, da iz ostalih omrezij dela...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori