Interpretacija SNR podatkov

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Seeker » 26. Feb 2009 ob 19:21

Ali lahko nekdo interpretira SNR podatke za VDSL linijo oz. me popravi. Recimo za podane primere... pa pove kakšne so najboljše in najslabše vrednosti, povprečja? Pa T-2jevci, vam ni treba, ker vem da bomo poslušali da so to skrivnosti in ne vem kaj še vse...

1. Average SNR: 28,3 dB
To naj bi bilo povprečje tegale: moč signala / moč šuma = SNR. Se pravi povprečje razlike in večje kot je, boljše je. Ne vem pa ali je 28,3 veliko ali malo (za VDSL)?

2. SNR Margin: 1,4 dB
Tega podatka ne razumem čisto. To naj bi bila rezerva, koliko šuma je še lahko, preden zadeva neha delovati? Popravite me...

3. Average SNR Margin: 21,5 dB
Zakaj je ta vrednost toliko večja od prve?

4. Attenuation: 16,9 dB
Šum, oslabitev => manjše je boljše.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Feb 2009 ob 22:48

Teh podatkov ta teden res še ne moremo dajati naokoli. :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Seeker » 26. Feb 2009 ob 23:58

Ne zanimajo me vaše Skrivnosti, zanima me samo KAJ KEJ POMENI? SNR je zelo splošna stvar v fiziki, elektrotehniki in še kje. Ni si tega T-2 izmislil.

Še enkrat: Zanimajo me splošne razlage pojmov, zato prosim, da T-2jevci, pa četudi moderatorji, ne... spemate. Odgovor nad mojim je bil popolnoma nepotreben in izgleda, kot da NN ni prebral mojega celega posta. Ker sem namreč predvidel da jih bo zasrbel gumb za odgovor...

Če koga zanima kaj je SNR margin, je tale link za prebrati: http://www.indiabroadband.net/broadband ... -mean.html

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a kekoke » 27. Feb 2009 ob 07:35

če ti kej pomaga, tudi jaz sem pred kratkim hotel razčistiti te zadeve z uporabniki foruma, vendar do debate sploh ni prišlo. Ko pa začneš o tem brati na netu, pa dobiš polno podobnih, a ne identičnih razlag, pojavljajo se izrazi SNR, SNR margin, SNR up, SNR down, max/min/ave SNR, glede na razlage pa ve3dno ostane nekaj nejasnosti. Svoje številke t-2 tudi blazno skriva zadnje čase, tako da možno da so te zadeve res zelo specifične za operaterja. Glede na zgornjo izjavo, da bodo vse razkrili naslednji teden :hudicek: pa se ne bi več preveč obremenjeval s tem :D
No, še kaj jaz trenutno mislim, da je pomembno za razumevanje, pomembna z anas je le ena številka, to je SNR margin, ki se ga interpretira (Iz tvojega vira):
# 6bB. or below = Bad and will experience no line synchronisation and frequent disconnections
# 7dB-10dB. = Fair but does not leave much room for variances in conditions.
# 11dB-20dB. = Good with little or no disconnection problems

btw, na koncu sem začel prebirat že takele zadeve, ki bi mi stvari razjasnile, vendar brez uspeha
http://www.ee.kth.se/php/modules/public ... 08_003.pdf
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Seeker » 27. Feb 2009 ob 10:33

V bistvu je nejasen le izraz SNR Margin. Pomenil naj bi REZERVO, ki jo modem še ima da normalno deluje. Se pravi, če je SNR Margin 10 dB, lahko linija zmore še večjo prepustnost. Čim se prepustnost poviša za toliko, da je moč šuma večja za 10 dB, je SNR Margin = 0 in linija je dosegla svojo top zmogljivost. Čim šum naraste za 0,1 dB = nestabilna linija. Seveda je to v laboratorijskih pogojih, v realnosti so tukaj nihanja in če je SNR Margin = 0, to že pomeni nestabilno linijo.

Vem pa tudi, da SNR podatki niso specifični na operaterja, ampak na tehnologijo.

Kaj pa bo naslednji teden, NN?

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a kekoke » 27. Feb 2009 ob 10:58

ja tale vir z lepo slikco bi se kar strinjal s tvojo interpretacijo
http://www.convergedigest.com/bp/bp1.as ... &ctgy=Loop
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Feb 2009 ob 11:14

Seeker napisal/-a:Kaj pa bo naslednji teden, NN?
Marec!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Feb 2009 ob 11:17

:owned: :D

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Abigor » 27. Feb 2009 ob 13:49

Tak skrivajo te nastavitve, da mi je bilo že tako smešno, da sem mogo pri kolegu shekat modem, da sem prišel do nastavitev :hudicek: :hudicek: .

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 10. Mar 2009 ob 14:53

Če govoriš o kakšnih sinope ali ganymade modemih ni treba nič hekat da prideš do teh podatkov. user in pass sta nastavljena po defaultu.
Slika

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a Abigor » 10. Mar 2009 ob 18:14

Ne o T-2 modemih

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Interpretacija SNR podatkov

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Mar 2009 ob 19:40

Abigor napisal/-a:Tak skrivajo te nastavitve, da mi je bilo že tako smešno, da sem mogo pri kolegu shekat modem, da sem prišel do nastavitev :hudicek: :hudicek: .
Preko LAN porta 8)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori