Predlogi za TV programe

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a smile29 » 12. Nov 2009 ob 11:45

sini napisal/-a:Problem ni ne "uletavenje" in ne to da so "južno od Kolpe".
Problem je, da to NISO :aa: "konkretni", "kvalitetni", "pravi" ipd. programi, ki si jih uporabniki želijo (filmi, serije, dokumentarci, šport,...).
:aa: zakaj pa mislis da si OTV Valentino uporabniki NE zelijo, če se ne motim je bil dodan kot zelja nekega uporabnika in vejremi mi da bo bolj gledan kot kaksen nemski ali drug severni program......o kvalitetti pa ne bom pisal ker se mi zdi ze neumno vsakemu posebej razlagat da ne pomeni da nek kanal ni kvaliteten, ce nekemu posamezniku ali skupini ni vsec.

Enako bi jst lahko rekel da je EuroSport 2 Bundes liga nekvaliteten program, ker me bundesliga ne zanima in rad gledam neko drugo npr. anglesko ligo.....tega ne bom rekel ker vem da NE obstajajo kvaliteni in nekvalitetni kanali - vse je stvar okusa (nekdo se zeli preko televizije izobrazevat, drug zabavat, tretji gledat muziko itd)...... vem da veliko ljudi gleda bundesligo in jim je vsec. Lahko bi jst po cele dneve pljuval po tem kanalu i bundesligi a s tem ne bi nic povedal o tej ligi in tem programu ampak o meni samemu o moji nestrpnosti do drugih, kako imam omejene poglede na svet ali pa se kaj hujsega itd.
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2009 ob 12:20

nemo napisal/-a:Ampak - kot sem že napisal - to je problem samo za infantilneže, ki cepetajo, če ne dobijo vsega in takoj! Ko je dodan kak "jugo" program jih moti, zakaj pa ni bil dodan ES Bundesliga. Ko dobijo ES Bundesliga, jih moti, da nimajo SciFi. Če bodo dobili tega, bodo tečnarili, ker ni ameriški ...
Drugi po moje razumejo, da OTV Valentino in podobni programi ne stanejo nič, medtem ko "kvalitetni" programi lahko stanejo precej. Saj bi tudi jaz imel še kak program, po možnosti HD in brez doplačila :) - ampak hkrati mi je pa jasno, da vsega ni mogoče dobit in/ali plačat.
Jaz bom pa zadevo opisal iz drugega zornega kota. Ne motijo me jugo programi, moti me pa, da pri tako dolgem spisku želenih programov v shemo večinoma letijo programi, za katere sploh ni spiska oz. niso na nobenem seznamu uporabnikovih želja!

Naj se enkrat najde en samcat uporabnik, ki bo hotel Hupa-pupa program. Če bo ta Hupa-pupa naslednji dan v shemi, ker ga T-2 na finančne zmožnosti in glede papirologije lažje dobi, ne bom imel nobenih pomislekov. Žal pa še nikoli nisem slišal, da bi te Hupa-pupa programe kdorkoli želel v shemi, niti samcati glas! Naredite search po forumu, če mi ne verjamete!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a smile29 » 12. Nov 2009 ob 12:25

Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Nov 2009 ob 12:28

Malo preusmeritve debatiranje kam kjer je to s odprto temo.
lepo prosim, predalgajte raje kanale.

:rtmT2:

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 12. Nov 2009 ob 12:30

Saj jih, pa nima smisla. NN je lepo napisal, da dokler je kriza, ni programov, razen nekaterih.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2009 ob 12:36

Ris3d je bil sarkastičen in ne šteje...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Nov 2009 ob 12:39

:D :plosk:

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a smile29 » 12. Nov 2009 ob 12:42

ne vem ce ne steje, lepo se je potrudil.....pa tud brez njega je izpolnjen tvoj pogoj "en samcat uporabnik"

evo ti se ena povezava:

viewtopic.php?f=3&t=4927&hilit=bn+music ... 30#p137713
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2009 ob 12:55

Zašla sva s teme... ampak bom še vseeno odgovoril: šteje resen in ne neresen uporabnik! Itak se pa vedno da najti dlako v jajcu, zato bom na tem mestu končal!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a nemo » 12. Nov 2009 ob 12:56

Cobane napisal/-a:
nemo napisal/-a:Ampak - kot sem že napisal - to je problem samo za infantilneže, ki cepetajo, če ne dobijo vsega in takoj! Ko je dodan kak "jugo" program jih moti, zakaj pa ni bil dodan ES Bundesliga. Ko dobijo ES Bundesliga, jih moti, da nimajo SciFi. Če bodo dobili tega, bodo tečnarili, ker ni ameriški ...
Drugi po moje razumejo, da OTV Valentino in podobni programi ne stanejo nič, medtem ko "kvalitetni" programi lahko stanejo precej. Saj bi tudi jaz imel še kak program, po možnosti HD in brez doplačila :) - ampak hkrati mi je pa jasno, da vsega ni mogoče dobit in/ali plačat.
Jaz bom pa zadevo opisal iz drugega zornega kota. Ne motijo me jugo programi, moti me pa, da pri tako dolgem spisku želenih programov v shemo večinoma letijo programi, za katere sploh ni spiska oz. niso na nobenem seznamu uporabnikovih želja!
Pa kako ne razumeš, da govorimo o dveh kategorijah programov: na listi želja so v glavnem programi, ki jih mora t2 plačati ali pa jih ne bo dobil, tudi če bi jih hotel plačati (sky in podobno). Te pač vklapljajo v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi in pogajalskimi sposobnostmi. Da ne ene ne druge niso najboljše, je povsem mogoče, celo verjetno.

Druga kategorija so programi, ki jih je mogoče dobiti zastonj - slovenski lokalni, "jugo" ... Te pač vklapljajo, če se jim zdi, da jih bodo ljudje gledali. Ali pa samo zato, da je seznam daljši, kaj pa vem.

Ampak vklapljanje drugih nič ne vpliva na vklapljanje prvih, tako da je razburjanje nepotrebno. Zaradi vklopa OTV Valentino niso možnosti za vklop BBC HD ali SciFi prav nič manjše.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a smile29 » 12. Nov 2009 ob 13:03

Cobane napisal/-a:Zašla sva s teme... ampak bom še vseeno odgovoril: šteje resen in ne neresen uporabnik! Itak se pa vedno da najti dlako v jajcu, zato bom na tem mestu končal!
zgleda da so vsi uporabniki ki zelijo gledat "jugo" programe neresni in pisejo kar tako da bi se posmehovali samim seb....., pa koncajva, nima smisla
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2009 ob 14:32

Samo to bi te prosil: ne obračat mojih besed! Hvala!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a tonimona » 12. Nov 2009 ob 14:56

Ker mi je Mercedes predrag, bom pa imel deset stoenk doma. :owned:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a sini » 12. Nov 2009 ob 14:59

:pivo:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kekoke » 12. Nov 2009 ob 16:00

Eni so pa kronično obsedeni s svojo zapostavljenostjo. Nikjer nisem omenjal Kolpe, kot merila za zaželjenost Tv programov. Deviantno je marsikaj na obeh straneh Kolpe, tudi širše. Če nekaj meni ni všeč, to nikakor ne more bit merilo, da je to neprimerno za TV shemo in nikakor se ne strinjam z mnenji, v katerih uporabniki foruma trdijo da vedo, kaj si želimo uporabniki T-2 IPTV. Ampak kjub temu lahko probam mal razčlent, zakaj se mi zdijo eni programi boljši od drugih. Tale forum je dokaz, da lahko TV zadovoljuje naše najrazličnejše potrebe.
Vsem je skupno, da od TVja pričakujemo neko vrsto ugodja. Že pri zelo racionalnih tehnokratskih gledalcih ugodja ne povzročajo tehnični parametri slike in zvoka, kot je naprimer št. pik na zaslonu, ampak ugodje predstavlja dojemanje tehnične dovršenosti kot zelo pomembne dobrine na njihovi vrednostni lestvici. V naše dojemanje pa se poleg signalov iz čutil mešajo še najrazličnejša življenska izkustva, med drugim tudi čustva kot so domotožje ali nostalgija. Se zavedam, da tudi na moje TV preference vplivajo predvsem čustva, pa naj bo glasbena, igrana, dokumentarna ali dnevno informativna vsebina. Vedno znova ugotavljam, da mi največje ugodje nudijo vsebine, ki vzbudijo kar največ čustev. To dosegajo z estetiko, kompozicijo kadrov, osvetlitvijo, barvno kompozicijo, zvokom, ki spremljajo vsebino, ki dodajo mojemu življenju neko dodatno vrednost. Vsebino, ki mi razkriva pestrost svetovnih kultur, zapletenost medsebojnih človeških odnosov, naravne lepote našega planeta, zmožnosti našega uma, razumevanje dogodkov iz preteklosti in povezovanje s sedanjostjo, vsebine, ki dajejo ideje za prihodnost.
Nekaj primerov. Sem tudi jaz redno trepetal do zadnjih sekund z Olimpijo, dokler se niso moje potrebe po pripadnosti skupini in potrjevanju s potrjevanjem skupine izpolnile, potrebe ni več, hočem kompleksenjše vsebine. 6 let me je šolski sistem mučil z zgodovino, ki sem jo sovražil do dna duše. Določeni danes dostopni koncepti oddaj s tovrstno vsebino me pritegnejo tako, da mi ena ura mine kot 3 minute Kordiča v srednji šoli in na koncu si želim še. Torej, ne le da morajo biti vsebine izvirne, izvirni morajo biti tudi načini njenega podajanja, čimveč čustev in izkustev morajo vplesti hkrati. In zakaj vse to pišem? Da boš razumel ljudi, ki pravijo da tvoji priljubljeni programi niso "pravi" programi. Pomisli kaj od zgoraj opisanega ti nudijo te programi. Malo "domačih" ritmov, spomine na mlada leta (žal s kvaliteto slike in estetiko to delajo tudi meni), na družino, okolje, skratka pokrivajo zelo enostavna čustva, sem prepričan da obstajajo Tv vsebine, ki zmorejo poleg tega še kaj več. Koliko zelo podobnih vsebin potrebuješ za pokrivanje teh potreb? Ti daje množica "tvojih" programov občutek močnejšega položaja v družbi, kjer se počutiš kot tujec? Želim ti, da ti ne bi nihče več dal občutka, da so "tvoji" programi nezaželjeni, hkrati pa nažigal TV Golica, upam pa da boš sprejel, da so nekateri programi, po vseh racionalnih merilih kvalitetnejši od drugih. In ne mešat mojih stališč z mnenji nestrpnežov, ki ne prenašajo drugačnosti. Še vsakemu nestrpnežu, ki je na vsak način hotel 1088xy namesto 1080zw vrstic, 4 fuzbale naenkrat ali 2. hercegovsko balinarsko ligo sem želel na karseda vljuden način povedat, da mogoče ni nič narobe s T-2 ampak so njegovi vzgibi malo nenavadni in bi jih bilo morda pametno v korist lažjega soobstoja tudi malo spremeniti. Za problem ex-yu programov sem pa še posebej občutljiv, saj imamo v Sloveniji dejansko sociološki problem getov, kjer se ljudje zapirajo v ozke skupnosti oziroma jih izločamo iz družbe prav zaradi gojenja in povdarjanja elementarnih vzgibov nacionalne pripadnosti. Kjer so neracionalne ločitve, so tudi konflikti (npr v čem se razlikujeta Mariborčan in Ljubljančan do te mere, da bi se morala vsakič ko igrata nogometna kluba iz teh dveh krajev stepst?). Čeprav je nacionalni koncept držav preživet, saj se s pomočjo googla razumemo vsi in v nekaj urah smo lahko kjerkoli, meje v glavah ostajajo in poruši jih lahko prav asimilacija z dodano vrednostjo. In čeprov nisem sociolog si upam trdit, da OTV Valentino v ta prostor ne prinaša nikakršne dodane vrednosti, ohranja pa delitev na "naše" in "vaše". Pa da ne bo pomote, patriotska čustva so povsem legitimen del TV izkušnje, žalostno pa je, če so edini. Pri meni je tudi tako, da je RTVSLO1 na prvem mestu v profilu, verjetno prav zato, ker je od malega tam in čeprav sedaj ne gladamo več prav dosti nihče ne razmišlja, da bi jo kam prestavil, od enke, kot centra TV sheme, pa se nato v vsako smer nekako po gledanosti razvrščata dva tipa programov, zato mi teli "vsake14novizamepopolnomanezanimivi" programi padajo takorekoč v center sheme. Seveda, če imam tako deviantno razporejene programe samo jaz, se bom moral prilagoditi splošneje sprejemljivejšemu konceptu. Ne pozabimo, IPTV ni omejem s številom programov. In še tehnična izpoved, v 14 dneh ravno toliko pozabim pot za premikanje in skrivanje programov, da mi to vsakič vzame vsaj 2 minuti časa. In glede na to, kok odveč sta mi te 2 minuti in kako z lahkoto namenim kako uro temule forumu kaže le na to kako cenim vaše mnenje :hudicek: .

Upam da sem bil jasen ne ne predolg :) sicer pa za vse ki ne razumejo ali pa se jim ne da brati, povzetek:
Vsak čobane, ki svira svojo frulicu pač ni Cobain.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Zaklenjeno