Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
uporabnikT2
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Apr 2009 ob 23:26
T-2: Že imam

Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a uporabnikT2 » 22. Apr 2009 ob 00:47

Pozdravljeni,

tole je moja že skoraj leto dni trajajoča zgodba o preselitvi priključka T-2 na novo lokacijo. Ker ji še ni videti konca, se na ta forum obračam po morebiten nasvet.

T-2 VDSL priključek (polno razvezan, net + ISDN, 2 številki) imam na eni lokaciji. Ta priključek sem želel preseliti na drugo lokacijo, ki je novogradnja, do katere na začetku še ni bilo napeljanih kablov. Naj omenim še to, da se ta nahaja v gosto naseljenem mestnem območju.

Najprej so mi na T-2 povedali, da rabim na novi lokaciji navaden telefonski priključek z možnostjo uporabe širokopasovnih storitev. Enako sem večkrat prebral tudi na tem forumu.

Zato sem avgusta 2008 pri Telekomu naročil takšen priključek. Izgrajen in priključen je bil kljub sitnarjenju šele ta mesec (april 2009). Ob priključitvi mi Telekom zagotovi, da so na njem možne širokopasovne storitve, kar potrdi še njihov monter, ki je prikljapljal parico.

Nekaj dni zatem pošljem pogodbo za nov priključek na T-2. In dobim tale odgovor:
Podatki nacionalnega operaterja
Poizvedba pričeta 14.4.2009, 12:23
Poizvedba končana 20.4.2009, 19:48
Izgradnja pričeta -
Datum preklopa -
Odgovor NE
Stanje vloge CheckCompleted
Opomba pri odgovoru Ni parice primerne za razvezavo
Danes še ekrat pokličem Telekom in ponovno vprašam, če so na priključku možne širokopasovne storitve.
Telekom: "Da, seveda, 100% možno."
Jaz: "Zakaj ste potem dali negativen odgovor na poizvedbo za širokopasovne storitve?"
Telekom: "Nemogoče, kaj ste pa naročili, da ste dobili tak odgovor? Trio lahko dobite takoj."
Jaz: "Širokopasovne storitve pri T-2."
Telekom: "Aja ... T-2 .... hm ... no, to je pa nekaj čisto drugega".
Jaz: "Ali ni tako, da če gre Siol, gre T-2 tudi?"
Telekom: "Veste, tu vam ne moremo pomagati. Če ste naročili pri T-2, se menite naprej s T-2, naj vam oni uredijo, mi se tukaj z vami nimamo kaj pogovarjati. Če T-2 misli, da je odgovor na poizvedbo neustrezen oz. neresničen, pa naj ustrezno ukrepa. Problem zagotovo ni v parici, ampak verjetno v kapacitetah T-2 v centrali. Ampak to ni naša stvar, zato vam ne moremo pomagati, saj ne vem, kaj imajo oni v centrali."

Malo šokiran nad nenadno spremembo tona pokličem še na T-2 in vprašam, če je problem morda pri njih.
Odgovor T-2 (povzetek): "Nič ne moremo, verjetno je parica primerna za ADSL in ne za VDSL, zato tudi tak odgovor od Telekoma."

Naj tukaj mimogrede omenim, da v tem kraju T-2 zagotovo ima centralo, tudi trije sosedje imajo T-2.
Zračna razdalja do centrale je 700 m.

Po e-mailu sem vprašal še Siol za možnost njihovih storitev. Odgovor:
Obveščamo Vas, da je na telefonskem priključku xxxxxxxxx, možno zagotoviti Trio paket preko ADSL2+ tehnologije, kateri vsebuje Siol internet, Siol telefonijo ter Siol TV.
...
Kaj še lahko storim? Ali naj naročim Siol (brez vezave) in pošljem dokumentacijo pravni službi T-2 kot je navedeno na servisnih straneh ob odgovoru Telekoma? Bo to kaj pomagalo?

Saj bi drugače vzel drugega operaterja, ampak imam komplet firmo na T-2 (fiksno na še eni lokaciji, UMTS), kar nam občutno poceni komunikacijo. Silno nerad bi zdaj vse to selil k drugemu operaterju.

Hvala za morebitne nasvete in lp,

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a Senitel » 22. Apr 2009 ob 09:07

Verjetno edini pameten predlog je, da se obrneš na APEK.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Apr 2009 ob 09:49

Telekom: "Veste, tu vam ne moremo pomagati. Če ste naročili pri T-2, se menite naprej s T-2, naj vam oni uredijo, mi se tukaj z vami nimamo kaj pogovarjati. Če T-2 misli, da je odgovor na poizvedbo neustrezen oz. neresničen, pa naj ustrezno ukrepa. Problem zagotovo ni v parici, ampak verjetno v kapacitetah T-2 v centrali. Ampak to ni naša stvar, zato vam ne moremo pomagati, saj ne vem, kaj imajo oni v centrali."

Jaz skoraj ne verjamem, da se pri Telekomu upajo dajati take odgovore. Problema pri kapacitetah v T-2 centralah ni, ker imamo vse medkrajevne povezave na optiki, torej je prepustnosti več kot dovolj. Dodatno velja, da je Telekom tisti, ki odobri ali ne-odobri možnost priklopa na T-2. Predlagam, da vzameš SiOL Trio (paket brez vezave), nato pa vse skupaj pošlješ naši pravni službi, ki bo zadevo uredila. Veselo bo! :D

Seznam krajev, kjer ima T-2 že svoje centrale:
http://www.t-2.net/?AUID=00066676C051913083B01
Optika 100/10

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a ip3 » 22. Apr 2009 ob 10:56

Samo, da se razčistijo pojmi:
ali je razen razdalje od centrale še kakšna dodatna zahteva, če je možen ADSL, da bi bilo mogoče vzpostaviti VDSL?

Sicer pa bi po zagotovilu, da je možen SIOL ponovil povpraševanje za T2.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Apr 2009 ob 11:19

Edina možnost, da ne bi bil možen VDSL, bi bil pa možen ADSL je, da so une parice "dvojčkaste", torej v smislu Pizzicato. Ampak, ker so mu Telekomarji rekli, da je možen SiOL Trio, to pomeni, da bi gor laufala tudi TV. Za njihovo TV baje velja, da zaseda več kot 1 Mbps pasovne širine, kar pomeni, da NI Pizzicato, torej je parica primerna tudi za VDSL. Če trdijo, da ni tako, potem lažejo kot pes teče. Ampak saj ne bi bilo prvič. :mrgreen: (Pa ni rečeno, da je nalašč...)
Optika 100/10

jures
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 10:49
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a jures » 22. Apr 2009 ob 12:08

Imam popolnoma enak problem, daj mi na ZS tvoj naslov - kje se to dogaja. Meni nočejo niti priključka dati.

uporabnikT2
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Apr 2009 ob 23:26
T-2: Že imam

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a uporabnikT2 » 22. Apr 2009 ob 20:56

Hvala vsem za odgovore.

NN: Prisežem, da mi je gospod na telekomu točno tako povedal.

Parica do centrale je samostojna. To mi je zagotovil najprej sam monter, ki je prikljapljal v omarici, nato pa še gospod, s katerim sem imel zgoraj omenjeni razgovor.

Danes sem še malce poizvedoval naokoli. Na Telekomu so mi tokrat rekli, da naj najprej naročim skupno razvezan dostop pri T-2, ki bo odobren, nato pa ga lahko spremenim v polno razvezanega. Zdaj pa me zanima, kaj je to zaena fora.

Bi tako res šlo?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Apr 2009 ob 22:59

Skupno razvezan: naročiš Telekom telefonijo (plačaš jim ene 90 Evrov). Nato, ko dobiš, daš poizvedbo na T-2 tako, da ohraniš telefonijo pri Telekomu. Po prvem mesecu naročnine nato pri T-2 spremeniš telefonijo tako, da jo spraviš na T-2. Tedaj ne plačuješ več telefonije Telekomu - temu se reče polno razvezan dostop.
Optika 100/10

uporabnikT2
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Apr 2009 ob 23:26
T-2: Že imam

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a uporabnikT2 » 23. Apr 2009 ob 00:01

Ja, to razumem. Ampak ta priključek za 90 € sem že dobil. In na poizvedbo za PRD na tem priključku je Telekom odgovoril negativno. Pravijo pa, da bi za SRD dali pozitivno, nato pa naj bi lahko spremenil v PRD.

Ni mi jasno samo, zakaj ne takoj PRD, zakaj najprej SRD. Če pa je to pot do T-2 priključka, bom pač naredil tako.

Torej, ali naj ponovno naročim T-2 na SRD? Kakšen je postopek, ali naj ponovno izpolnim prijavnico, ali zahtevam spremembo že podpisane pogodbe?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Apr 2009 ob 00:06

Ne. Naredi novo poizvedbo prek T-2. Ne pozabi pa, da mora miniti 30 dni od zadnje negativne poizvedbe.
Lahko narediš naslednjič tako, da jim rečeš (našim na Klicnem), da ti spremenijo pogodbo tako, da poveš, da hočeš ohraniti Telekomovo telefonijo.

Mislim, da Telekom ne more delati razlik med PRD in SRD poizvedbami. Tu se spet nekdo spreneveda, ali nima pojma kaj se dogaja. Bomo jutri naprej urejali - napiši mi svoje podatke na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 23. Apr 2009 ob 08:40

@Nimda ne samo da telekom ne more delat razlik med SRD in PRD, ne sme! Se pa na žalost dogaja... glej mojo zgodbo. Tudi v klicnem centru kdaj priporočamo tale "okrog riti v ..." ampak da pa to na Telekomu priporočajo je pa zelo grdo!
@uporabnikT2 da za SRD potrebuješ novo pogodbo, ni pa ti potem treba čakat en mesec za prehod iz SRD na PRD ampak ga lahko narediš isti dan, ko boš vklopljen na SRD.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Apr 2009 ob 09:00

Nimaš kaj priporočati - take primere je treba vestno zabeležiti in poslati naprej odgovornim. Oni to potem pošljejo na Apek, ki kot Telekomov podizvajalec ne naredi nič, ker so jim tako ukazali politiki "od zgoraj". Torej vidiš, da se da s strpnostjo in odgovornostjo v naši đamahiriji še kako daleč priti! :D
Optika 100/10

uporabnikT2
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Apr 2009 ob 23:26
T-2: Že imam

Re: Preselitev T-2 priključka - neizvedljivo

Odgovor Napisal/-a uporabnikT2 » 27. Apr 2009 ob 18:47

Odločil sem se, da počakam teh 30 dni in dam ponovno poizvedbo za SRD. Če bo slučajno tudi takrat odgovor negativen, bom pa ukrepal dalje. Če sem čakal že tako dolgo, bom pa še 1 mesec. Namreč iz v prvem postu navedenih razlogov mi je T-2 priključek v velikem interesu.

Hvala vsem za dosedanjo pomoč in odgovore, o napredku bom poročal.

Odgovori