UMTS, mobilni internet

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 19. Avg 2009 ob 17:29

Pozdrav!

Zanimajo me izkušnje z zgoraj omenjeno storitev na T-2
Sem na lokaciji Visoko pod Kureščkom in vse drugo odpade, ker ne mislim Siolu plačevati 29€ in še napeljavo telefona pogojujejo. Naš operater T-2 pa zaenkrat ne pokriva tega konca. Zato sem pomislil na UMTS, čeprav tudi tu T-2 baje gostuje pri Mobitelu. Ali T-2 nudi preiskusno varianto za par dni? Za vsak namig bom hvaležen. LP dolfe
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Avg 2009 ob 17:30

Pazi: tam kjer ni T-2 anten NE moreš imeti podatkovnih storitev od T-2. Gostovanje v M@ omrežju velja le za glasovne in SMS komunikacije!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Avg 2009 ob 17:35

Telefon v roke in v izbiro omrežja... šele takrat boš videl, če je kaj signala od T-2 UMTS. Če ga ni, pozabi na vse skupaj.... razen, če si ne misliš umisliti usmerjene antene.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 19. Avg 2009 ob 18:32

Joj, hladen tuš! (pa ne od TUŠ-a)

@Navadni Nimda hvala za info, bi blo še huje če bi po vseh pripravah ugotovil, da ne gre. Sem se na glavni lokaciji v Šiški mal razvadil, pa mi je tu na rezervi zelo hudo, ko nimam interneta. Včasih če je soseda dobre volje se lahko k njej prikuplam, a potem cel teden poslušam kako je Siol drag.

@Cobane, kaj meniš o tem: HUAWEI E160 UMTS HSDPA HSPA Modem Gprs Edge USB Stick, omogoča priklop zunanje antene. Samo je spet vprašanje kam usmerit, sem odprt samo proti SV, pa še tu drevje nagaja. Ja bomo še malo poeksperimentirali, če smo preko lune veze delali na UKV, bomo tudi ta problem probali rešit. Samo stroškov si ne morem več privoščit takih kot nekoč. Penzija je penzija, pa ne partizanska.

LP dolfe
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 19. Avg 2009 ob 18:44

Stoškov, kot nekoč pomoje ne bo več (ob zmerni uporabi). Zahvala gre flat paketom. Če bi še zdaj bil na dial-upu pri 33.6 kbps povezavi bi prej popolnoma osivel, kot si kaj pretočil :D

Glede tistega HUAWEI E160 modema, je samo do 3,6Mbit. Če že kupuješ je priporočljivo gledati za tistimi, ki podpirajo do 7,2Mbit (HSDPA,HSUPA,..). Okvirno ti lahko jutri povem približno razdaljo, do prve T-2 antene. Toliko, da dobiš nek občutek.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Avg 2009 ob 19:30

Tam je prva antena na Igu - po mojem je kar lepa razdalja do Kureščka. So pa zato tisto IZJEMNO lepi kraji, tko da se niti ni za sekirati preveč! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 19. Avg 2009 ob 22:23

@Mark, zelo ti bom hvaležen za podatek o anteni. Pravijo, da imajo antene od T-2, na vrhu kvadratne škatle po njih naj bi bile antene prepoznavne v primerjavi z drugimi. Eno tako anteno sem videl nekje na relaciji Sarsko-Klada-Selnik pa me zanima če je morda T-2, ker bi mi bila nekje najbližja. Drugače so pa moje kordinate po G.Earthu 45%53,35.43¨N in 14%33,44.25¨E, morda ti bodo pomagale, da mi boš lahko javil lokacijo najbližje antene.

@Navadni Nimda, Ig je na žalost poleg oddaljenosti tudi zakrit iz moje lokacije. Me pa zanima nekaj;zakaj na Kureščku T-2 ne postavi WI-FI dostopne točke, bi pokrili ogromno območje, katerega sedaj obvladuje Siol preko Telekoma.Uporabnikov pa tudi ne bi bilo prav malo.

Fanta zelo sem vesel za pomoč, ki mi jo nudita, vendar še vedno nimam enega odgovora, ki me zelo zanima, ali T-2 omogoča testno varianto, mogoče preko vikenda ali kak dan med delavnikom.
Drugače pa, če sta terenca, vablena na kavico.
LP dolfe
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Avg 2009 ob 22:28

Ne gre to tako - za UMTS postajo moramo imeti povezavo, torej mora biti tam centrala nekje v bližini. Če bi bila pa centrala, bi lahko imel že vsaj VDSL storitve. :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 19. Avg 2009 ob 22:48

Aha, vidiš ne poznam vsega, se še učim. Sem pa zadnje čase, ko sem od T-2 dobil že drugič odklonilen odgovor na poizvedbo, veliko razmišljal o sledečem. V vseh poizvedbah na T-2 je ovira oddaljenost od centrale, ki naj bi bila najbližje na Igu (9 km), sam pa vem, da je najbližja centrala na GOLEM v gasilnem domu, (cca 3 km). Do izgradnje gasilnega doma je bila namreč v kontejnerju, potem pa je bila prestavljena. Sem že razmišljal, če bi se obrnil na APEK, da preverijo kakšne podatke daje Telekom, ali pa spet ne poznam tega področja in si stvar predstavljam poenostavljeno.
Ja res izgleda, da bo treba urediti razmerje s sosedo in prenesti njene muhe kljub delitvi stroškov, ali pa na Mobitel za 29€ mesečno.
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a borut » 19. Avg 2009 ob 22:51

če si že kdaj imel telefonsko linijo, potem bi znalo bit zadosti, brez da priključuješ fiksni priklop. (si sigurno preveril?) Drugače, če razvoda ni, potem bi moral napeljati tudi v primeru, da naročiš T-2. pa.. raje 29€ za 1mbit, kot karkoli preko lufta.. moje priporočilo. :nevem:
Slika

Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 19. Avg 2009 ob 23:11

@borut , pozdrav!
To je pa tako, pred parimi leti so na vrata potrkali Telekomovci in prosili za soglasje, da lahko kopljejo preko parcele, vsem ki to dovolimo pa džabe potegnejo linijo do hiše. Omarico s priključkom sem dobil, pa priključek za TV tudi. Me nekaj časa ni zanimalo, saj veš njihovi pogoji so bili krepko zasoljeni. Prišli so sicer drugi časi, pogoji pa so se le malo spremenili. Stvar ki me trenutno jezi je pa ta, po poizvedbi, tudi na Siolu ni proste parice, će pa pri Telekomu naročim telefonski priključek bo internet tekel po tem priključku. Telefonski odgovor na št.: 080 8000. Sem trenutno priklopljen pri sosedi, ki pa šteje kolikokrat utripne ledica in pravi, da ji dvigujem račun za telefon. Sem pa trmast in telefona nočem plačat, internetne stroške pa deliva. Iz iste trme tudi nočem Telekomovega telefonskega priključka. Hočem samo tisto kar rabim, to pa je internet, pa še cenejši če gre.
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Avg 2009 ob 07:41

dolfe napisal/-a:@Cobane, kaj meniš o tem: HUAWEI E160 UMTS HSDPA HSPA Modem Gprs Edge USB Stick, omogoča priklop zunanje antene. Samo je spet vprašanje kam usmerit, sem odprt samo proti SV, pa še tu drevje nagaja. Ja bomo še malo poeksperimentirali, če smo preko lune veze delali na UKV, bomo tudi ta problem probali rešit. Samo stroškov si ne morem več privoščit takih kot nekoč. Penzija je penzija, pa ne partizanska.
Sam s takimi rečmi nimam posebnih izkušenj, sem pa nekaj bral o tem... tudi cenovno ne vem, koliko bi to prišlo. Če bazne postaje nimaš v vidnem polju (brez ovir), potem pozabi na vse skupaj.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
dolfe
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + VoIP; GSM
Kraj: Ljubljana-Šiška, pa še Visoko nad Igom

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a dolfe » 20. Avg 2009 ob 08:08

Razčiščeno z vašo pomočjo fantje. Bazne postaje ni v vidnem polju. Še Mobitelovo prerašča bujna rast zelenja.
Najlepša hvala za pomoč in nasvete. Zaključujem temo, da ne bo postala duhomorna. Se tipkamo ob naslednjem problemu.
Vas je vas vsi gredo okoli nas.
LP dolfe
Vse se slej ko prej vrne ali vsaka palca ima dva konca ali vsaka palca svojo rit najde ali ...............

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a madpanter » 21. Avg 2009 ob 15:55

hm... kurešček hmmm :hmm: ... če vidiš krim ti je potem mogoče lastovka opcije :hmm:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: UMTS, mobilni internet

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 5. Sep 2009 ob 20:51

Navadni Nimda napisal/-a:Ne gre to tako - za UMTS postajo moramo imeti povezavo, torej mora biti tam centrala nekje v bližini. Če bi bila pa centrala, bi lahko imel že vsaj VDSL storitve. :nevem:
A brezžičnih linkov se pri T2 ne dela? npr. na eni lokaciji je centrala tam je postavljen oddajnik, ene 3km stran pa še en oddajnik in ta dva sta brezžično povezana?
Slika

Odgovori