Nastavitve za Nokia E65?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Prosurfer
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 22:40
T-2: Že imam

Nastavitve za Nokia E65?

Odgovor Napisal/-a Prosurfer » 12. Sep 2009 ob 19:55

Imam Nokio E65 in bi želel nastaviti aparat za delovanje v T-2.
Na spletni strani T-2 interaktivni avtomatski način ne deluje, ker mi po pošiljanju SMS na 172 z vsebino Set preko SMS sporočijo nazaj, da nisem registriran uporabnik (kakšna registracija je potrebna, nimam pojma).

OK, pokličem na 0590 00002, od koder mi pošljejo 2 nastavitvena SMS-ja (za MMS in internet). Odprem, shranim, resetiram aparat. Pojavita se 2 dostopni točki (T-2 internet in T-2 MMS).
Na videz deluje vse, razen pošiljanja in sprejema MMS (sem T-2-jev gost v Mobitelovem 3G omrežju, občasno tudi v njihovem GSM).
Ko mi pošlje nekdo MMS iz Mobitelovega omrežja, dobim le SMS, da si lahko ogledam MMS v roku 3 dni na http://www.planet.si (???). Prijava na ta portal z ne-Mobitelovo št. seveda ni mogoča.
Na HD sporočijo, da me MMS menda čaka toliko časa, da pridem v T-2-jevo UMTS omrežje (hm, ne vem, kdaj bo to). Ali ni kakšne bolj uporabne rešitve za tak primer? Ali je kakšen obet, da bomo lahko nemoteno pošiljali in sprejemali tudi MMS pri gostovanju v Mobitelovih omrežjih?

Preverim še ročne interaktivne nastavitve za E65 in vidim, da obstajajo 4 rubrike (GPRS, MMS, SMS, e-mail).
Torej v avtomatskem načinu (oz. preko nastavitvenih SMS) manjka nastavitev GPRS (poleg nastavitve za e-mail, ampak to je pač specifično glede na ponudnika). Ali je potrebno nastaviti še GPRS in kako?

In še: pri prejšnjem operaterju sem imel vnos tudi za paketni prenos, ki je ostal po starem vpisan še zdaj. Kako je potrebno to spremeniti (meni: Orodja - Nastavitve - Povezava - Paketni prenos: nastavitev Povezava za paketni prenos in Dostopna točka)?

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Nastavitve za Nokia E65?

Odgovor Napisal/-a Atoll » 12. Sep 2009 ob 22:43

Kar jz vem, je MMS tko kot podatkovni prenos... Torej, gostovanje @M odpade. Deluje le, ko si v T2.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Nastavitve za Nokia E65?

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 13. Sep 2009 ob 13:29

Ko gostuješ v Mobitelovem omrežju lahko pozabiš na prenos podatkov in na MMS-e...ker to deluje samo če si v T-2 omrežju..in nikak drgač....zato jst niti pod razno ne mislim na t-2 it lih zarad tega...me na hitro odvrne... :hudicek: :mrgreen:
Neuradni forum http://forum070.net

Odgovori