[Imam] FTTH, IPTV +telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
aleskuhar
Faca
Prispevkov: 161
Pridružen: 12. Sep 2007 ob 18:22
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Trbovlje

[Imam] FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a aleskuhar » 27. Okt 2009 ob 01:25

lepa zgodba, za zelo visoko oceno.
obrazec izpolnjen,
pogodba veljavna 15.10.
klic iz klicnega centra t-2 naslednji dan 16.10., da pridejo 21.10. vse priklopiti,
21.10. prihod prve ekipe, verjetno gratelovcev še pol ure prej, rečeno je bilo ob 12. uri.
Po narejenem preboju vse pospravljeno, pometeno, niti najmanjše smeti, ocena prvi ekipi 10+, še več, če bi obstajala možnost, vse pohvale! priklopljen milan!
okrog 14.30 prihod drugega monterja t-2, povezava motorole z milan-om, IPTV dela ko slovenska IPTV t-2 televizija, brez težav!
edino, kar je, monter ni povezal wood, tiljan, ker se gospa sicer takoj ni odločila, da bi prenesla telefonsko številko iz nacionalnega operaterja, za tem pa je izrazila željo, oziroma mene poprosila, da zadevo predam naprej.
skratka, 27.10. bo opravljen še prenos številke stacionarnega telefona, če še to začne delovati, je zgodba uspešno zaključena, sicer sem potem sam osebno, čeprav sem 100% slep, se pravi s tipom povezal wood z milanom, da se bo lahko opravila konfiguracija nastavitev za PST navadni telefon.
Gospa je sicer stara, ne boste verjeli 88 let, s sliko ne samo zadovoljna, še več, nima niti nič proti, da sta dva daljinca.
naj gre torej optika naprej, čeprav verjetno drugo leto tudi v ostale dele Slovenije, kateri jo tudi nestrpno čakajo!

Insan3
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 18. Maj 2009 ob 01:42
T-2: Že imam
Paket: 10/4(V resnici 9/0.5-2)+VOIP

Re: starejša gospa se je odločila za FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a Insan3 » 27. Okt 2009 ob 06:10

Hehe lepo:) Samo nekako jaz osebno starejsi generaciji ne priporocam ravno IPTV, ce se kaj manjsega zgodi je zmeraj potrebno poslati tehnika in je stranka dlje casa brez storitve ker se sama ne z najde:)
SiOL helpdesk

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Imam] FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 27. Okt 2009 ob 21:43

Pa še kaj! Mladež, umiri se malo, niso vsi starejši funkcionalno ali še kako drugače nepismeni.
Moja soseda, starejši zakonski par (starost nad 80 let), že dve leti brez težav uživata dobrote IPTV na optiki.
Slika

aleskuhar
Faca
Prispevkov: 161
Pridružen: 12. Sep 2007 ob 18:22
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Trbovlje

Re: [Imam] FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a aleskuhar » 27. Okt 2009 ob 22:04

verjamem, da mogoče ni nič posebnega, ampak prej se je zelo branila polaganja optike, pa nekaj novega, pa, da ne bo delalo, pa da bo slabše, če s telefonom ne ostane pri prejšnjem operaterju.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Imam] FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a gjural » 28. Okt 2009 ob 10:59

dedek moj ima zdaj 2 mesec iptv od t-2. v roku 1 tedna se je navadil na vmesnik, in je starejši od 80 let. edino programe se mu je še naredilo po vrstnem redu, kot jih je imel prej na kablski. če ga sedaj vprašaš ali bi še imel kablsko reče da jih več videt noče. zakaj? manj programov, slabša slika in obljubljali so mu 3 leta, da bodo v bloku uredili, da bo slika boljša, od česar pa ni nič bilo. naj še povem, da je oddaljen od centrale približno 300 metrov in da smo pred priklopom na novo povlekli FTP kabel, dejstvo pa je da od takrat ni bilo 1 težave.

je pa tudi res, da je to odvisno od vsakega posameznika... in pri enih je lahko to večja težava kot pri drugih... tako da bom se strinjal, da IPTV ni za vse.
Slika
Slika
Slika

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: [Imam] FTTH, IPTV +telefon

Odgovor Napisal/-a petrusko » 30. Dec 2009 ob 12:50

Mogoče res so svetle izjeme. In do takrat ko vse deluje seveda ni nobenih problemov.
Moja boljša polovica enostavno ne zna zadev resetirati in si zapomniti kaj in kako je treba narediti ko so težave. PA nima 80 let :)

Poznam primere, ko so brez problema menjali stacionaren telefon za mobilnega, nič takega, vse dela. Ko pa človek dobi drugega daljinca v roke (ker je prejšnji crknil) pa ne gre več nič od roke.
Tako da koliko hitro se kdo navadi kakšne novosti/spremembe je vse odvisno od posameznika.

Odgovori