Prihodnost T-2

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a dule17 » 14. Dec 2009 ob 21:42

a komu kaj ne dela? jamrite ko ne bo delal.

do takrat naj vsaj pred svojim pragom pometa. ne bit tko tipično malomeščansko-slovenski, pa gledat kaj dela sosed.

A je kdo hotel od Laškega konkretne odgovore v smislu kje bo kupoval hmeljne napitke? in naj mu že kdo končno pove kje bo dobil priljubljene opojne substance v primeru stečaja? verjetno ne, ker vedno obstaja substitut, ki v večini primerov zadovolji človekovo trenutno potrebo.

Ne, samo pri ISPju je pa treba vedeti točno kakšne ma plane vsak posameznik znotraj podjetja :jao:

A ni veseli december? :pivo:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 14. Dec 2009 ob 21:44

:pivo:

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 14. Dec 2009 ob 23:26

Slow-Slow je napisal:
Edino kar lahko še pripomnim je, da nas na T-2 enostavno ni toliko da bi lahko še vse "novice", ki ne spadajo na tehnično delovanje T-2 pošiljali v svet.
lp
Ja in se bojim, da je ta kadrovska podhranjenost napaka, ki se vleče že od začetka T-2. Ta zasnova me je vedno čudila, za tehniko so šli milijoni, za ljudi pa je bilo očitno vedno škoda denarja, pa se je zadeva po svoje spridila. Osebno nisem prepričana, da bo novo vodstvo ravno "vragu rep spulilo". Turk je bil vsaj odličen "tehniko", če že za organizacijo in delovanje firme ni imel veliko smisla. Tale Rožič pa se mi zdi, da je dokaj brezbarven tip.
Slika

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a white » 15. Dec 2009 ob 10:08

dule17 napisal/-a:a komu kaj ne dela? jamrite ko ne bo delal.

do takrat naj vsaj pred svojim pragom pometa. ne bit tko tipično malomeščansko-slovenski, pa gledat kaj dela sosed.

A je kdo hotel od Laškega konkretne odgovore v smislu kje bo kupoval hmeljne napitke? in naj mu že kdo končno pove kje bo dobil priljubljene opojne substance v primeru stečaja? verjetno ne, ker vedno obstaja substitut, ki v večini primerov zadovolji človekovo trenutno potrebo.

Ne, samo pri ISPju je pa treba vedeti točno kakšne ma plane vsak posameznik znotraj podjetja :jao:

A ni veseli december? :pivo:

:plosk: :pivo:

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a Balonar » 15. Dec 2009 ob 10:11

dule17 nimaš prav.

Kot uporabnik, ki plačuje storitev, menim, da sem upravičen, da me moj ponudnik obvešča o novostih, ki prihajajo. Si predstavljaš, da BMW ne izda nič o novi sedmici, preden ne pride v salone? Pa saj niso nori .. začni rajcat čimprej, da ne bo Mercedes prej objavil novega S-a .. get the point?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 15. Dec 2009 ob 10:14

Hruške, jabolka. Povej mi kaj načrtujejo Siol, Amis in Tušmobil? Me res zanima ;)
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a astras » 15. Dec 2009 ob 10:15

tega zal ne mores primerjat... avtomobilska industrija in it storitve je pa nekaj popolnoma drugega...
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a Balonar » 15. Dec 2009 ob 10:24

a zdej ste se T2jevci "vkup združili" 8)

zakaj mešam jabolka in hruške .. telemach in Amis sta en mesec prej napovedovala kaj bosta vse vklopila ali naredila .. sta še vedno mnenja, da nista zasejala seme dvoma pri določenem procentu novih uporabnikov, ki so cincali kam se priklopiti? O tem govorim. In govorim o tem, da tudi obstoječi uporabniki pri tako opevani "nevezavi" lahko kadarkoli prestopijo .. dejte jih malo vezati na sebe .. dejte glas od sebe, da pripravljate to in to ..

brez zamere .. tehnik ne more biti PRovec, tako kot PR ne more biti tehnik! Tudi jaz ne delam kemijskih poskusov, ker sem trgovec

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a astras » 15. Dec 2009 ob 11:16

razumem kaj hoces povedat... ampak ravno v temu je čar, da nobenega ne vezemo...
pocasi bodo tudi ostali operaterji prisli do tega in tako bo trg malo bolj odprt, potem se bo pa gledala zgolj in samo kvaliteta...

lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a peterp » 15. Dec 2009 ob 12:05

Glede PR se strinjam, tehnik ne more biti PR in obratno. In recimo, če je na T-2 zaposlenih 150 ljudi, pa menda ja imajo vsaj enega človeka za PR, ali nimajo prav nobenega? Na bizi.si je sicer zabeleženo, da je število zaposlenih na T-2 100 do 149. Domnevam da je torej 100 redno zaposlenih, 49 pa študentov za helpdesk (lahko pa so tudi po poslovalnicah). V redu, imajo pač toliko ljudi kot jih pač imajo. Pa vseeno, kdo jim pa pripravlja oglase? Jumbo plakate? Plakate in drugo reklamo? Lahko jim to dela zunanja firma, ni problema. Pa tudi če nimajo prav nobenega zaposlenega za PR, pa vseeno ima gotovo kdo od tistih 150 tudi kakšno žilico za te zadeve, in bi vseeno lahko kaj sčarali skupaj? Za leto 2008 so bili čisti prihodki od prodaje 23.120.081 EUR, čista izguba obračunskega obdobja pa -25.207.771 EUR. In ogromno investicijo v optiko. In dobrih 100.000 naročnikov (APEK pa seveda statističnih podatkov za tretji kvartal 2009 še vedno ni spacal skupaj, ne vem zakaj). Skratka, v takšni situaciji bi se mi zdelo edino logično pričakovanje, da pridobijo "zaupanje" čim večjega števila novih naročnikov. Na T-2 bi se morali vprašati, zakaj naj bi novi naročniki zaupali T-2? Pa ne verjamem, da se to sploh vprašajo... Morda T-2 ne bo preživel s 100.000 naročniki, morda bi za preživetje potrebovali 150.000 naročnikov? ali morda 130.000 naročniki? Trenutno jaz ne vidimo nobenih razlogov, zakaj naj bi novi naročniki zaupali T-2? Žal. Imam npr. kolega ki čaka na T-2 centralo v izgradnji. Pa čeprav bo verjetno drugo leto odprta, bom imel problem ga prepričat. Pa čeprav ima katastrofalno sliko na Siol-u, je mnenja da morda še ni čas za menjavo ponudnika. Morda ga bom prepričal, in trenutno eden boljših argumentov nasploh napram Siolu preprosto to, da imajo na Siolu katastrofalno sliko. Ampak kaj pa, če bodo zadeve na Siolu popravili, in ne bo niti tega argumenta za prehod na T-2? Se te možnosti na T-2 sploh zavedajo? Kako bodo pa potem pripričevali potencialne stranke? Firmi bi moralo biti v interesu, da se prikaže v kar najlepši luči, po drugi strani pa tudi z realno situacijo - ta pa mislim da vsi vemo da ni rožnata. Dejstvo je pač, da Telekom v letu 2010 ne bo delal NIČ na optiki, in če boste tudi vi objavili da ne boste zaradi finančne situacije, vam ne bo noben zameril. In če pojasnite, da imate s Smartcom-om spor zaradi škart robe (menda), lahko to objavite - saj menda to ni interna zaupna informacija, ali pač? Ker potem bi ljudje vsaj vedeli, zakaj ne plačate Smartcomu-u robe in v čem je problem. Sedaj pa ne vedo, in časniki pač špekulirajo kaj je res in kaj ne. Hočem samo reči, da imate vse možnosti da ustavite določene špekulacije, saj bi lahko na svoji spletni strani kaj objavili, ampak očitno tega ne bomo doživeli. Neobjava informacij na vaši spletni strani, ki so javne in bi zato lahko bile objavljene, bi vam lahko samo koristile, neobjava teh informacij pa vam samo škodi. Pa še zastonj bi bilo, kar tudi ni zanemarljivo. Ampak očitno nikomur na T-2 ni v interesu, da se kaj objavi, kar bi bilo v interesu firme, ali kaj? Po drugi strani pa tukaj komentirajo tehniki... kar v bistvu ni njihova naloga. Firmo bi morali zagovarjati čisto drugi ljudje, ne pa tehniki na neuradnem forumu. To je narobe, samo ne razumem da tega odgovorni na T-2 ne vidijo. Sedaj pa tehniki rešujejo dobro ime firme in pojasnjujejo, kolikor pač vedo in kolikor pač lahko povedo, spet na neuradnem forumu. Samo to je narobe pri T-2, nič drugega. Firma je po moje dolžna javnosti določene informacije in pojasnila, in teh informacij preprosto ni.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a dule17 » 15. Dec 2009 ob 12:08

Balonar napisal/-a:dule17 nimaš prav.

Kot uporabnik, ki plačuje storitev, menim, da sem upravičen, da me moj ponudnik obvešča o novostih, ki prihajajo. Si predstavljaš, da BMW ne izda nič o novi sedmici, preden ne pride v salone? Pa saj niso nori .. začni rajcat čimprej, da ne bo Mercedes prej objavil novega S-a .. get the point?
Potem maš pa velik dela, da si na tekočem z vsem kar pripravljajo ponudniki katerim plačuješ storitve...

Špecerije, mehaniki, frizerji, pošta, RTV, komunala, dimnikarji, kozmetičarke, fitnesi, zdravniki,...

Agresivno oglaševanje nekaj stane in dobro veš kdo to plača. In namen agresivnega oglaševanja je privabit ljudi, ne zagotavlja pa nujno kvalitete.

Primerjava z BMWjem je pa slaba. Avto je izdelek, ki ga primerjaš s storitvijo.

P.S.: Pa z nikomer nisem skup stopil, samo realno gledam na stvar. S temi "zahtevanimi" odgovori pa nekateri preveč pričakujete. Če vas moti T-2jev PR in zarad tega ne morte bit več naročnik, konkurence je dovolj. Ne vem zakaj vztrajat v "zakonu" kjer nisi zadovoljen.

ZLLL
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 12. Sep 2009 ob 08:52
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a ZLLL » 15. Dec 2009 ob 12:19

Tudi meni se zdi, da so najboljši odgovor vsem kritikom ODLIČNO delujoče storitve. In za ljudi, ki ne vedo, če bi menjali operaterje, ker ne vedo, kaj se bo zgodilo s T-2 ( :hmm: )... mi kar malo dol visi. Za take usranete je T-2 predober.
Se pa strinjam, da kakšna izjava za javnost na uradni strani T-2 (ki nič ne stane, itak jo bodo pa mediji povzeli), ne bi nič škodila. Bi bila pa zagotovo koristna. PA četudi bi samo objavili število svojih naročnikov ob koncu tretjega četrtletja 2009 in recimo število novih uporabnikov v zadnje pol leta (malo pohvale pa ne škodi) in s tem prehiteli APEK, ki očitno teh podatkov po naročilu botrov iz ozadja ne objavi, ker so za T-2 zelo dobri.
Sicer me pa ne moti, če ima T-2 še naprej filozofijo minimalne reklame, temelječe na pregovoru: dober glas seže v deveto vas. JAz osebno T-2 priporočam kjerkoli je to mogoče.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 393
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: 2x ORANŽNI Diamant HBO
Kraj: Maribor

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Dec 2009 ob 12:53

peterp bolj se ne bi mogel strinjat s tabo ;)

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a sini » 15. Dec 2009 ob 14:02

Vse se začne in konča pri denarju, tako tudi izgradnja optike, novih central, novih anten, novi programi,... In to da primankuje denarja ne bo priznal PR nobene firme, pa če imajo 100 PR-jevcev zaposlenih.

Se pa strinjam z vsemi tistimi, ki pravijo, da T-2 nujno potrebuje dober PR. Je res žalostno, da se še največ zve na neuradnem forumu. :( Pa še tu se je z odhodom NN vse nekako upočasnilo.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Prihodnost T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 15. Dec 2009 ob 15:03

astras napisal/-a:razumem kaj hoces povedat... ampak ravno v temu je čar, da nobenega ne vezemo...
pocasi bodo tudi ostali operaterji prisli do tega in tako bo trg malo bolj odprt, potem se bo pa gledala zgolj in samo kvaliteta...

lp
Po moje je Balonar nekoliko nerodno postavil narekovaje (nevezava in vezava), vsaj jaz sem tako razumel njegov post. Da ponovim, menim, da je pozitivno, da T-2 dobesedno ne izvaja vezavo za obdobje X in negativno, da v teh kriznih časih uporabnike (obstoječe ter potencialne) ne "veže" z navedbo napovedi (načrtov, akcij, ... takih in drugačnih).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Zaklenjeno