IPTV na novejših TV (LCD, LED, ...)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
jinx17
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Dec 2009 ob 08:24
T-2: Že imam

IPTV na novejših TV (LCD, LED, ...)

Odgovor Napisal/-a jinx17 » 22. Dec 2009 ob 08:41

Nekateri novejši TVji imajo na razpolago več možnosti za sprejem digitalnih signalov. Recimo DVB-T, DVB-C, ethernet vmesnik.
Zanima me, če T2 razmišlja tudi o izvedbi priklopa preko ethernet vmesnikov in kodirnih kartic, ki se jih vstavi v CI režo.

1) Možno bi bilo uporabiti integrirano ethernet kartico od TVja, z dodatno CI kartico pa bi se zagotovilo dekodiranje (tehnično verjetno kar zahtevno).

2) Kolikor mi je znano so na trgu tudi že CI (CAM) kartice z ethernet priključkom, ki so kot nalašč za IPTV ponudnike, ki morajo samo še "prigraditi" svoje nastavitve na te kartice.

Primer: Neotion MPEG-4 kartica z ethernet priključkom: http://www.neotion.com/products/module.htm

Kaj se pridobi:
- uporabnik ima samo en daljinski upravljalnik - originalni od TVja
- ne potrebuje več STBja
- TXT funkcija direktno od TVja
- možnost uporabe brezžičnega omrežja (ni kablov)
- starejšim uporabnikom se v bistvu ne spremeni nič v primerjavi z dosedanjo uporabo Tjev, kanali se prestavljajo z enim daljincem, enako zvok, ni potrebno prestavljati TV kanal na aux recimo, ...
- verjetno tudi kakovost slike ostane najboljša / nespremenjena, saj se signal sploh ne pretvarja več v analognega (iz STB gre ven recimo analogni signal preko SCART ali Video izhoda - se motim?)

lp, JinX

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IPTV na novejših TV (LCD, LED, ...)

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Dec 2009 ob 12:39

tale CI sem opazil tudi na svoji vieri, pa mi na kraj pameti ni prislo zakaj se rabi... dejansko ima res cel kup prednosti (razen tiste zadnje, saj v primeru HD vmesnika za prenos slike na TV skrbi HDMI kabel), vendar zaradi tezav z implementacijo programa na taksen vmesnik, cene teh vmesnikov in navsezadnje majhnega stevila uporabnikov s CI-compatible televizorji, je moznost, da se to uporabi pri nas, blizu ledisca. zal... :nevem:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
igi
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 01:28
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na novejših TV (LCD, LED, ...)

Odgovor Napisal/-a igi » 27. Dec 2009 ob 01:48

Dovolite, da si sposodim malo tole temo, imam eno težavo, morda kdo ve odgovor.

Lansko leto približno v tem času sem kupil LCD LG32LG5700 kot zamenjavo za TV, ki se je pokvaril.
Pri tem sem seveda pozabil na MPEG 4 (omenjeni LCD ima seveda MPEG 2). Zato sem kasneje nabavil še neotion MPEG-4 kartico za IC modul v LCD TV-ju. Na ta način lahko preko sobne antene spremljam 7 digitalnih programov (SLO 1-3, Kan A ...) razen testnega HD (kartica ne podpira HD).
S sliko je vse v redu, razen da mi po zaslonu čez sliko stalno skače napis "HD service", kar je zelo moteče (gor-dol-levo-desno ...podobno kot v primeru če ni signala "no signal"). Sem probal že vse mogoče vključno s servisnim menijem, vendar se napis ne da! To se dogaja samo, če uporabljam "antena input" vsi ostali vhodi (HDMI, SCART....) so OK! Ali ima kdo podoben primer, oziroma ga je uspel rešiti?
Lp Igor

Odgovori