Optika v LJ ( faza 1 )

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 28. Mar 2007 ob 20:10

Mogoče pa res, bomo imeli dodatno razsvetljavo po ulicah :D

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 28. Mar 2007 ob 20:16

Kaj nam bi to pomagal če bi morali okrog hoditi s zaščitnimi očali :D

V vsakem primeru nas bi Telekom nategnu :twisted:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 29. Mar 2007 ob 12:28

@BOBI

Optiki od Telekoma nasprotujem iz večih razlogov:
1. Zdi se mi butasto, da bom imeli v bloku vse prepredeno s kabli, omarice pa bodo postavljene druga poleg druge.
2. Oba ponudnika, T-2 in Telekom, bi se lahko zmenila in si delila kable po sistemu recipročnosti oz. bi si najem kabla medsebojno zaračunavala. Tako bi prihranili dosti denarja in tudi dela, uporabniki pa bi lahko izbirali ponudnika po svoji želji.
3. Da bi zadostil potrebam našega in sosednjih blokov je kapaciteta kabla enega ponudnika več kot dovolj. Samo dogovorit bi se bilo potrebno (glej točko 2).
4.Izvajanje takšnih inštalacij ni zastonj. Nekdo bo stvar moral plačati. Če plačaš stvar, ki je ne potrebuješ (zato ker bo optiko potegnil že T-2) je to razmetavanje denarja in se s tem dela škoda.ž
5. Do Telekoma imam odpor že po defaultu, saj sem na priključek T-2, po njihovi krivdi, čakal eno leto.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 29. Mar 2007 ob 16:03

Čakati dogovor obeh polagalcev optike da se dogovorijo je brezvezno, ker se ne bodo nikoli zmenili.
T1 bo mogoče vlekel FTTN, tako da ne bo dodatnih kanalov po bloku, ampak samo optika od T2 in pa UTP od omarice naprej za T1.
Inštalacija je zastonj, tako od T2 in mislim da bo isto od T1, še nisem zasledil da bi kdor koli omenjal plačilo!!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 29. Mar 2007 ob 16:44

Nujno je da je omrežij več...drugače se samo zgovarjajo en na drugega. V mobilni telefoniji je prava konkurenca prišla šele s simobilom, pa bi isto lahko človek rekel da je brezveze da se postavljata 2 kompleta postaj, naj se zmenijo :D
Slika Optika od 30.5.2008

Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 29. Mar 2007 ob 17:20

BOBI napisal/-a:Čakati dogovor obeh polagalcev optike da se dogovorijo je brezvezno, ker se ne bodo nikoli zmenili.
T1 bo mogoče vlekel FTTN, tako da ne bo dodatnih kanalov po bloku, ampak samo optika od T2 in pa UTP od omarice naprej za T1.
Inštalacija je zastonj, tako od T2 in mislim da bo isto od T1, še nisem zasledil da bi kdor koli omenjal plačilo!!
To da bi dočakali dogovor se seveda tudi meni zdi utopično. Bi bilo pa vsekakor pametno. Če je T-2 že začel polagati optiko v Ljubljani, bi se lahko Telekom usmeril na področja, ki jih T-2 ne pokriva. Tako bi imela celotna Slovenija kaj od tega. Tako kot to delajo sedaj bom imel jaz do vrat pripeljano optiko dveh ponudnikov, nekdo v Smledniku (pišem na pamet) pa optike sploh ne bo imel.

Ko sem prišel danes domov, me je v nabiralniku čakala telekomova pošta. V njej mi (nam) razlagajo, da so se pri Telekomu odločili za postavitev omrežja FTTH. Pišejo tudi, da bodo posegi malenkostni, saj bodo skušali instalacijo izvesti podometno. Posegi bodo malenkostni, saj imajo kabelsko instalacijo do večstanovanjskih zgradb že narejeno. prosijo me tudi za soglasje.

Žilica mi ni dala miru, zato sem poklical na kontakno številko, da jih povprašam, kdaj naj bi celotna stavar začela delovati. Odgovor je bil, da naj bi storitev začeli ponujati od 15. aprila naprej in da bomo morebitni interesenti od tistega dne dalje dobili tudi konkretne odgovore v kakšnem času nam lahko stvar priključijo.

Ko sem danes zjutraj odhajal v službo, sta dva možaka ravno pripravljala da odpreta pokrov T-2 jaška. Vprašal sem ju, če sta tam zaradi optike in sta pritrdila. Ko sem ju vprašal, kdaj bomo nanjo povezani, sem dobil odgovor, da vsaj še dva meseca ne. Junij torej, če bomo imeli srečo.

Zadnje tri odstavke sem napisal zgolj za informacijo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Mar 2007 ob 17:28

Jaka34 pa so ti na Telekomu letnico tudi zaupali?
Slika


Lp, Kitl

bobrman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 29. Mar 2007 ob 19:38
T-2: Že imam
Paket: ffth 10/10

Odgovor Napisal/-a bobrman » 29. Mar 2007 ob 19:49

Prvo lep pozdrav, sem nov tukaj.

Zanima me, kdaj se lahko nadejam optike v siski, podlimbarskega ulica 44, precej blizu gimnazije siska, predvcerajsnjim so nekaj delali na ulici, kaj, na vem.

Drugo, sem nekaj klicaril na info cifro in na gratel, pa so mi rekli, da ce bi rad cimprej optiko, naj se prijavim kar na t-2, in pod dodatne storitve napisem optika, kar sem vceraj tudi naredil. Tam, kjer izbiras hitrost, sem dal drugace, kot sem hotel, ker opcije 5-5 tam ni. (spet po posvetovnju z info na t-2). A to je to...

Resnicno upam, da bo kmalu, ker trenutno nimam interneta. zahtevo za vdsl mi je telekom zavrnil 5 mesecev nazaj.

Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 29. Mar 2007 ob 21:23

kitl napisal/-a:Jaka34 pa so ti na Telekomu letnico tudi zaupali?
2007

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 29. Mar 2007 ob 21:24

Držimo pesti bobrman!!!

Še vesela novica z moje strani - včeraj popoldan smo v firmi (v Stegnah) končno zamenjali stare IPje (172.21.*.*) za nove, ta lepe - 84.255.*.* :lol: (beri: ni fora v IPjih ampak v novem ISPju)
Ker jaz o tem nisem bil obveščen, sem zjutraj doživel manjši srčni napad, ker nobena aplikacija, ki je imela dostop omejen na točno določene IP naslove, ni delovala... :roll:
Ampak, to so bile sladke muke (dolge le nekaj minutk) ... :mrgreen:
SlikaSlika

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 30. Mar 2007 ob 13:58

madpanter:a so tebe ze prklopl da te ni nc vec slisat :D :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Mar 2007 ob 14:12

Nisem še na optiki. Bom hmal začel lajat sam, da nič ne dela sam, da bo ponedeljek :D :wink: takrat sem pod pritiskom ker je začetek delovnega tedna :P

Edit:

Dvignte riti in naredite :twisted: Vam je toliko težko obrnit par cifer pa zamorit pod izvajalcem :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

bobrman
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 29. Mar 2007 ob 19:38
T-2: Že imam
Paket: ffth 10/10

Odgovor Napisal/-a bobrman » 1. Apr 2007 ob 16:05

Povej komu naj morim, da bo cim prej na Podlimbarskega 44 v Šiški...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Apr 2007 ob 20:12

Ponedeljek se bliža (delovni teden) torej začel bom lajat kdaj za vraga boste pri nas potegnli že to optiko, premakente riti ker prek VDSL že zgubljam živce, ker je vse cepljeno na hitrost. Po 1 min čakam da mi odpre stran :evil:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Odgovor Napisal/-a orbter » 2. Apr 2007 ob 11:00

V našem krogu med Celovško in Vodnikovo ter obvoznico in Šišensko, trenutno na Trgu komandanta Staneta in Rašiški polagajo optiko. Mašine pa niso od Rašeta. Na njih piše Meco, okrog jaškov pa so trakovi Telekom Slovenija. Ali to pomeni, da koplje Telekom??? Ali so Meco samo drugo podizvajalci Gratela in so trakovi pač ne glede na izvajalca?
Skupaj Slika
Optika Slika

Odgovori