T-2 Internet v zakotnih krajih

Vse o T-2 internetu
Odgovori
TehDuck
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Mar 2010 ob 14:19
T-2: Še nimam

T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a TehDuck » 13. Mar 2010 ob 15:00

Lep pozdrav vsem skupaj.

Sem nov uporabnik tega foruma, ker bi se rad pridružil T-2 skupnosti. Zaenkrat imamo doma še 1/256 Siol, za katerega plačujemo okoli 27€, če se ne motim. Pa še to je brez ISDN, saj smo takrat vzeli Modri Paket, kateri ni vključeval ISDN paketa, katerega pa v bistvu sploh ne potrebujemo, saj skorajda ne uporabljamo stacionaren telefon.

Glede optike T-2 v našem naselju je tako. Živim v občini Komenda v majhni vasici Nasovče. Okoli 50hiš verjetno. T-2 oz. njihovi so že nekaj kopali cevi po sredi vasi. Na sredini vasi, so se razcepili in šli v dvoji smeri. Ena cev je šla proti glavni cesti, tadruga pa je na poti kjer se peljemo. Ker živimo malo čudno, smo nekako oddaljeni od obeh cevi nekako 200m. Kdaj bodo začeli delati, pa nimam pojma. Tisti na začetku vasi, tam kjer se še ni nič razcepilo, imajo trije že T-2 optiko, dva 10/10 in eden 100/10. Sovaščan, ki je 10-15m od kablov ne dobi optike, poslal je okoli 10+ mailov na t-2 in vsakič mu odpisali "optika v vašem kraju ni mogoča". Tisti z 100/10 je nova gradnja, 10/10 eden je VIP oz. pozna folk pri T-2, za tadrugega pa ne vem.

Na optiko čakamo približno že 2 leti in ker optike ne bom dobil še nekaj časa, me zanima kolikšno hitrost vdsl lahko dobim. Sovaščan 3 hiše stran dobi 4/1, pri nas pa je foter že enkrat klical, pa so rekli da je 1MB ali 2MB (se ne spovnem dobro) največ.
Če je kakšen "insider" , ki lahko to preveri, mu dam točne podatke.

Pa še to, če bi sedaj želel zamenjati na T-2, bi zraven dobil ISDN ali ne? Glede na to da ne potrebujemo, je to dodaten strošek. Pa kako bi potekala priključitev? Verjetno menjava modema siolovega modema za t-2.

Upam, da nisem bil predolg, vendar tukaj je moja zgodba.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Mar 2010 ob 15:50

lahko naročiš internet tudi brez telefonije če želiš
dobiš lahko ISDN vmesnik če maš isdn telefone

koliko si pa ti oddaljen od tistih ki majo optiko ?

TehDuck
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Mar 2010 ob 14:19
T-2: Še nimam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a TehDuck » 13. Mar 2010 ob 21:20

Takole zgleda naša vasica

Slika

Rdeča je moja hiša, rjava je novo gradnja z 100/10 linijo, modra je in zelena sta pa 10/10. Črna je pa potek cevi. Severno od moje hiše je speljano do širine moje hiše, medtem ko za po sredini vasi pa nisem prepričan do kam sega, sigurno pa vsaj do tja nekam kamor sem narisal.

Ker optike verjetno še ne bo en čas, me zanima kako lahko preverim če imam lahko 4/1 pri nas ? Namreč tam pri koncu črne črte na vrhu imajo 4/1.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 13. Mar 2010 ob 21:54

Prek kašne povezave pa so omenjene hitrosti? Za VDSL2 iz Komendske centrale je predaleč. ?

Ali ni v Lahovčah UMTS bazna? Bi ti znalo kar fajn letet.

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a kravca » 14. Mar 2010 ob 05:09

LP
Preko T-2 UMTS-a leti edino spedtest,vse ostalo je bolj tako-tako.
(preverjeno par metrov stran od antene)
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Mar 2010 ob 11:34

TehDuck : na tej lokaciji mas lahko 4/512 ali mogoče 8/1 s tem da bo 1MB v Uploadu težko... odvsino kakšne maš pa kable tam + interno inštalacijo

TehDuck
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Mar 2010 ob 14:19
T-2: Še nimam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a TehDuck » 14. Mar 2010 ob 14:39

Je možno, da naročim 8/1, pa če ne bodo niti približne hitrosti, še zmeraj lahko znižam na 4/512, razlika v ceni je polna 2€.

Me pa zanima kako poteka priključitev ter kam bo šel trenutni modem od siola ? Verjetno pokličem tja, me nekako naročijo, podpišeš kakšno pogodbo, pride monter čez par dni na dom, ti zrihta modem in preveri če deluje?
Če je tako, potem bom prepričal starce, da je nakup T-2 interneta veliko bolj racionalen.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Mar 2010 ob 15:08

lahko narocis 8/1 in spremenis paket potem na 4/512 brez problema

modem od siol.... če je bil po pogodbi prodan, je tvoj ... za okras :) , če pa je bil v najemu pa se oglasi Telekom in ga vzameme

TehDuck
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Mar 2010 ob 14:19
T-2: Še nimam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a TehDuck » 14. Mar 2010 ob 15:14

Nč nebi vedel ali je moj ali je njihov. Vem, da je bratranec enkrat klical na Siol/Telekom in zahteval novejši modem(oz. z novim softwarom). So starega prevzeli novega pa prinesli potem. Problem je bil v tem, ko se ni hotel s prižigom računalnika vzpostavit še internet, si moral posebej kliknit potem, zdej pa ni več teh problemov.

No potem pa jaz še fotra prepričam, ki je še malo skeptičen, sicer ne vem zakaj, ampak tak je po naravi :D Upam, da čimprej naročimo, ker z 1mb linijo še youtube šteka pa še foter al pa mat se brezžično poveže na cajte, jaz pa ravno v COD4 in v največjem efektu mi zašteka oz. 999 pinga. Pol pa kr ruter izklopim iz štroma :D

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Mar 2010 ob 15:18

ja najbrz je v najemu, ni pa nujno, bi moral pogodbo pogledat od siola...
drugace pa brez skrbi, Siolov modem spraviš v omaro in če po 2 mesecih ni nobenega iz Telekoma da bi prisel po njega je modem tvoj, razen če te po pošti obvestijo da ga moraš vrniti... ampak kolikor jaz vem, Telekomovec hodi po modem k stranki ko je prehod Siol- T-2 (če je modem v najemu).

ja 1mb linija je res malo :) vsaj 4/512 se že pozna

Uporabniški avatar
jaromir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 15. Nov 2009 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a jaromir » 14. Mar 2010 ob 15:39

noben ga ne pride na dom iskat, pokličejo te da ga moraš prinesti u njihovo trgovino drugače ti zaračunajo polno ceno modema
Vsaj tko je blo v mojem primeru
Slika

TehDuck
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Mar 2010 ob 14:19
T-2: Še nimam

Re: T-2 Internet v zakotnih krajih

Odgovor Napisal/-a TehDuck » 14. Mar 2010 ob 15:55

Še enkrat hvala Gospodu Dvanajstih Dreves :D Pustimo se presenetit glede modema. Sem prejle fotru pokazu za kaj se gre, pa je reku da se bova ta teden zmenila, glede na to da plačujemo 26€ za 1MB linijo bi dobil 4/512 v polno razvezanem dostopu za isto ceno, v skupno razvezanem pa še manj.

Hvala še enkrat :razz:

Odgovori