Zvok na vseh programih je čuden

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Balonar » 30. Maj 2010 ob 15:37

Oj

Ali se samo meni dogaja zadnje 3 dni, da so vsi programi nenavadno tiho. Poptv ko sem gledal formulo mi je skozi komentator plaval od sprednjih zvočnikov do zadnjih ... Motorolo imam namreč preko avdio-video Harman Kardon nan TV, včeraj začetek evroviozije, kr neki po vseh zvočnikih sekal ...

se to še komu dogaja, ali moram posvetiti pozornost Harman Kardonu?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Maj 2010 ob 16:00

Tudi pri nas je ta problem. Včeraj sem šel prav gledat nastavitve TV-ja če je tamala kaj brkljala pa je vse BP. Vsi kanali so bolj potihem.
Slika


Lp, Kitl

uros
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 20. Okt 2007 ob 11:57
T-2: Že imam
Paket: 100/20 optika + IpTV
Kraj: Ljubljana

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a uros » 30. Maj 2010 ob 17:41

Jaz pa sem mislil da sem vedo bolj gluh.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Balonar » 30. Maj 2010 ob 18:27

se pravi, da lahko kličem na HD in ko mi bo študent tam rekel naj restiram opremo, mu bom rekel, da bi potem morala tudi Kitl in uros .. "read between the lines" .. it's not MY problem :)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Maj 2010 ob 19:38

Ja res je. Čedalje slabše se sliši.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Balonar » 30. Maj 2010 ob 22:29

no, pričakovan odgovor iz HD .. "Gospod, pri nam vse uredu dela .. ste preverili scart?" Gospodična, HDMI uporabljam...
Trikrat ji rečem, da vsaj trije različni uporabniki v SLO imamo isti problem zadnja dva dni, bolj ona meni o scartu ... no, potem me je dala na hold in šla "preverjat". Nakar se vrne z odgovorom, da je pri njih vse OK .. hmm, če bi videl njeno sliko, bi jo povabil k meni domov na ogled ... :)

... kakorkoli .. zadeva je polomija .. toliko ko sem pa danes pritiskal daljinca, pa še v življenju nisem .. al nič ne slišim, čez pol minute mi pa woofer skor raztrga ....

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Maj 2010 ob 08:24

Očitno je T-2 začel z reševanjem problema s prasketanjem zvoka, ki so ga zaznali nekateri uporabniki: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t ... 85#p155953

Prosim, ne več težit, da imate kocke, ker bodo začeli še sliko temnit! :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a d_g » 31. Maj 2010 ob 11:23

Ja ne vem, neuradniki T-2 ja pravijo, da je vse v redu na kanalih Pro Plusa. No sem včeraj preveril, pa še vedno poka, na stolpu se lepo sliši to prasketanje. Bom zdaj zamenjal Amino 110 z novo Motorolo, pa bom videl /slišal/, če je kaj sprememb. Drugače pa posnamem zvok v mp3 format in ga pošljem na T-2 :mrgreen: , pa da slišijo...

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Balonar » 1. Jun 2010 ob 19:54

še vedno mi zvočnike skoraj ven meče .. ko prešalta na avizo za reklame n poptvju mi skor zvočnike skuri ...

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a srus » 2. Jun 2010 ob 12:51

Balonar napisal/-a:še vedno mi zvočnike skoraj ven meče .. ko prešalta na avizo za reklame n poptvju mi skor zvočnike skuri ...
Menda obstaja celo neki evropski standard, ki ga morajo medijske hiše spoštovati glede razmerja glasnosti program/reklame. Sicer bi razni PRO plusi še bolj reklame na glas navili.

Drugače sem pa tudi jaz opazil nižji nivo zvoka v zadnjih dneh - STB motorala SD + SCART. Sicer se, da rešiti z nastavitvijo zvoka na TV. Drugače mi pa ni nikoli prasketalo, zvok je bil OK.

Tudi drugače je potrebno non stop drkati volume tipke, je nivo zvoka kar različen med posameznimi kanali.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Balonar » 2. Jun 2010 ob 13:00

No ... če slučajno kdo od neuradnikov bere tole, takole je

Motorola 1910, preko HDMI na Harman Kardon AudioVideo center. Iz HK preko HDMI na TV. Na HK imam nastimano Prologic Movie, ki vse programe lepo pametno razvrsti v surround zvok .. ne me vprašat kako, ker nisem tehnik, vendar zadeva je do prejšnjega tedna delovala.

Sobno jakost smo imeli vedno na 30 (volume) in se je prav lepo vse gledalo in poslušalo. Sedaj moram naviti preko 60, in ko udarijo reklame, mi pa zadnje zvočnike skoraj ven vrže. Drkam pilota, ko, da mi je to največja zanimacija na kavču.

Kako naj to razložim neki Barbari na HelpDesku!? Na drugem TVju kjer imamo aminota direkt na TV, tega problema ni. Pa ne mi spet rečt, naj priklopim motorolo direkt na TV, ker nisem zato kupoval feršterkerije! Zakaj pa je do prešnjega petka vse delovalo?

.. itak, ne pričakujem kakšne pomoči razen "resetirajte opremo", pa vendar bi lahko na HD imeli še kakp drugo povezavo ne pa direkt na TV. Določena oprema je mogoče malo bolj zahtevna in nas ne morete farbat z resetiranjem opreme :grrpc: :jao: :grr:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 2. Jun 2010 ob 13:15

res je to problem, tudi sam opažam da je treba imet bolj naglas kot prej,
pol pa ko reklame ruknejo te pa skor kap zadane tak se zadere,
tudi jaz imam 1510 peko scarta
LP Robert

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 3. Jun 2010 ob 23:37

Pa info TV in še nekateri bizarni kanali - ti te nabijejo do stropa s svojo jakostjo zvoka... Na drugi strani pa je Fox ful pretiho... in Hallmark tudi

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a odpisani » 7. Jun 2010 ob 14:57

Ker je tema ravno o zvoku, si jo bom sposodil! Včeraj pri prenosu Moto 2 dirke (mislim da na Š1), sta se komentatorja že kakšno sekundo pred dejanskim padcem motorista zadrla. Mene pa zanima, kdo je kriv za neujemanje zvoka s sliko? In ko sedajle tole pišem, mi prihajajo na misel predvsem športni prenosi na različnih kanalih, ko komentator že ve da bo žoga končala v košu, golu, avtu... Predvidevam, da vsi komentatorji pa le niso jasnovidni, tako, da je verjetno vzrok le v neujemanju zvoka in slike. Krivec pa je ?

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Zvok na vseh programih je čuden

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 7. Jun 2010 ob 15:08

Ucer je mel discovery cel dan probleme niti 1 odaje se ni dal gledat k je bil 1-2sek zamik zvoka in slike in na ta problem sem opozoru že ene 3 tedne nazaj (samo pri nekaterih odajaj) zdej je pa vse huje učer v nedeljo sem ene 3-4 odaje pogledal tekom dneva in čisto vse so mele isti problem. Zgleda bo res treba masovno reklamirat račune da bojo se sploh kej premaknil in začel problem reševat.

Odgovori