Izpad interneta na Linksys WRT54GL

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Qushaak
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Jul 2010 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Izpad interneta na Linksys WRT54GL

Odgovor Napisal/-a Qushaak » 25. Jul 2010 ob 15:49

Pozdravljeni!
Sem nov član med T-2 uporabniki in me trenutno tare sledeče.
Imam zelo čudno težavo z router-jem Linksys WRT54GL (ver. 1.1) odkar smo šli s SiOL-a na T-2.
Sprva je bič gor Tomato firmware (ver. 1.23) in je normalno delalo, ko smo bili pri SiOL-u. Nastavljan je bil na DHCP in ne na PPPoE.
Včeraj pa sem ga priklopil na modem od T-2 in stvar nikakor ni mogla dostopat do neta. Router na hard resetiram in postavim še enkrat, vendr tudi ni delovalo. Zanimivo je bilo tudi, da recimo stacionarni računalnik, ki je bil direktno priklopljen na modem je lahko dostopal do interneta.
Po več poskusih resetiranja modema in router-ja sem ugotovil, da internet tudi na stacionarnem računalniku ni delal, če je bil router priklopljen na modem.
Danes sem dal na Linksys-a najnovejši originalni firmware (4.30.11) in ponastavil vse na tovarniške nastavite. In stvar je DELALA! Potem pa še stacionarni računalnik priklopim na tega Linksysa in je dobro delalo. Nakar grem za nekaj časa stran in spet ni delalo. Resetiram modem in router in na stacionarnem računalniku je spet bil internet.
Čudno mi pa je, da istočasno na prenosniku ne deluje (povezan je brezžično na Linksys-a). Parkrat sem se odjavil iz omrežja in pa nazaj prijavil in zdaj spet dela.
V čem je fora teh komplikacij z router-jem?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izpad interneta na Linksys WRT54GL

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Jul 2010 ob 08:27

Smem vprašat koliko računalnikov si prvotno vklopil na T-2 modem?

Qushaak
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Jul 2010 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Izpad interneta na Linksys WRT54GL

Odgovor Napisal/-a Qushaak » 26. Jul 2010 ob 20:57

Ja ravno to je bil problem, zdej je samo router vštekan noten in vs eostalo se veže nanj.
Sem pa jezen, ker tega tehnik, ki je prišel montirat tega ni povedal. Še toliko ni povedal za televizijo, da se L paket "odpre" z registracijo. Beda, sam zdej dela ok.

Odgovori