Nesramnost T2 tehničnega supporta

Vse o T-2 internetu
ve8k
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2008 ob 10:28
T-2: Že imam

Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a ve8k » 19. Jan 2011 ob 14:55

Danes sem klical na t-2, ker sem pozabil svoj domači IP naslov. Povedal sem jim
ime in priimek in številko priključka - odgovor: NE SMEMO - OSEBNI PODATKI.
No, ko sem skušal deklici razložiti, da to nima nobene zveze z osebnimi podatki,
mi je prkinila linijo - T2jevci ali mislite tako obdržati stranke?

Na drugi strani imamo v podjetju 10IP številk preko T-2. In ker gre za segment
mormo biti v RIPE bazi - no vsaj takrat je bila politika T2 taka. Se pravi grem na
uradno RIPE stran in vpišem svoj priimek in dobim celoten segment IP številk,
ki se vodijo pod mojim imenom v omrežju T2.
Pa naj mi to kdo razloži!

lp,V

jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a jetomit » 19. Jan 2011 ob 15:33

Zakaj nisi že prej šel pogledat :)

Ko osebno kličem na kak klicni center, se moram vedno identificirati(skoraj vedno z davčno številko...)...
Če je kdo bil nesramen na drugi strani, pa se ponavadi snemajo pogovori in je vse lahko dokazano...Ne vem kako točno pa to deluje pri T-2!

Lp

ve8k
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2008 ob 10:28
T-2: Že imam

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a ve8k » 19. Jan 2011 ob 15:53

Rabil: IP na domačem priključku,
Pogledal: sezname za IP številke, ki jih imamo v podjetju.

Ma saj ni frke. Doma sem si nastavil en servis, ki sem ga želel preizkusti, nastavil
router tako kot mora bit, pol pa IP pozabil (sem mislil, da ga imam nekje napisanega).
Čez pol ure bom pa itak že doma ...
lp

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 19. Jan 2011 ob 15:57

Naštimaj si kak host ki ti bo kazal na domači ip pa si ga boš lahko zapomnil...

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a RobertM » 19. Jan 2011 ob 17:52

ve8k napisal/-a:Danes sem klical na t-2, ker sem pozabil svoj domači IP naslov. Povedal sem jim
ime in priimek in številko priključka - odgovor: NE SMEMO - OSEBNI PODATKI.
No, ko sem skušal deklici razložiti, da to nima nobene zveze z osebnimi podatki,
lp,V
Seveda so tvoji osebni podatki - pokličem tja in rečem, da sem Milka Planinc in mi dajo njen IP :roll:
Sedem za računalnik in ji preskeniram vse porte na routerju - ker ima slučajno nespremenjene nastavitve ji prenastavim router in pridem v njen računalnik ter preko VLC prenakažem denar na svoj račun.Spotoma snamem dol še njene žgečkljive slike z dopusta,...
No tole je malo črn scenarij ampak mogoč z zlorabo IPja in zato se ga ne da vsakomur :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Jan 2011 ob 19:03

ve8k napisal/-a:Danes sem klical na t-2, ker sem pozabil svoj domači IP naslov.
Naslednjič pokliči na upravno enoto, ker si pozabil svoj domači naslov! Pa ne pozabi poročat, kaj ti bodo odgovorili! :jao:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 19. Jan 2011 ob 19:17

@ve8k

Se razume, da ne smejo posredovati nobenih podatkov, ki so vezani na določenega naročnika in to velja tudi za IPje.
No pa, da ti malo pomagam, seveda če kaj uporabljaš servisne strani. Danes je se tudi mojemu routerju zmešalo in je šel na DHCP in adijo moj statični IP. Pol dneva sem iskal pogodbo in je nisem našel (sem prenavljal stanovanje-zato zmešnjava).
Nato sem se spomnil ter sem šel pogledat na servisne strani kateri IPji so se prijavljali in sem našel svoj IP. Nato sem poklical na HD ter sem jih prosil, če mi lahko potrdijo če je to moj IP. Prijazen gospodič je potrdil da je IP moj, ter mi je dejal da bo podal zahtevek, da mi pošljejo nov dokument s vsemi mojimi potrebnimi podatki. Pričakujem pa naj pošto v 2-3 dneh.

lp,Ika13
Zadnjič spremenil Ika13, dne 19. Jan 2011 ob 19:44, skupaj popravljeno 1 krat.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a KoMar » 19. Jan 2011 ob 19:17

Enih stvari se po telefonu pač ne pove. Isto ti banka ne more povedat stanja na računu (če nimaš Teledoma).

ve8k
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2008 ob 10:28
T-2: Že imam

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a ve8k » 19. Jan 2011 ob 19:50

OK, fantje no problem. Ne bom se spuščal v debato o varnosti in raznih drugih stvareh, kako je treba
skrbeti za varnost, sem predolgo v teh vodah....sicer je pa moj IP brez problema lahko objavljen povsod
in imam od danes naprej na njega itak obešeno domeno.

Samo potem mi pa prosim razložite, zakaj je T-2 od mene zahteval vpis v RIPE bazo
za službene zadeve(oziroma so me vpisali oni - in ta baza je javna) - da ne bo pomote: gre za
IPje od providerja, se pravi od T-2, zakaj torej jaz odgovarjam za njih. Saj nimam svoje hrbtenice -
dvojna morala ali šalabajzerstvo?

Da o tem, da mi je deklica prekinla klic, sploh ne bi zgubljali besed, a ne?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a Mark » 19. Jan 2011 ob 20:00

To res ni lepo, ampak sedaj, če prav razumem debata zadnjih par postov teče o 1 statičnem IP naslovu, ki ga lahko brezplačno zahteva vsak naročnik, ki je prijavljen, kot fizična oseba. Če imaš cel subnet ali več IP-jev, ki so dodeljeni preko RIPE obrazca je zadeva malo drugačna. Vsekakor se vedno dela v dobro naročnikov in se proba možnost zlorab zminizirati na minimum. Tule se pač pričakuje malo razumevanja.

Če se dokument kje založi se pač založi. Obstaja možnost, da ga dobiš brezplačno domov po pošti ali oseben dvig z identifikacijo v poslovalnici.

ve8k
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 10. Jan 2008 ob 10:28
T-2: Že imam

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a ve8k » 19. Jan 2011 ob 20:11

@Mark in ostali
Hvala za odgovor... ja, vse v najlepšem redu in se tudi sam strinjam, da kar tako posredovat privatne IPje ni dobro,
pač hotel sem sprobat a mi vse deluje tako kot treba, pa nisem vedel IPja :nevem:
Ok, za podjetje se nekje razume, da meržo postavi gor nekdo, ki se vsaj malo razume v to in so potem podatki lahko javni.
Domača uporaba je druga stvar... prav zanimivo bi bilo vedeti, koliko uporabnikov ima računalnik direktno priključen na omrežje
brez ustreznih zaščit... :)
lp, V

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a dal » 19. Jan 2011 ob 20:26

Kdo bi si mislil. Obstajajo ljudje, ki ne znajo na pamet svojega statičnega IP naslova. :shock:

Šalo na stran, nek drug ponudnik tako informacijo pove, če uporabnik kliče s telefonske številke, ki je vpisana kot kontaktna.

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a Symcy » 20. Jan 2011 ob 21:15

V tem primeru se strinajm s strokovnjaki na T2-ju ker se takih stvari res ne da kar prek telefona zrihtat kot je že pvoedal RobertM sam da je on zadevo še mal bl očrnil, čeprou dvomim da je kšn tak da bi to dejankso res naredu, je pa čist možno če se model spozna na računalnike in omrežja ipd ...
Slika

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 22. Jan 2011 ob 19:34

dal napisal/-a:Kdo bi si mislil. Obstajajo ljudje, ki ne znajo na pamet svojega statičnega IP naslova. :shock:

Šalo na stran, nek drug ponudnik tako informacijo pove, če uporabnik kliče s telefonske številke, ki je vpisana kot kontaktna.
Ta ponudnik se imenuje SiOL.

In tudi, če ti nebi povedali IPja, bi ga lahko videl na servisnih... kar mogoče malo pogrešam pri T-2ju.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Nesramnost T2 tehničnega supporta

Odgovor Napisal/-a erbi » 22. Jan 2011 ob 19:38

Saj ga imaš na servisnih... status/pregled dogodkov

Odgovori