pošta na 2. lokacijah

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a toni » 27. Feb 2011 ob 12:07

Se opravičujem če je kje tema, sem iskal ampak nič našel. Torej, zanima me zakaj oz. kako na stavim da bom videl pošto na kompu in telefonu. Kakor koli grem enega ali drugega in na enem odprem pošto mi jo na drugem ne pokaže. Imam pa pošto na servisnih straneh, na mobilcu pa obe, pomen prek internetne strani in direkt v nabiralnik. Sigurno je kje kakšna nastavitev treba obkljukat, samo katero :nevem:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 27. Feb 2011 ob 12:22

Naštimaj v nastavitvah da ti pušča pošto na strežniku.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Feb 2011 ob 12:22

Preko IMAP-a dela to out-of-the-box... Preko POP3 pa moraš v kateremkoli poštnem odjemalcu obkljukati, da puščaš pošto na strežniku. V obeh primerih bodi pozoren, da ne boš prehitro zapolnil kvote. Zasedenost lahko spremljaš tudi preko spletne pošte na naslovu https://webmail.t-2.net/
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 27. Feb 2011 ob 17:56

Nastavitve,... jaz sem si na telefonu nastavil, da mi pošto pušča na strežniku in funkcionira.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Neikius
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 22:43
T-2: Še nimam
Kraj: Slovenj Gradec

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a Neikius » 12. Mar 2011 ob 13:30

Za mail na dveh lokacijah je definitivno pravilen odgovor IMAP. Saj POP deluje če ga nastaviš da pušča maile, vendar ima IMAP nekaj prednosi.

Prevsem bi izpostavil to, da je pop apriori samo downloadanje mailov, lahko jih pustite gor, ampak to je to. IMAP je pa malo več, namreč podpira sinhronizacijo odjemalec-strežnik. Torej vse mape ki jih imate na disku lahko obstajajo tudi na strežniku. Recimo poslani maili ki ste jih poslali na pcju 1 bodo vidni tudi na pcju 2. Prav tako vse mape ki jih dovolite sinhronizirat. Tako je možno brez težav dostopat do maila z n različnih pcjev/odjemalcev. Možno se je naročit tudi samo na posamezne mape itd. Definitivno prava izbira za bolj zahtevne uporabnike :)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a NoName » 12. Mar 2011 ob 13:46

vsekakor, opozoriti velja le dejstvo, da naročniki marsikdaj spregledajo, imajo povečini na voljo le 100MB prostora... se pa za nekaj sto bivših tolarjev lahko zakupi večje kapacitete...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a slitkx » 28. Apr 2012 ob 22:59

Huh, zalaufam Thunderbird samodejno konfiguracijo in voila, IMAP deluje! :shock: 8)
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Apr 2012 ob 10:09

pa ne pozabit, da je privzeto na voljo le 100MB prostora... če ti bo storitev ustrezala ti vsekakor priporočam zakup dodatnih kapacitet:

http://www.t-2.net/ceniki/administrativne-storitve
Dodatnih 100MB prostora v poštnem predalu ali prvih 200MB z lastno domeno mesečno 1 €
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: pošta na 2. lokacijah

Odgovor Napisal/-a slitkx » 29. Apr 2012 ob 10:28

Zaenkrat se ne bojim, da bi bilo 100 MB premalo. Še Gmail bom kmalu ukinil (tudi zaradi Google - Big Brotherja); ne spomnim se, da bi kdaj koristil več kot 30% kapacitete.
Slika

Odgovori