TV2GO * TV 2 Go mobilna televizija Android / iOS

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Peter25
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 00:49
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: MS

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Peter25 » 7. Nov 2012 ob 04:56

@OmegaBlue hvala za glup odgovor! Malo preberi prejšnje poste v tej temi preden zopet izpadneš bedak.

Za vse ostale, je možno ker nimam na domačem PCju nastavljen gateway v nastavitvah?

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 7. Nov 2012 ob 09:13

A buci buci buc. Popolnoma pravilen odgovor za vprašanje v stilu "avto mi ne vžge, zakaj?"

Glede na to da ti tudi ne osveži informacij o programih si mojstrsko skonfiguriral VPN - ne dela ti.

Peter25
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 00:49
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: MS

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Peter25 » 7. Nov 2012 ob 15:42

@OmegaBlue Se ti ne zdi da nisi glih neka pomoč, rajše sproščaj svojo energija v kakšni drugi debati.

Sicer pa če si že tako pameten in ti je poanta nabijanje prospevkov na forumu napiši kaj uporabnega.

slomito
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Sep 2011 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: 20/20

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a slomito » 7. Nov 2012 ob 18:14

Peter25 napisal/-a:Problem glede TV2GO na iPad-u v tujini!
Imam vzpostavljeno VPN povezavo z domačim računalnikom, tip povezave PPTP, encryption lvl na AUTO, send all trafic na ON. Na domačem računalniku je Windows VPN nastavljen. Na računalniku doma deluje IPTV

Ko zaženem TV2GO aplikacijo mi napiše "Seznam programov ni bilo mogoče pridobiti", če izklopim VPN povezavo mi naloži seznam programov in spored le gledat ne morem TVja. Napiše da ni dovoljeno .... Če ponovno nazaj vklopim VPN pa mi zopet napiše "Prišlo je do napake, prosim poskusite ponovno". Lahko pritisnem 100X Poskusi ponovno in ne deluje.

Torej v čem bi bil problem?
Pri Vpn ju moraš uporablat gw in dns je od vpn serverja se pravi da moraš it ven preko domačega serverja in ne pc wi dowsow.

Ali pa si postavi open vpn server do a samo preveri ce obstja klient za ogrizek

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 7. Nov 2012 ob 19:29

Peter25 napisal/-a:@OmegaBlue Se ti ne zdi da nisi glih neka pomoč, rajše sproščaj svojo energija v kakšni drugi debati.

Sicer pa če si že tako pameten in ti je poanta nabijanje prospevkov na forumu napiši kaj uporabnega.
Simpl odgovor, tvoj VPN endpoint ne forwarda prometa, ki ga pošiljaš v tunel. Ker si zelo redkobeseden kaj si sploh naredil, ugibam da je kriv sosedov maček.

Peter25
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 00:49
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: MS

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Peter25 » 7. Nov 2012 ob 20:48

Ok bom začel znova!
Najprej poizkušam usposobiti TV2GO preko VPN povezave med domačim PCjem in prenosnikom ki je zmanov tujini, potem se bom vrgel na iNaprave! VPN strežnik in VPN odjemalec je Windowsov ki je integriran v WIN XP (strežnik) in WIN 7 (odjemalec).

Doma:
T2 z T4 paketom na optiki in modem na katerega je preko mrežnega kabla povezan PC na katerem je WIN XP.
Na tem računalniku je nastavljen VPN strežnik, tisti ki se da v WIN XP nastavit. V Network connections po postopku... Create a new connection... Setup an advance connection... Accept incoming connection... Allow virtual private connections... User permits izbral administratorja in uporabnika X... Network software obkljukal vse tri (TCP/IP, File and printer... in QuS...)... Finish


Laptop z mano v tujini: WIN 7
V Network andsharing center po postopku ... Setup a new connection or network ... Connect to a work place... Use my Internet connection (VPN )... Internet adress vpisal 89.212.X.X (statičen IP domačega računalnika), Destination name vpisal: DOMA, spodaj vse tri opcije pustil odkljukane...vpisal username in password, obkljukal Remember this password, Domain pustil prazno in pritisnil Connect ... Po vspostavitvi povezave dobil izpisano You are connected
Uporabnik z katerim sem vpisal ima administratorske pravice.

Povezava se vzpostavi, kar tudi vidim na domačem PCju kjer se v Network connections pojavi pod Incoming connections Name:X, status: connected, Device name:WAN miniport PPTP

To je vse kar sem naredil na začetku, potem je bilo na vrsti kar nekaj ur googlanja in poizkušanja razno raznih varijant nastavitev ampak brez uspeha.

Torej nekje mi nekaj manjka in ne vem kaj.

To mi je jasno da moj VPN strežnik ne forwarda prometa naprej ampak zakaj je vprašanje.

@OmegaBlue bol jasno ne morem razložiti, je pa le na dolgoin široko napisano to kar sem opisal v prvem postu. In upam da mi bo sedaj kdo znal svetovati kje mi manka tisto nekaj malega!

Peter25
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 00:49
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: MS

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Peter25 » 7. Nov 2012 ob 20:51

In na obeh računalnikih je firewall izključen, nevem če je pomembno ampak kljubtemu pripišem!

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 8. Nov 2012 ob 00:56

Glede na to, da nimaš routerja oz. svojega lokalnega omrežja (strežnik VPN ima javni IP), mora odjemalec VPN tudi dobiti javni IP prek T-2jevega DHCPja. Strežnik VPN, ki je vgrajen v Windows XP namreč ne zna delat kot usmerjevalnik NAT.

Preveri točko 14 v tem vodiču: http://www.onecomputerguy.com/networkin ... server.htm (izberi DHCP).

Peter25
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 00:49
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: MS

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Peter25 » 8. Nov 2012 ob 04:32

Imam izbrano že avtomatsko Assign TCP/IP adresse automaticly using DHCP.

Sem tudi že poizkusil varijanto Specify TCP/IP adresses

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2766
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a Jaka » 8. Nov 2012 ob 20:14

Kdaj bo možno nastavljanje snemanja preko aplikacija tv2go?

staher
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a staher » 10. Nov 2012 ob 15:36

l.p.
imam tablico goclever a971 pa mi napise root kaj in kako naprej, vse je original

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 10. Nov 2012 ob 15:47

Uporabiš tisti srčkan search knofek na vrhu, najdeš ene 150 odgovorov v katerih piše kaj naredit in katere aplikacije uporabit, če ti nič od tega ne pomaga, se oglasiš nazaj in poizkusiš uporabit "slovenščino".

staher
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a staher » 13. Nov 2012 ob 16:59

l.p.
Me pa zanima kateri brezzicni usmerjevalec naj kupim da bo delovalo VREDU. Sedaj imam asus delux , pa je malo ze v letih.
Kaj mi priporocate?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9139
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Nov 2012 ob 19:05


staher
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: HTTP LIVE STREAMING (HLS) "TV2GO" TV 2 Go mobilna televi

Odgovor Napisal/-a staher » 13. Nov 2012 ob 20:05

Ali se da zagnati na tablici VLC in programska shema t2? in kako?

Odgovori