IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a smile29 » 29. Dec 2012 ob 22:31

Men tud ne dela IPTV prek računalnika, danes je crknu, kaj se dogaja?
Slika :rtmT2:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Dec 2012 ob 00:00

Meni delujejo vsi kanali iz L paketa katere imam naročene res je pa da sem samo discovery probal ker to edino gledam :oops:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 30. Dec 2012 ob 17:40

Komur ne dela VLC, dela pa STB, naj išče napako na svojem računalniku (ali routerju).

Uporabniški avatar
smile29
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Oranžni dijamant - Optika
Kraj: LJ - Nove Jarše

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a smile29 » 30. Dec 2012 ob 21:02

evo sm zrihtu, na mrežni so se mi nastavitve zbrisale, TV na PC-ju spet dela
Slika :rtmT2:

-neco-
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 3. Jan 2013 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a -neco- » 3. Jan 2013 ob 22:28

No stvar je taka, da sem si lepo uštimal ipTV na računalniku. Delujejo mi praktično vsi programi. (pod drobnogled sem vzel HBO, cinemax, discovery, pop non stop). Imam paket T4 in sem na VDSL, modem pa je ta na sliki. Za delovanje TV moram fizično preklopiti mrežni kabel preklopiti na pravi port na modemu (oz. bi potreboval 2 mrežni kartici v računalniku za hkratno delovanje interneta in TV) Uporabljam MulticastTV.
Slika

Na drugi lokaciji je stric naročil T4 paket in želel sem mu nastaviti ipTV na računalniku isto kot pri sebi. Zanimivo je, da na njegovem priključku večina tv programov ne deluje (hitrost linije zadostuje). Uporabil sem iste nastavitve in playlisto. Sem za štihprobo priklopil svoj računalnik in tudi ni delovala večina programov. Edina razlika pri njem je, da ima nov brezžični t-2jov modem in na računalniku istočasno deluje TV in internet (zadostguje 1 mrežna kartica za vse). Od naštetih zanimivih programov mu deluje le pop non stop.

Kje iskati vzrok za splošno nedelovanje velike večine programov pri stricu? Pri sebi doma sem sprobal več playlist. Sem naletel tudi na program (pro7), ki je imel različne ip-je na posameznih playlistah in mi je v obeh primerih pri meni doma deloval. Ker je stric nov naročnik in ima drugačno opremo kot js, je mogoče slučajno t-2 s tem omejil uporabo ipTV?
Zadnjič spremenil -neco-, dne 3. Jan 2013 ob 22:36, skupaj popravljeno 1 krat.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 3. Jan 2013 ob 22:33

Ja seveda. Načeloma so vsi programi, ki niso naročeni, zaprti in se jih ne da gledat na računalniku. Tudi tebi jih bodo zaprli, zdaj ko si T-2jevce opozoril na napako :roll:.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8486
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Jan 2013 ob 22:57

-neco- prvi mesec so za nove uporabnike vsi kanali odklenjeni tako, da jih lahko gleda tudi na TV in ne samo preko računalnika.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Jan 2013 ob 10:51

kokica2000 napisal/-a:Ja seveda. Načeloma so vsi programi, ki niso naročeni, zaprti in se jih ne da gledat na računalniku. Tudi tebi jih bodo zaprli, zdaj ko si T-2jevce opozoril na napako :roll:.
Ohh and the fun will end soon :mrgreen: včasih je bolš tih bit pa je ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Jan 2013 ob 14:54

kokica2000 napisal/-a:Ja seveda. Načeloma so vsi programi, ki niso naročeni, zaprti in se jih ne da gledat na računalniku. Tudi tebi jih bodo zaprli, zdaj ko si T-2jevce opozoril na napako :roll:.
Mislim, da se ni za bat tega, ker smo vsi tukaj prisotni preveč dobričine in kakšno stvar "spregledamo" 8)

Bo pa verjeno po promocijskemu obdobju MRK na nenaročenih kanalih ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Yankee » 5. Jan 2013 ob 17:14

Dogaja se mi izredno čudna zadeva ki si jo ne znam razložiti.

Na priključek kjer imam že 3x amino z programsko shemo L sem testno priklopil še PC računalnik (sicer ni VLC temveč je media portal) in če ga prižgem deluje vse super, če pa računalnik ostane fizično povezan z mrežnim kablom in računalnik ugasnem (shut down) mi začne po kakšni minuti izredno kockati na vseh aminotih.
Razumljivo bi bilo ravno obratno da če prižgem računalnik da bi začelo na aminotih zaradi dodatne porabe na mreži kockati. Pa sem to še enkrat stestiral in čim računalnik ponovno prižgem na aminotih neha kockati ali pa če mrežni kabel enostavno izklopim.

Je pa res da imam od modema z enim kablom povezan gigabini switch in iz njega na posamezne aminote oz računalnik. Sami aminoti brez računalnika delujejo tudi brez kockanja. (od centrale sem oddaljen celih 270m)
Kaj bi lahko bil dodatni promet pri ugasnjenem (ni sleep ali pa hibernate) računalniku ki ga pri prižganem ni :( ali torej pomeni da bolj ko je obremenjena linija boljše deluje, torej naj imam računalnik vedno prižgan pa bo OK.

Kot drugo me pa zanima če bi se dalo dobiti IP za minimax (otroški program) ki ga ne najdem v nobeni listi. V aminotih pa deluje brezhibno.
Hvala za vse namige oz pomoč.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Jan 2013 ob 20:52

@Yankee: Meni to diši po okvarjenemu napajalniku računalnika oziroma da pri ugasnjenemu računalniku nekaj napetosti prebija na switch :neutral:
Poizkusi takrat ko se problem pojavi z fazenbrifarjem (izvijač z lučko) potipati po kontaktih mrežnega kabla, switchu, ohišju računalnika,...
Če kaj sveti (brli) je nekaj hudo narobe in tudi lahko smrtno nevarno ! Predvidevam, da so vtičnice in podaljški,razdelilci primerno ozemljeni.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 5. Jan 2013 ob 20:54

V listi, ki sem jo jaz nazadnje prilepil, je tudi Minimax (viewtopic.php?f=3&t=7289&p=190631#p190631). Sem takrat nekaj težil Komarju, da prilepi pravo listo v prvi post te teme, pa verjetno ni imel časa :nevem:.

Glede tvoje težave s kockanjem pa je tako, da se Media Portal verjetno ne odjavi pravilno od IGMP streama (ali pa Media Portala ne zaustaviš pravilno). Ko potem ugasneš računalnik, pa se "zmeša" switchu, ki predvidevam, da nima vgrajenega IGMP snoopinga (mehanizma za preprečevanje preplavitve omrežja z multicast streami).

Po domače povedano stream, ki je prej "tekel" v računalnik, nenadoma nima cilja in začne "lutat" po celotnem tvojem omrežju :razz:. Moj predlog bi bil, da zamenjaš switch.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Jan 2013 ob 20:58

Če ne odjavi pravilno IGMP streama se le ta avtomatsko prekine po 300 sekundah (5 minut) ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 5. Jan 2013 ob 22:26

Kakorkoli, z (dovolj) dobrim switchem sem prepričan, da se mu to ne bi dogajalo.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Yankee » 7. Jan 2013 ob 08:29

- Switch sem zamenjal (prej nek stari model digitus sedaj pa tale http://www.tenda.cn/tendacn/Product/sho ... 338&type=1. Vem da je še vedno low cost)
Kateri model naj bi moral biti da bi imel ustrezno lastnost? (Ali je kakšen konkretni predlog o kakšnem dobrem switchu?)
- Glede napajalnika in električne napeljave sem preveril (nikjer ne prebija na ohišje) računalnik je HP compaq dc7700. Težave imam le z dalinskim upravljalcem (Microsoft MCE model 1039) katerega sem dodatno priklopil na računalnik vendar mislim da to ni vzrok za težave z mrežo. Težava je v tem da je med pritiskom na tipko potrebno počakati cca 5-7s da drugi ukaz prime, se pravi za spremembo programa za dva naprej je potrebno pritisniti gumb next chanel počakati cca 5s in potem še enkrat da zadeva preskoči. Verjetno težava v samem dalincu ki sem jo enostavno rešil z brezžično miško. Ko računalnik ugasnem se tudi ugasneta obe signalni lučki na konektorju oz mrežni kartici ki kažeta aktivnost mreže.
- Napajalnik oz switch sta pa oba plastična in nimam kje pomerit preboja in tudi čisto nov je vzet iz zapakirane škatle.

Opazil sem tudi to da sedaj ko imam računalnik vedno prižgan da mi je 2x (v 5ih dneh) zamrzne predvajanje programa se pravi slika zamzne ko pa prestavim program pa deluje spet OK, vendar pa ko mi slika zamzne na PCju je na aminotih še vedno vse OK.

Za minimax pa super. Očitno sem spregledal post z to play listo Hvala.

Odgovori