IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 27. Feb 2014 ob 18:28

Bolj enostavnega in uporabnega daljinca kot je Logitech MX AIR "šišmiš" ni. A ga ni več dobiti razen rabljenih. Kake pametne alternative še nisem našel.
Imam sicer pri roki tudi EDGE, da je po potrebi "drajspad" in tipkovnica v enem kosu. Če sem sam pač mal gledam TV mal poslušam mal urfam,... pa še kaj uporabnega mimgrede naredim.

Čez "polet" prek vsebine na ekranu ga ni. Kanale menjaš s "scrolanjem", izbiraš iz menuja. Simpl. Pisat neke cifre je veliko bolj komplicirano.
Uporabljam MulticastTV ker je najbolj prirpčen od vseh rešitev. OS WIN 8.1. Sicer sem pri konkurenci kjer vse super špila. Kolker berem tale forum pa se na T-2 nekaj vseskozi dogaja okoli IP-jev? PL imam že leta enako. Le nove kanale dodajam.

Zadeva je za moje pojme trotlziher. Kliknit je pač treba znat in vedeti kje je kaj.
Za poplne analfabete v PC pa je pomoje STB tisto pravo.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 28. Feb 2014 ob 11:49

smo v letu 2014 :D uporabljal telefon za upravljanje :D oz mogoce celo uro ;)

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 28. Feb 2014 ob 13:55

v telefon pa kilski accu da bo morda cel dan ON...

Upravljanje TV, reciverja in podobnih zadev prek telefona je sicer ena od rešitev za občasno rabo. Za menjat kanale TV ni neglede na vir same TV slike.
Telefon ali tablico uporabljam za AV reciver nastavljat, ker je veliko bolj enostavno kot se z daljincem po menujih prekladat pa še na ekranu ni treba njegove slike imeti al ise zgubljat po dvovrstičnem displeju.
Za TV pa je telefon uporaben za kake slike pokazat, kako vsebino iz NAS ali YT, če ni naj prikloljen PC...

Čez MX AIR na PC-ju ga ni! Pa čeprav je že kakih 8? let star.

Qushaak
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Jul 2010 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Qushaak » 28. Feb 2014 ob 17:11

Drugače me bolj zanima pač software in nastavitve/konfiguracije le-tega, da potem z deljincem ali mobitelom/tablico koordiniraš.
Najraje bi videl, če je s sodobnimi free media centri XMBC/MediaPortal/Plex možno doseči, da se vtipka številko programa in da je zraven še dober center za po mreži šarit za filmi in drugimi datotekami.
Zaenkrat nisem našel načina da bi v omenjenih media centrih uspel tako konfigururat, da bi po prižigu hitro manipuliral s TV na še na simple način. Prebijanje skozi programe s scroll-anjem pač ni dobra opcija.

Bi pa pasalo samo eno škatlo imeti pri TV-ju, ampak STB mi je preveč lesen pa še samo za televizijske kanale je dober, drugega pa ne zmore.
Ali res pri vseh sodobnih programih ni možno enostavno in hitro manipulirati z IPTV-jem, da dostojno (ali celo boljše) zamenja standardni STB?

peterbu
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 6. Nov 2012 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: /

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a peterbu » 1. Mar 2014 ob 18:38

A če imaš naročen pri T2 samo internet (optiko), a ti delajo njihovi programi na računalniku?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Mar 2014 ob 18:57

Qushaak napisal/-a:Drugače me bolj zanima pač software in nastavitve/konfiguracije le-tega, da potem z deljincem ali mobitelom/tablico koordiniraš.
Najraje bi videl, če je s sodobnimi free media centri XMBC/MediaPortal/Plex možno doseči, da se vtipka številko programa in da je zraven še dober center za po mreži šarit za filmi in drugimi datotekami.
Zaenkrat nisem našel načina da bi v omenjenih media centrih uspel tako konfigururat, da bi po prižigu hitro manipuliral s TV na še na simple način. Prebijanje skozi programe s scroll-anjem pač ni dobra opcija.

Bi pa pasalo samo eno škatlo imeti pri TV-ju, ampak STB mi je preveč lesen pa še samo za televizijske kanale je dober, drugega pa ne zmore.
Ali res pri vseh sodobnih programih ni možno enostavno in hitro manipulirati z IPTV-jem, da dostojno (ali celo boljše) zamenja standardni STB?
to lahko vse delaš z DVB Viewerjem brez problema...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a rossi » 2. Mar 2014 ob 10:14

peterbu napisal/-a:A če imaš naročen pri T2 samo internet (optiko), a ti delajo njihovi programi na računalniku?
dela ti samo če imaš naročeno IPTV in pa gledaš lahko shemo, ki imaš naročeno.

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a TV1 » 3. Mar 2014 ob 10:47

peterbu napisal/-a:A če imaš naročen pri T2 samo internet (optiko), a ti delajo njihovi programi na računalniku?
Spet en freerider :beri:

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a qzem » 6. Mar 2014 ob 18:38

Ali slučajno kdo iz T-2 ve kaj se dogaja s FOX programom? Imam ga v shemi, gledam pa preko računalniko in mi kostantno šteka, če gledam preko Mulitcast TV slika zmrzuje in zvok, če gledam preko XBMC mi pa kocka slika vsake 10-15 sekund. Z drugimi programi nimam težav. Vsaj s tistimi ki jih redno gledam.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a rossi » 9. Mar 2014 ob 09:15

Kako ti FOX programi delajo preko STB?

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a qzem » 10. Mar 2014 ob 13:01

Hm težko rečem :), ker imam STB zapakiran v škatli. Preizkusil sem ga samo prvi dan, ko sem dobil T-2, od takrat naprej vedno spremljam preko računalnika, ki ga imam priklopljenega na tv.

renegade
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 18. Avg 2009 ob 14:57
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a renegade » 10. Mar 2014 ob 19:46

@rossi: fox crime in life delata na stb in računalniku

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a rossi » 11. Mar 2014 ob 19:15

Vem. Ker meni delata, ampak da bi bilo lažje qzemu rešit težavo sem spraševal kako njemu dela. Ker če mu prek STB dela potem je nekaj na računalniku oz. playlisti ;)

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a weidah » 14. Mar 2014 ob 16:56

1 vprašanje. Ali lahko skenslam vmesnike in samo prek tega gledam? :) pa a je kakšna omejitev koliko povezav je lahko?
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4613
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Mar 2014 ob 17:39

Lahko stb-je zapakiraš v omaro sam potem ne kričat ne t-2, če ne dela.
Slika

Odgovori