Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4612
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Mar 2013 ob 11:43

MrTwelveTrees napisal/-a:še eno škatlo dobiš za telefon
Razen če še ni kakšen vood 292 na zalogi
Slika

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 4. Mar 2013 ob 13:59

Se komu sanja, kaj je lahko z 20 metrov kabla od hiše do omarice (napeljava v hiši je tip-top), da pade samo upload za pol, se pravi iz 2mbps na 1mbps, se pravi natanko za polovico? Download je nedotaknjen ali celo boljši kot prej (govorim o sinhronizaciji T2 <-> modem).
Torej čisto preprosto vprašanje, ali pač? :hmm:

Da ne boste mislili, da ne težim tudi po uradnih poteh T2-ja, kateri mi pošilja politične odgovore na moja vprašanja. :grr:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Mar 2013 ob 14:00

mogoče je izpostavljena vremenu 20m, čist dovolj, da se vsake toliko časa na kakšnem spoju kaj poslabša.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 4. Mar 2013 ob 14:30

Kabel je od omarice 1m pod zemljo v lični zaščitni cevi fi 30 do hiše. Edini spoj, ki še ni bil pregledan je v omarici od telekoma. So mi doma napačno povedali, da je bila pregledana tudi omarica (telekomovc je šaril samo doma, po istem kopitu kot prejšnji dan T2 tehnik.
Se pravi ostane še omarica, ki je 1m nad zemljo, na ličnem betonskem podstavku na meji s sosedom.
Bo treba spet v temi čakat kaj pa kako. A ni čisto preprosto preverit? Se potegne kabel od omarice do modema, pa se pogleda če je res kabel pod zemljo zanič. :nevem:

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a magecu » 4. Mar 2013 ob 23:02

Telekom.
Iz osebne izkušnje, raje znižajo za polovico naročnino, kot da se ukvarjajo z odpravljanjem težav. T_T
Jasno to naredijo šele po tem, ko jim že tretjič zavrneš račun, ko po neštetih klicih in nekaj mescih niso naredili nič glede prekinjanja la liniji.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 9. Mar 2013 ob 09:44

Kako napišem zahtevo o zmanjšanju višine računa za sorazmerni delež 50% padca hitrosti gordajanja (upload-a)? :beri:

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a magecu » 9. Mar 2013 ob 12:07

Nimam blage če lahko.
V mojem primeru je prihajalo do polne prekinitve linije in nemožnosti uporabe televizije.
Če bi bil samo padec hitrosti dvomim da bi naredili karkoli. T_T

Uporabniški avatar
coffeetime12
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a coffeetime12 » 11. Mar 2013 ob 23:20

Bi že prej testiral, a me ni bilo doma. V glavnem, doma so javkali, da internet nikamor ne gre

26.2

Slika

11.3.

Slika

11.3. Arnes

Slika


Testirano na kablu. Parkratni reset modema. Napeljava ista/nespremenjena. Prekinja non stop, pade tudi telefon, se zopet pobere, dela 10min, zopet pade vse skupaj...

Še malo pa bomo prišli iz 10/1 na 0.5/0.1 :(

Uporabniški avatar
coffeetime12
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a coffeetime12 » 12. Mar 2013 ob 11:51

Še to; včeraj sem govoril s sosedom, ki ima Amis in se je tudi pritoževal, da mu je občutno padla hitrost. Sva testirala in res je dosegal samo 1/250. Danes se je že oglasil T2 tehnik :D in rekel, da nekje prebija [to vem že 1 leto, saj smo iz 10/1 padli na 4/1, sedaj že na 1 Mb/s] in da ima tudi TS probleme. A to težko verjamem, saj drugi sosed, ki je na Telekomu dosega standardnih 5/1 Mb/s, sosedu, ki mu je včeraj padla hitrost na Amisu, pa se je prav tako danes dopoldne čudežno obnovila hitrost na 5/1

Slika

medtem ko mi konstantno padamo na še slabše hitrosti. Še naša današnja žalost:

Slika

Edit: če resetiram modem, se pobira nazaj več kot 15min :(

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 12. Mar 2013 ob 13:08

Ni pomoči ne T2ju in ne Telekomu, ker so sami šalabajzerji vodilni, vodje, ukazovalniki,... :jao: T2 tehniki so zakon, vse ostalo je zame podn. Ko je bil Telekomovc, po tem ko je bil T2 tehnik, pri meni in sem sporočil na T2, da je prišel tudi telekomovc so mi vrli politiki na info@T2 sporočilo, da nimajo vpogleda ali je res prišel telekomovc k meni al se lažem, marš s tako taktiko.

Na tvojem mestu bi se prepisal na telekom, pa da oni sami sebe rešijo in pol greš nazaj na T2 ko bo zrihtano

perplexer007

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 12. Mar 2013 ob 16:13

Danes je prišel nenapovedano tehnik k meni domov in rekel, da ima nalog za zamenjavo modema. Dal naj bi mi modem VDSL 2, ki naj bi bil boljsi, dosedaj naj bi imel vdsl1.

Ze takoj na zacetku naj povem, da je moral tehnik vsaj 4 krat v avto iskat drug modem, ker se ta vdsl2 modem sploh ni hotel postaviti, ko pa se je postavil eden izmed njih pa je bla sinhronizacija tam nekje na okoli 10-11 mega. Tudi sam se je cudil in smejal zakaj se to dogaja, rekel, je da bi se ta modem moral lpostaviti na 35 mega vsaj. Na koncu ko se je modem postavil, je rekel, da gre na centralo in da se bo tam uredilo.

Cez kako uro me je poklical in rekel da naj bi moralo delovati vse kot je prej,vendar ko sem prisel domov je bila postavitev modema na samo 8 mega in upload 1 mega imam pa T4 20/2.
Poklical nazaj tehnika in je urgiral tako da sedaj dela ok, ni pa tako vseeno kot je bilo rej na vdsl1.

Na VDSL1 sem imel downloada sigurnih 20 do 21 mega, upload pa je bil cez 2 mega......sedaj sem meril in je pokazalo downloada 19,07 M , upload pa je bil ok....2,07M. Tehnik je rekel, da naj bi se modem postavil na celih 45 MEGA, kar je super. Imam jaz slucajno pravico prosit, če mi lahko dvignejo vseeno za 1 mega še? Vem da plačam hitrost 20/2, ampak glede na to, da sedaj ni tocno 20 downloada, me zanima, če lahko prosim za dvig 1 mega?

Zanima me pa še, zakaj sploh mora prit do cesa takega, če mi je prej ze na vdsl 1 delovalo vse v nulo in sem bil zelo zelo zadovoljen? :rtmT2:
Jaz menjave modema nisem naročil....torej....? Wtf?


EDIT: zaenkrat dela vse kot je bilo prej tako, da nebom nic prosil za dvig hitrosti. Bi paprosil vseeno za razlago zakaj je do nenapovedane menjave modema sploh prislo. Hvala vašemu tehniku, ki se je potrudil in bil zelo prijazen!

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a strom » 12. Mar 2013 ob 16:50

Jaz bi bil pa zadovoljen če bi me dali na VDSL2. Pa sem dobil odgovor, da mi za naročene storitve zadostuje VDSL1. Vendar če bi hotel kasneje dvigniti hitrost bi moral poslati pisno zahtevo, ker se mi preko servisnih strani pojavi največ 10 mbit/s v downloadu. (če bi imel vdsl2 bi se mi takoj postavilo v servisnih straneh na možnost višjega paketa - če bi kdaj to hotel). Pametno bi bilo da bi vse stranke počasi prikljujčili na vdsl2

Uporabniški avatar
coffeetime12
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a coffeetime12 » 14. Mar 2013 ob 03:18

Kaj reči, razen da danes deluje internet več kot odlično

14.3.

Slika

S1m0n
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 19. Apr 2007 ob 20:41
T-2: Že imam
Paket: 10Mbs /1Mbs

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a S1m0n » 5. Apr 2013 ob 19:16

Pri meni je od danes iz 10/1 največ kar je možno 5/1 saj se modem ne more povezat z več. Centrala je po kablu 350m oddaljena.
Zjutraj je delovalo bp z 10/1, na to je povezava padla, modem se več ni hotel vzpostavit zdaj pa smo maks na 5/1 in naj bi bila prisotna napaka na napeljavi (kar koli že).
Zdaj bo pa potrebno počakat tehnika, da se oglasi a se mi je to s padanjem povezava že dogajalo in je napeljava bila OK. Kaj je zdaj krivec pa bomo vidli.

Kaj je sploh lahko narobe v napeljavi, ki gre od modema do omarice (ca 40m) ?, slab kontakt v omarici, sam kabel, oksidacija ?.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Apr 2013 ob 19:20

vse to kar si naštel + 100 stvari zraven je lahko krivo.... bo tehnik našel napako

Odgovori