Splošna debata o TV programih

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Apr 2017 ob 19:05

Vprašanje kako dobavitelj programov gleda na to. On samo preprodaja izključno pravice za predvajanje, ker pa je zadnje čase ČZ zelo popularen, so se TV hiše domislile načina, kako zaslužiti še več in ponuditi drugačno ceno in pogodbeno dovoljenje, da lahko kupec (operater) njihove programe snema in jih ponudi naprej naročnikom. Večjo gledanost, kot ima program bolj lahko izsiljuje s ceno. Saj vemo kako se je izsiljevanje končalo glede proplusa, noben jih ni želel izključiti, saj po statistikah gre vendar za najbolj gledane programe in če si jih želel imeti je bil pogoj tv hiše, da so v osnovnih shemah, saj pogodba ne omogoča kreiranje dodatnih shem.
Zadnjič spremenil Mark, dne 20. Apr 2017 ob 20:01, skupaj popravljeno 1 krat.

rez
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Nov 2016 ob 12:09
T-2: Že imam
Paket: diamant

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a rez » 20. Apr 2017 ob 19:16

js sm čedalje bolj hvaležen za netflix, ni še tisto kar je v ameriki ampak se izboljšuje, tam daš 10 evrov in vsak teden maš 5-10 novih netflixovih vsebin, verjetno je v tem prihodnost, upam, da mutibaričem odklenka.

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Spirit » 20. Apr 2017 ob 20:10

d_g napisal/-a:Časovni zamik na teh kanalih bi bil lahko že v roku 7 dni, če bi T-2 seveda pristal na ceno (vrečo cekinov) za časovni zamik ponudnika programov. A je zasoljena žal...
Enako potezo bi lahko T-2 izvedel tudi pri Pro-Plus programih, sem prepričan da jih večina ljudi ne bi pogrešalo tega skreta od programov, če bi jih enostavno ukinili. Ampak ne, tam so pristali na izsiljevanje in dvig cene, itak bomo nosili mi posledice.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Apr 2017 ob 20:37

Verjemi, da bi jih precej pogrešalo in tega si noben operater niti ni upal pomisliti (Že skoraj must-have za populacijo in iz tega bi morda AVK lahko izhajal pri preverbi situacije, saj so na nek način izkoristili svoj prevladujoč položaj). Statistično so to najbolj gledani programi in kar se tiče TV oglaševanja poberejo zelo velik kos pogače. Upam pa trditi, da če bi bili Proplus dodatni plačljiv paket, jih marsikdo že zaradi principa nebi naročil. Jaz sicer tam gledam samo kak šport in tisti stream bi že našel nekje.
Zadnjič spremenil Mark, dne 20. Apr 2017 ob 20:48, skupaj popravljeno 1 krat.

alesn
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 29. Jan 2009 ob 22:19
T-2: Že imam
Paket: triple
Kraj: Vrhnika

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a alesn » 20. Apr 2017 ob 20:47

Ne smemo pozabiti na Cinestarjeve programe, ki tudi že dalj časa nima ČZ. Seveda so zato negledljivi, kar je škoda, ker imajo dobre filme. A se z njimi še pogajajo o vrnitvi ČZ? Ali bo tako dolgo trajalo tudi na Foxu? Pa ni samo TV problem T2. Tudi na mobilni telefoniji capljajo zadaj. Bo treba zavihat rokave in narediti korak k strankam.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Apr 2017 ob 20:57

Specifično za te programe nimam točnega podatka, vem pa, da je želja uvesti ČZ na čimveč programih tudi tam, kjer trenutno še ni pravic. Verjetno je težava razumna cena.

mojsterzvoka
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 14. Apr 2017 ob 05:53
T-2: Že imam
Paket: mega

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a mojsterzvoka » 20. Apr 2017 ob 21:04

d_g napisal/-a:Časovni zamik na teh kanalih bi bil lahko že v roku 7 dni, če bi T-2 seveda pristal na ceno (vrečo cekinov) za časovni zamik ponudnika programov. A je zasoljena žal...
Nekako menim, da ne plačujemo dodatek za časovni zamik za TV KURA in podobne programe.. za katere ne vem zakaj so v shemi.. verjetno samo zaradi številke... Za t-2 sem se odločil ker je v programski shemi imel zamik na FOX, NATGEO kanalih.. In vsaj natgeo je bil na tv2go.. in sedaj pravijo da je bil pomotoma tam.. Seveda, to pravijo zato, da lahko IZSTAVIJO RAČUN za izstop iz T2, saj po njihovem TAKO MORA BITI.. v stilu uličnega razbojnika: KAJ NAM PA MOREŠ...
Seveda, to da so do sedaj ponujali kanale za katere niso imeli pravic, je dovolj velik razlog da odstopim od pogodbe brez plačila. Izgovor da so nekateri programi bili POMOTOMA TAM... več kot 1 leto ne zdrži tudi na našem sodišču ne, vsaj upam tako.

Zelo dolgo sem pri T-2, in dolgo časa sem bil zadovoljen, a zdaj kaže je treba zbrat denar za nove kadre..

Vsekakor se splača iz t-2 drugam, pa nazaj čez 6 mesecev.. in cena bo nižja, 25% in potem spet drugam in tudi tam naročnina nižja.. najmanj 25% ..
Se splača to izkoristit.. Ali pa ko gremo na dopustu spremenit paket ali pa preklopit na najmanjše število tv kanalov, izklopit vse dodatke..
Še bi se našlo...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4627
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a atepej » 20. Apr 2017 ob 21:09

TV KURA v bistvu je http://petelin.tv/

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Apr 2017 ob 21:21

Tukaj je nek osnutek, kako je glede sportklubov.

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Spirit » 20. Apr 2017 ob 21:29

Vesel sem, da mi je potekla vezava ravno zdaj, ko je na trg prišel A1. Srečno T-2! Po 10ih letih bo vsak trenutek izgubil dobro stranko...

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 20. Apr 2017 ob 21:30

Mark napisal/-a:Verjemi, da bi jih precej pogrešalo in tega si noben operater niti ni upal pomisliti (Že skoraj must-have za populacijo in iz tega bi morda AVK lahko izhajal pri preverbi situacije, saj so na nek način izkoristili svoj prevladujoč položaj). Statistično so to najbolj gledani programi in kar se tiče TV oglaševanja poberejo zelo velik kos pogače. Upam pa trditi, da če bi bili Proplus dodatni plačljiv paket, jih marsikdo že zaradi principa nebi naročil. Jaz sicer tam gledam samo kak šport in tisti stream bi že našel nekje.
Če PP ugasne ob 24 00 ga po prvomajskih noben več ne omeni.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a g33k » 20. Apr 2017 ob 22:17

To ti misliš. Po 16 januarju nekateri operaterji sploh niso imeli toliko opreme na zalogi, kot je bilo novih naročnikov. Je pa res, da so to po večini penzionisti ki gledajo usodno vino in telenovele.
Zadnjič spremenil g33k, dne 20. Apr 2017 ob 22:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a d_g » 20. Apr 2017 ob 22:17

Spirit napisal/-a:Vesel sem, da mi je potekla vezava ravno zdaj, ko je na trg prišel A1. Srečno T-2! Po 10ih letih bo vsak trenutek izgubil dobro stranko...
Enako. En mesec dam še T-2ju, drugače se po 12 letih vračam na Telekom.... programsko shemo ima precej boljšo (poudarek na HD kanaih) in časovni zamik (tudi za 7 dni) na vseh kanalih, ki jih je T-2 zgubil v zadnjem dnevu...

rez
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Nov 2016 ob 12:09
T-2: Že imam
Paket: diamant

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a rez » 21. Apr 2017 ob 11:11

Mark napisal/-a:Tukaj je nek osnutek, kako je glede sportklubov.
Tega Voduška gre mal z rezervo jemat, ampak je 2,40 evra res tako veliko, da t-2 ne bi mogel plačat? Plačujemo vse druge traparije, tisto kar bi pa gledal nam pa nočejo zagotovit, če tega ne morejo se pa naj prodajo komu, ki bo to lahko zagotovil. Ne moreš samo jemat in ne zagotavljat storitev, ki bi jih ljudje želeli. Že od leta 2013 ni bilo konkretne širitve programske sheme, cene pa so šle vseeno gor.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Apr 2017 ob 11:47

Cene gredo navzgor ker se distributerjem TV kanalov dvigujejo apetiti.

Za športne kanale(samo sport klub) ti ni dosti 2.4€, meni se to zdi res veliko za to kar dobiš, ker pač ne gledam tako zelo dosti sportklub kanalov.
Malo preračunaj koliko ti skupaj to nanese za kanale, če bi vsi imeli tako ceno(pozabi powerpoint kanale).

Odgovori