Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Vse o T-2 IP televiziji
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Avg 2014 ob 12:41

echobravo88 napisal/-a:Webmaher, tele tvoje ideje pa že počasi dišijo na XBMC ali Mediaportal... :owned:
vkolikor je ogrodje ornk bi znal @THJ to narediti za tren oka :mrgreen:
vidim, da obvlada zadeve in pogled mu daleč seže :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Avg 2014 ob 12:52

"ogrodje" ni moje. Sam sem program s pomočjo avtorja (ki mu tega ne bi bilo treba) prikazal, kaj še zna. Ni pa namenjem samostojnemu delovanju. Ker pa so to Rusi in jih je mnogo ter je ta program tam zelo uporaben so naredili tudi nekaj dodatkov. Žal so skoraj vsi v Ruščini ampak lepa beseda mesto najde in ni vrag, da kaj od tega se ne bi dalo prevedit. Tole je recimo zanimiva stvar:

IP-TV Player Remote

Skupaj s ločenim server programom, ki teče na isti mašini kot IP-TV Player služi kot daljinec zanj na Android napravi. Obstaja tudi kup AHK skript ipd. Google je poln tega.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Avg 2014 ob 13:18

Sem kupil tale IP-TV Player Remote za Androida. Dela SUPER! Edini problem je ker je vse v Ruščini. Sem že kontaktiral avtorja glede tega. Čakam, da mi pošlje stringe in bom prevedel v Slovenščino. Z njim sem že imel kontakt. Imam od njega tudi program IPTV Pro za Android. Preko njega gledam lahko vse z isto playlisto (preko udpxy) in pa zopet z VLC predvalajnikom za Androida. Mi od vseh kar sem problam na Androidu ta dela najboljš. Vključno s podnapisi.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Avg 2014 ob 14:47

jaz sem nekaj časa uporabljal Unified Remote in sem DVB Viewerja upravljal z Android tulifonom... in se naveličal :)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a roCkY » 22. Avg 2014 ob 15:26

Glede na slike ne vidim neke prednosti tega predvajalnika pred Multicastom. EPG mi ne pomeni nič. Prevrtim nekaj kanalov in se odločim kaj bom gledal. Za spored imam hitre povezave v browserju za cca. 15 kanalov, ki se večinoma gledajo.

Kar se upavljanja tiče pa kot sem že nekajkrat tudi na tem forumu napisal ga zame ni boljšega od "šišmiša" - Logitech MX Air. Zraven je še Edge, da se kaj napiše in kurzor premakne, da ni vedno treba miša iskati.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Avg 2014 ob 20:51

Nobenega ne silim. Meni osebno deluje boljše kot vsi ostali programi. Pa samo 10MB ga je zipano. Je še kdo drug probal?
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Avg 2014 ob 22:25

jaz nimam več T-2 ja tako da ne morem...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 25. Avg 2014 ob 09:35

Včeraj sem sprobal tole aplikacijo.

Je precej všečna in lep deluje (pa še instalirati je ni potrebno... :D ).

Imam pa par vprašanj.

- nameravaš v celoti prevesti menije slovenščino, ker je še veliko stvari v "grabljicah"?
- ali bo možen uvoz EPG-ja avtomatsko v xml obliki, kot ima to narejen Tano player?

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 25. Avg 2014 ob 10:26

Prevedel sem vse kar se je prevesti dalo. Avtor pravi, da nekatere stvari ne more prevest, zaradi "tehničnih omejitev". Nisem dregal dalje, ker glavne stvari so prevedene. Če želiš "original" angleščino pa preimenuj datoteko IpTvPlayer.eng.lng v IpTvPlayer.lng.

Glede XML. Sem ga spodbudil in pravi, da bo v prihodnje omogočil tudi uporabo XMLTV datotek. Ne ve pa še časovno kdaj bi to lahko dodal. Kot sem že napisal na Ruskem trgu tega ne potrebujejo. Zaenkrat pa potrebuješ moj XMTV parser program. Sem pozabil dodat, da ga lahko kličeš tudi preko parametrov:

Koda: Izberi vse

XMLTV.NET.exe -xml="c:\pot\epg.xml|http://domena/epg.xml" -mapa="c:\iptvplayer\tvguide"
Torej potrebuje dva parametra. Eden je pot do lokalne XML datoteke shranjene na disku ali pa polni URL naslov do datoteke. Drugi pa je mapa kjer bo ustvaril tekstovne datoteke, ki jih IP-TV Player razume. Posledično si lahko narediš opravilo v Windowsu, ki ti ta ukaz kliče enkrat tedensko in vedno boš imel ažuren spored. Manjka mi še parameter, da ne prikaže nič na oknu. Trenutno odpre okno in prikazuje kaj počne. Ko konča ga po 5 sekundah sam zapre. Zna biti tečno, če tečeš preko schedulerja. Bom dodal, ko najdem čas.
Zadnjič spremenil THJ, dne 25. Avg 2014 ob 12:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 25. Avg 2014 ob 12:17

Tale rešitev preko skripte je tudi OK zaenkrat. Hvala!

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 25. Avg 2014 ob 13:26

Ne vem, če kdo sploh uporablja ampak zelo zelo uporabna zadeva je UDPXY proxy strežnik. Meni teče na Asus routerju na katerem imam nameščen Shibby TomatoUSB firmware. Z njim na enem mestu kreiraš "strežnik" iz katere potem pošiljaš T-2 kanale naprej na odjemalce. Spremeni se ti samo naslov v playlisti iz

Koda: Izberi vse

udp://@1.2.3.4:5000
v

Koda: Izberi vse

http://IP:Vrata/udp/1.2.3.4:5000
To običajno dela na linuxu oz. kar v routerju, če ti to omogoča. Ta Rus, ki je napisal IP-TV Player je pa napisal tudi Windows verzijo tega proxy programa. Zaženite datoteko UdpProxy.exe, ki je v zipu od IP-TV Playerja v moji prvi objavi. Drugače je program razumljiv. Izbereš mrežno in port ter potem popraviš M3U seznam (najdi in zamenjaj).

Sam izključno uporabljam ta proxy in streamam doma na katerikoli računalnik oz. Android tablico preko IPTV Pro programa, ki sem ga tudi že omenjal. Vrata do proxy strežnika imam odprta tudi navzven in tako lahko predvajam vse naročene kanale iz kjerkoli (hint služba). Moj upload je ravno toliko zmogljiv, da dobim čisto tekočo sliko mpeg4 streama (izmerjeno cirka 300kb) brez kockanja. Pri HD pa žal štekne (2-3MB). In doma mi še vedno vse deluje.
Slika

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a rossi » 25. Avg 2014 ob 21:04

Preveri malo po srbskih forumih, kdaj se pojavi tvoj IP za ogled T-2 tv ;)

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 25. Avg 2014 ob 21:09

Kako to misliš? Saj ne poznajo vrat na katerih mi teče.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3127
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 25. Avg 2014 ob 22:03

Če imaš slučajno navzven odprt port, te lahko zelo hitro poskenirajo. Težje bodo uganili tvoj IP kot pa port... za take igrice si je smiselno nastaviti kak VPN, ali pa vsak HTTP avtentikacijo...

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vodič za uporabo programa IP-TV Player

Odgovor Napisal/-a THJ » 26. Avg 2014 ob 13:24

Se pozanimam ampak mislim da udpxy tega nima.

Drugače pa sem posodobil zip datoteko s predvajalnikov. Dodal sem dodatne knjižnice za VLC. S tem omogočim tudi predvajanje podnapisov zunanjim video datotekam. Težave je lahko le s vrsto enkodiranja in posledično nepravilno prikazovanje šumnikov. Deluje pa brez težav, če je datoteka enkodirana kot UTF-8. Avtor pravi, da bo izbiro podnapisov dodal v naslenjih verzijah. Ampak do takrat je to to. Meni lepo kaže tudi, če je podnapis v MKV datoteki.

Velikost zip datoteke je sedaj 22 MB namesto 10 MB. Mala malca za ljudi na T-2 povezavi :).
Slika

Odgovori