Kako povezati vse škatle

Splošni pogovori o T-2
niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Kako povezati vse škatle

Odgovor Napisal/-a niko » 20. Mar 2006 ob 23:14

Živjo,

torej takole je vzel sem TV, Internet in pa ISDN vmesnik ker sem obdržal svoj aparat, dobil sem 4 škatle ki imajo preveč lukenj, če se ne motim morem kabelj iz stene najprej vklopiti v VDSL modem v "Line" nato iz iste škatlice povezati iz "Lan" na Vrg 142 stikalo v "Wan", potem iz stikala povezem iz "Lan a" v svoj router in iz "Lan C" v Aminota ... nevem pa kako je prav za telefon kam iz stikala morem povezati v isdn vmesnik in kam potem telefon.

Se priporočam za nasvet.
tnx

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 21. Mar 2006 ob 14:30

Pokliči jih na 059000002 in jih prosi, da ti po e-pošti pošljejo kratka navodila za namestitev (A4 list): Konfiguracija opreme :!: Jaz sem to dobil zraven opreme, ki so mi jo dostavili na dom.
Slika

Uporabniški avatar
HeXeR
Faca
Prispevkov: 100
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 10:17
T-2: Še nimam
Paket: 1024/256 (AMIS)
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kako povezati vse škatle

Odgovor Napisal/-a HeXeR » 21. Mar 2006 ob 14:53

niko napisal/-a:Živjo,

torej takole je vzel sem TV, Internet in pa ISDN vmesnik ker sem obdržal svoj aparat, dobil sem 4 škatle ki imajo preveč lukenj, če se ne motim morem kabelj iz stene najprej vklopiti v VDSL modem v "Line" nato iz iste škatlice povezati iz "Lan" na Vrg 142 stikalo v "Wan", potem iz stikala povezem iz "Lan a" v svoj router in iz "Lan C" v Aminota ... nevem pa kako je prav za telefon kam iz stikala morem povezati v isdn vmesnik in kam potem telefon.

Se priporočam za nasvet.
tnx
nariši preprosto skico kak bi ti povezal pa kaj vse maš na razpolago, od kablov na mašinerij .... pol pa ti bomo dali skico kak moreš prav povezat :D

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 21. Mar 2006 ob 21:44

No saj nekako sem povezal zdaj in sicer iz switcha sem iz Lan B povezal na Pattona v WAN in potem še isdn telefon v Pattona v "Phone" no ampak ne dela, zagotovo je potrebno še kaj skonfigurirat ampak nevem kako, če so komu kaj sveti, potem na dan z besedo.
lp
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 21. Mar 2006 ob 22:06

niko napisal/-a:No saj nekako sem povezal zdaj in sicer iz switcha sem iz Lan B povezal na Pattona v WAN in potem še isdn telefon v Pattona v "Phone" no ampak ne dela, zagotovo je potrebno še kaj skonfigurirat ampak nevem kako, če so komu kaj sveti, potem na dan z besedo.
lp
Kaj ti ne dela? Če dvigneš ISDN telefon se sliši ton v slušalki ali ne?

Ogo

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 21. Mar 2006 ob 22:22

ko dvignem telefon slisim enakomern signal "tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"
in to je to ko pa probam kaj poklicat mi telefon je tisina nekaj casa in potem po parih sekundah slisim signal kot da je zasedena linija in na zaslonu izpise "Napaka".

PS: Nekdo mi je rekel da bi moral ta patton imeti poleg napajana se eno napajanje ki naj bi ga vtaknil v ono luknjo obrobljeno z rumeno???????? no jaz nimam nobenega dodatnega napajanja .... ali se je mogoče zmotil ali pač ne???
lp
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 21. Mar 2006 ob 22:46

Če slišiš "tuuuu", potem je možno, da ti še vedno niso skonfigurirali telefonske številke in da je vse ostalo OK.
Drugače pa za Patton-a prideta dva napajalnika, eden za njegovo lastno napajanje in še eden za napajanje ISDN linije, ki se priklopi na LINE vrata, ki so poleg PHONE vrat na Patton-u. Brez slednjega napajanja določeni ISDN telefoni namreč ne delujejo. Ampak glede na to, da slišiš ton, ko dvigneš slušalko, bi rekel, da slednje pri tebi ni problem.

Ogo

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 21. Mar 2006 ob 23:09

niko,

ali ti na modemu zelena lučka LINK stalno sveti? Ali te lahko kdo pokliče na telefon?
Slika

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 21. Mar 2006 ob 23:53

FRAN:
Lučka mi gori saj mi internet in TV delata v redu,

tudi če se pokličem iz GSM-a dobim nek čudn signal podobno kadar ko kličeš kakšno čudno številko .

Ogo:
Ne nisem dobil nobenega dodatnega napajanja ki bi ga lahko vklopil v vrata "LINE" sem preveril vse škatle 2× tako da verjetno da so to pozabili dati zraven in možno da je to problem?
lp
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 22. Mar 2006 ob 00:09

Morda je to problem, morda ne.
Ta napajalnik namreč ni del osnovnega paketa Patton ISDN vmesnika, gre v principu za dodatno opremo, ki pa jo T-2 ima na lagru in jo tala strankam. Jaz sem osebno dvignil opremo in se spominjam, da je T-2jevec posebej skočil še po tale napajalnik, ki je bil zapakiran v škatlici posebej od ostale Patton krame.

Ogo

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 22. Mar 2006 ob 08:04

ko dvignem telefon slisim enakomern signal "tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"
To je normalen zvok centrale v omrežju T-2. Potrebno je samo odvrteti tel. številko skupaj z omrežno skupino.

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 22. Mar 2006 ob 09:07

Maloprej sem klical tehnike na T2 in je rekel da ne rabim dodatnega napajalnika ker ima telefon svoj napajalnik, dal pa mi je malo drugacno MSN in sicer 20000386590xxxx jaz sem prej nastavil samo 590xxxx vendar trenutno nisem doma da bi to preizkusil upam da bo kaj uspeha.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 22. Mar 2006 ob 10:09

MSN številke je treba vpisovati svoje - ker se te predpone razlikujejo glede na lokacijo. Preverite na T-2 kakšna je vaša specifična MSN številka.

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 22. Mar 2006 ob 10:56

Ja saj to ki sem zgoraj napisal mi je povedal tehnik na T2.
Bomo videli!
Slika

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 22. Mar 2006 ob 17:46

Še nekaj me zanima, kater kabel more biti met Pattonom in Voodom ali je to UTP ali 4 žilni takšen kot za isdn??
Slika

Odgovori