Dial-up preko IP telefonije

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Dial-up preko IP telefonije

Odgovor Napisal/-a Anubis » 28. Sep 2006 ob 11:22

Ne vem, ce je ze bilo kaj govora o tem... in sicer, a je mozno preko IP telefonije izvesti dial-up (v katerikoli smeri)? Ali pa so kaksne ovire, naravne ali namenske (kot je nemogoc dial-up na GSM stevilko...)?
(Pa ne me takoj napadati v smislu "dial-up je out", ker v primeru klica v "secure" zaprte sisteme ni out. :) )

bartmatej
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 10:30
T-2: Še nimam
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bartmatej » 28. Sep 2006 ob 13:10

Od kje ti pa ideja da ni možno dialup na GSM?
Če vzameš PSTN vmesnik namesto IP telefona boš lahko uporabljal PSTN telefone in s tem tudi analogen modem.Če vzameš ISDN......

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 28. Sep 2006 ob 13:57

On je meu v mislih kak IPmodem sam dvomim da to obstaja...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 28. Sep 2006 ob 17:12

Bo kar to to, preko PSTN vmesnika - ce ni blokirano na tak ali drugacen nacin. Na GSM pa sem se spomnil zato, ker je bilo enkrat receno, da ti racunalnik ne bo odgovoril na data klic, ki ga prejme na GSM telefon, ker imajo to namenoma blokirano, saj ponujajo to kot storitev posebej, seveda z doplacilom.
Ce pa je zdaj kako drugace, pa ne vem.

stary
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 21:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Kr

Odgovor Napisal/-a stary » 28. Sep 2006 ob 23:06

Ja, čez PSTN vmesnik je možno, in sem to že nekaj mesecev nazaj testiral, ampak hitrosti so pa katastrofalne in zanesljivost povezav je na meji uporabnega. Že pri FAXu imajo nekateri probleme (pa je za faks potrebno samo 9600 bps). 56k analognega modema niti slučajno ne boš uspel povezati na njegovi polni hitrosti. Meni je uspelo nekje okoli 20k (testiral sem remote povezave) in dokaj pogosto je modem po nekaj minutah prekinil linijo.

Moraš si predstavljati, da PSTN vmesnik ne more narediti čudežev. Med dvema modemoma se namreč vsaj trikrat pretvarja signal iz analognega v digitalnega, kar pomeni latenco - in ker se modema pogovarjata "s piskanjem in šumenjem" si lahko prestavljaš, da se kar naprej čakata. Če se pri tem občasno še malo prekine in izgubi kak bit, je sploh pestro, ker potem vajo ponovita.

Za resne stvari žal neuporabno.

Odgovori