bypass Innbox v60

Vse o T-2 internetu

Re: bypass Innbox v60

OdgovorNapisal/-a mitjap » 13. jan 2019 ob 11:13

Torej, pod črto, ali lahko svojega Innbox v60 zamenjam za Mikrotik, tako da samo premaknem sfp? Oz. verjetno bom moral menjati (fejkati) mac naslov?

Kakšen odnos ima do tega operater, če pokličem na support in kar povem (pošljem) mac od novega modema.

Imate po vsem tem času težave s kakšnim dodeljevanjem IP-jev itd? Imam statični IP (sklepam, ker se mi res že sto let ni spremenil).

Innboxa bi se rad znebil predvsem in samo za to ker mi odžira dodatni plac, pa hkrati verjamem, da ne delajo stvari tako optimalno, če imam eno koleno zmes.
mitjap
Začetnik

T-2: Že imam

OdgovorNapisal/-a looka » 13. jan 2019 ob 12:26

Za moj primer dela. Se pravi internet na Telekom optiki in T2 ponudniku.
Nastaviš, da je sfp interface dhcp klient in to je to. Mislim, da je priporočljivo, če v interface-u tudi nastaviš loop protect. Če ne dela s prve, odklopiš, kličeš na support in rečeš da si "preklapljal opremo in če lahko sprostijo sejo". Jaz sem tako naredil in je šlo, nisem pa razlagal, kaj točno bom priklopil. MAC naslova ne smeš klonirat, ker je nanj vezan še en protokol, zaradi katerega imaš mogoče lahko težave.
Slika
looka
Novinec

OdgovorNapisal/-a looka » 13. jan 2019 ob 12:46

Mi lahko kdo pove, kako pa je s TV-jem in VoIP? Je samo kak VLAN za nastavit, al kakšen je postopek?
Slika
looka
Novinec

Prejšnji

Vrni se na Internet