T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Vse o T-2 internetu
Odgovori

T2 na TS optiki

a) me ne zanima, baker mi zadostuje
2
1%
b) me zanima če bo cena enaka kot cena na vdslju
96
67%
c) me zanima, bi plačeval tudi 10/15 eur več kot na vdslju
46
32%

Skupaj glasov: 144

ScythY
Začetnik
T-2: Že imam
Paket: oranžni start

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a ScythY » 14. Nov 2018 ob 10:27

Uh meni je bilo pa že čudno ,ko smo naročili optiko (seveda somo dobili ponudbo da je zdaj možno ) pa dobim prejšni dan sms da moram še kak mesec počakat da telekom nekaj poštima ...am kj pa ima telekom pri T2 optiki saj prej sem imel to v Kranju pa nikoli ni nihče omenjal TS-a :-):-)

Uporabniški avatar
hiberleaf
Faca
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 21. Apr 2019 ob 16:09

Kot vidim ima na omrežju TS uporabik prosto izbiro operaterja fiksnih storitev. Zakaj to ni mogoče na omrežjih od ostalih operaterjev (npr. T-2)? Bi v teoriji T-2 lahko dal v najem svoje omrežje ostalim operaterjem, tako kot to počne TS? Obstaja tu kakšna tehnična omejitev ali je to le pohlepnost T-2, ki želi monopol? :hmm:

mikrohard
Starešina
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 21. Apr 2019 ob 16:17

To je stvar regulatorja. Telekom je monopolist, zato mora omrežje nuditi tudi drugim operaterjem. Drugi operaterji imajo dovolj majhen tržni delež, da jim tega ni treba. Če bi enkrat T-2 postal tako velik kot Telekom, bi bil tudi prisiljen omrežje deliti z drugimi. Tehničnih omejitev ni... so le birokratske.

starfotr
Nadebudnež
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a starfotr » 25. Apr 2019 ob 13:16

Btw, T-2 ima večje optično omrežje, kot Telekom. Ko so razvezali bakreno zanko, so gledali velikost omrežja. V bistvu, če bi bilo kaj pravice na tem svetu, bi morali telemach tudi ponudit omrežje drugim. Tudi T-2 bi moral narediti isto.

Samo, kaj, ko so operaterji pri nas eni papki vsi skupaj.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori