Ni parice primerne za razvezavo

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Ni parice primerne za razvezavo

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 20. Sep 2008 ob 16:54

Nahajam se v novogradnji praktično v centru mesta - telefona v stanovanju torej nikoli ni bilo. Zaprosil sem za T-2, od Telekoma pa je prišel odgovor "Ni parice primerne za razvezavo". Zanimivo, sosed že ima SiOL trio paket.

Kakšna je standardna strategija - ko berem ostale poste, lahko čakam na parico do smrti (oziroma, dokler me se nekdo ne usmili in do mene položi optični kabel, ampak to noben ne dela, ker se optika izgleda polaga samo po novih naseljih...). Naknadno sem poslal tudi zahtevek za SiOL trio paket, toda ni mi jasno, ali bom dobil pisni odgovor, kot bi si želel T-2. Kaj če dobim pozitivni ustni odgovor po telefonu?
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Ni parice primerne za razvezavo

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Sep 2008 ob 18:01

Kot že 100 tem odprtih z istem vprašanjem te v bodoče naprošam, da malo pobrskaš po forumu in najdeš sorodno temo in v njej zastavljaš vprašanja. No postopek je tak, da se obrni na Telekom naroči PSTN priključek z zmožnostjo širokopasovnega interneta, kar te bo stalo okoli 80€. Ko boš to dobil se obrni na T2 in priklop bo opravljen v roku 3 tednov.
Slika


Lp, Kitl

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Ni parice primerne za razvezavo

Odgovor Napisal/-a jogy » 20. Sep 2008 ob 18:46

Če smo natančni te bo stalo 88,98 EUR za prazen nič, oziroma da bo po njihovo možen priklop. To me močno spominja in smrdi na to, ko je Telekom pogojeval ADSL z ISDN-jem. Banda. :grr:
http://www.telekom.si/zasebni_uporabnik ... ija/cenik/

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ni parice primerne za razvezavo

Odgovor Napisal/-a Krypto » 20. Sep 2008 ob 19:16

Hmm, glede na to da je novogradnja najbrž vtičnico za telefon imaš v stanovanju? Če je odgovor da bi se na tvojem mestu obrnil na upravnika stavbe in ga povprašal malo o tem. Načeloma morajo novogradnje imeti povezavo do prostih parov v centrali (nezaseden par). Če gre za hišo, si v tem primeru to dolžan urediti sam.

Odgovori