2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
HEki
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 17. Dec 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Optika 300/50
Kraj: Sl. Konjice

2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a HEki » 28. Sep 2008 ob 17:25

Torej imam tv v dnevni in tv v spalnici. V dnevni imam aminota in pač brezzični oddajnik do spalnice, v spalnici imam pa sprejemnik. Ali obstaja vmesnik,
da bi scart iz aminota lahko razdelil in dobil ven 2 moška scarta, ki bi enega priključil na tv v dnevni, enega pa na oddajnik za spalnico, oz. lahko iz aminota potegnem še poleg scarta še kaj drugega, da lahko priklopim 2gi tv?

hvala

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: 2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Sep 2008 ob 17:27

tv vmesnik mora biti v dosegu daljinca drugače ne boš mogel prestavljati kanalov, torej 2x tv pomeni 2x tv vmesnik

HEki
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 17. Dec 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Optika 300/50
Kraj: Sl. Konjice

Re: 2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a HEki » 29. Sep 2008 ob 09:19

...

glej brez problema lahko preklaplam med kanali, ne glede na to, da imam amino v dnevni sobi, jst sem pa v spalnici 15 m stran in so vmes 2 steni ... Imam
oddajnik, ki je tudi reciver v enem ... in ta oddajnik/reciver meni menjuje kanale ...
torej še enkrat. ali lahko vlečem iz aminota 2 scarta oz. kakšna druga opcija, da mi ne bo potrebno vedno menjevat scar kabel vzadi pri tvju in ga priklaplat na oddajnik, da bom lahko gledal tv v spalnici ...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: 2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Sep 2008 ob 10:00

Seveda lahko.
Slika


Lp, Kitl

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: 2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a andrejs » 6. Okt 2008 ob 09:30

večina kompletov za prenos video signala ima že na sebi možnost priklopa video signala, tako narediš potem vezavo STB-scart-VIDEO oddajnik-scart-TV na VIDEO sprejemniku pa tako samo povežeš TV z VIDEO sprejemnikom.
KLIK

Lahko uporabiš tudi kakšen SCART - 2x Scart kabel. V tem primeru moraš samo preverit kateri tip kabla kopuješ. Nekati omogočajo priklop ene naprave na dva TV-ja, drugi omogočajo priklop dveh naprav na en TV, imaš tudi varijanto kabla kateri je po vezavi dvostranski in tako zajema obe prej omenjeni varijanti. Točno kateri tip je na kablo na priloženem linku ne bivedl.

Lahko pa uporabiš tudi kakšen delilnik VIDEO signala
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: 2 tvja in samo 1 amino - vmesnik, da ne preklaplam nonstop

Odgovor Napisal/-a buneech » 6. Okt 2008 ob 09:36

Sicer pa, iz aminota lahko potegneš tudi RF kabel (antenski kabel) in tako spraviš signal na obe TV, če nimaš druge možnosti. Mislim, da je signal na C38 ali nekaj takega.
@Andrejs: mislim, da on brezžičen komplet za prenos video signala že ima, nima pa delilnika na 2 scarta.
Trolling is a art.

Odgovori