Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mamut
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Okt 2008 ob 20:56
T-2: Že imam
Paket: STD

Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a mamut » 4. Okt 2008 ob 21:19

...z napisom "Prosimo počakajte". Imam Aminota in 2 daljinca (še od tv-kartice), ki jih še nisem uskladil. V glavnem tehnik je to takrat v začetku nahitr zrihtu, glede daljincev reku, da je treba nekaj uskladit pa nimam ne časa ne pojma v zvezi s tem. Kaj se je tle sploh zgodilo? Kako naj prek kartice spet vzpostavim iptv?

Malo sem gledal po forumu pa nisem našel odgovora in sem odprl novo vprašanje. Če potrebuje kdo še kake podatke naj pove. Nasvet bi bil dobrošel. Hvala!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Okt 2008 ob 21:29

Daljinec od Amino STB je potrebno uskaldit s TV sprejemnikom ali tistim IR od TV kartice. Postopek uskladitve najdeš na tej povezavi.

Zraven imaš tudi kode za večino TV. Lahko probaš še 010 in 101, te včasih reagirajo.

mamut
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Okt 2008 ob 20:56
T-2: Že imam
Paket: STD

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a mamut » 4. Okt 2008 ob 21:52

ta navodila sem že prej preverjal, pa itak mi ne koristijo ker imam kartico, poskusil pa sem obe kodi. Še zmeri ni signala. Kje pa dobim od kartice kodo? Je morda kaj v zvezi z nastavitvami na kartici (video imam na CVBS, enako je ko preklopim na S-Video - tema)?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Okt 2008 ob 21:58

Na kartici imaš RF vhod, tja priklopiš RF kabel ki gre iz Amina. Privzeto je slika na kanalu 38 (C38, UHF). Nato uporabljaš daljinec od amina. Goreti mora STB tipka, TV je nefunkcionalna dokler ne seznaniš daljinca s TV sprejemnikom ali drugo napravo. Glede na to, da imaš preko pc se s tem ne splača ukvarjat. Imaš gui in klikaš z miško, programe pa preko amino daljinca prestavljaš.

mamut
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Okt 2008 ob 20:56
T-2: Že imam
Paket: STD

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a mamut » 5. Okt 2008 ob 20:44

Kabel je povezan pravilno. Daljinec od Tv-kartice ne reagira, dela samo vklop/izklop ter preklop na FM/TV. Če je privzeto C38, pri meni očitno ni, ker je zaslon še kar moder, na katerem se pojavi CVBS main + ura. To je vse, lahko preklopim na S-Video, isto, tudi z miško ne morem programov brskati, ker so opcije na predvajalniku zabrisane.

Na Aminotu gorita zadaj zelena od el. in v počasnem ritmu rumena za internet, tako to je ok. Vendar tudi njegov daljinec ne deluje kot bi moral - le STB in TV lahko vklapljam in izklapljam.

Moramo nekako rešiti tole, šele zdaj vidim, koliko pogrešam tv, pa čeprav pogledam le dnevnik pa kako oddajo...

Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 8. Okt 2008 ob 21:48

čak, ti maš na ekranu t2 napis prosimo počakajte?

mamut
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Okt 2008 ob 20:56
T-2: Že imam
Paket: STD

Re: Reinstaliral TV-kartico - NI več vstopne slike

Odgovor Napisal/-a mamut » 8. Okt 2008 ob 23:15

Ja. Sej sem dobil zadnje gonilnike in zdaj imam sliko, samo nimam zvoka. Vse nastavitve za audio štimajo, ker mi vse ostalo deluje. Nekaj je z gonilniki od kartice, samo ne vem kaj.

Odgovori