kvaliteta HDTV

Vse o T-2 IP televiziji
gstarr
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 22:56
T-2: Že imam
Paket: Fiber 20/20 + telefon

kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a gstarr » 17. Nov 2008 ob 12:40

Zivjo,

Zanima me kako ste zadovoljni z kvaliteto HDTV signala,
konkretno HD Discovery.

Ce primerjam sliko serije ki jo gledam iz MKV file-a 720p
in HD Discovery je serijo neprimerno lepsa in cistejsa slika kot
HD discovery, ali ima kdo izskusnje z HD programi na T2?

Aja pa dostop je preko ftth.

LP
Ce kdo se nima dropboxa lahko z registracijo na spodnjem naslovu dobi dodatnih 250MB.
http://www.dropbox.com/referrals/NTQyMTE2NDk?src=global

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a gio » 17. Nov 2008 ob 20:31

Treba je ločiti med izvorno HD programi in takšnimi, ki imajo samo pasovno širino HD (oz. so bili prevzorčeni). Tisti, ki so izvorno HD so najbrž povsod podobni (morda odvisni bolj od televizije kot od signala). Pri programu arte je v sporedu napisano kateri je izvorni HD (sedaj je npr. oddaja v HD in je slika zelo ostra). Torej na istem programu je lahko razlika od oddaje do oddaje.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Nov 2008 ob 21:24

Kakorkoli gledamo, je kakršenkoli HD kanal krepko boljši za gledanje od najboljšega SD programa :rtmT2:

gstarr
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 22:56
T-2: Že imam
Paket: Fiber 20/20 + telefon

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a gstarr » 17. Nov 2008 ob 22:28

ja sory, se ne morem strinjat.
Ce T2 oglasuje HD program, pa ni kvaliteta ni ok
pol neki ni uredu. A imas morda HD discovery da ves kako zgleda?
Sej ne recem, na plazmi je kar ok, sam na lcd-ju pa to ni to.
Ce kdo se nima dropboxa lahko z registracijo na spodnjem naslovu dobi dodatnih 250MB.
http://www.dropbox.com/referrals/NTQyMTE2NDk?src=global

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Nov 2008 ob 22:30

Kaj ti ni OK? Kanal se predvaja točno s tako sliko in zvokom kot pride s satelita. To te košta cirka 22-25 mbps v špicah. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 17. Nov 2008 ob 23:38

gstarr napisal/-a:ja sory, se ne morem strinjat.
Ce T2 oglasuje HD program, pa ni kvaliteta ni ok
pol neki ni uredu. A imas morda HD discovery da ves kako zgleda?
Sej ne recem, na plazmi je kar ok, sam na lcd-ju pa to ni to.
Saj na nekem "low cost" LCD-ju "to je to" tudi nikoli ne bo. LCD TV tehnologija (ta ki je zdaj po trgovinah) ima toliko lukenj in pomanjkljivosti, da pri njej slika nikoli ne bo taka, kot bi morala biti. Kdor vsaj malo ve LCD tehnologijah, mu je to kristalno jasno. Do takrat, ko bo v trgovinah prava tehnologija (OLED) pa je še kar nekaj let. Vsi proizvajalci morajo najprej do konca amortizirati obstočeče tovarne in opremo... Do takrat pa bo dobra oz. vsaj solidna plazma najboljša izbira.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Nov 2008 ob 23:42

Ah zico4 ti pa tvoja plazma :pivo:

Sam sem mnenja da je ostrejša slika na LCDju. Na plazmi so pa nekoliko lepše barve.

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 17. Nov 2008 ob 23:57

Razlika med plazmo in LCD je praktično diametralno nasprotje.

Tam kjer je plazma zakon (gledanje tv) LCD spuši na celi črti. Pa naj bo to res črna črnina, 100Hz osveževanje pri supersize velikostih, bolj saturirane barve, boljša interpolacija slike slabše kvalitete (spontani outlining namesto kock), veliko cenejše pri dimenzijah preko 52" od LCDjev itd...

Isto pa velja v nasprotni smeri za jajca, ki nimajo z gledanjem tvja praktično nobene veze. "Office uporaba" ;) Ne pozabi dejstva da je pač uporabnikov LCDjev več kot nas XXL plazmašev, tako da pusti to religijsko vojno tistim, ki mislijo da je to da jim lepo izgleda word enkrat na leto ko si ga dajo na tv najboljša stvar na svetu, pa četudi gledajo 99% časa tv sliko za en drek.

Za več info kje so razlike vprašaj ata gugla
http://www.google.com/search?hl=en&q=plasma+vs+lcd+tv

kvalitetna primerjava
http://www.projectorpeople.com/resource ... jector.asp
gstarr napisal/-a:Zanima me kako ste zadovoljni z kvaliteto HDTV signala,
konkretno HD Discovery.
Zelo nezadovoljen, ves čas je ena in ista slika: PLATI PLATI PLATI :grrpc: sem preprogramiral ta SPAM na kanal 150

Očitno jim nekaj še ne dela, ker zahtevajo odkupnino preden "dela" :beri: počakaj še kako leto ali dve, pa se bodo zadeve normalizirale. ;-)


Kar pa se tiče kvalitete HD kanalov (info tv, arte) pa lahko rečem samo kapo dol, dela kot je treba in folk dol pade ko to ostrino vidi na moji 107cm plazmi.


Ko bodo še SPAM kanali delovali na isti način bo pa še toliko lepše. :jao:
Slika

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 18. Nov 2008 ob 00:41

Malkec napisal/-a:Ah zico4 ti pa tvoja plazma :pivo:

Sam sem mnenja da je ostrejša slika na LCDju. Na plazmi so pa nekoliko lepše barve.
Ostrejša? Vzamemo na primer 42" LCD in 42" plazmo. Oba imata full HD resolucijo (1920 x 1080), enako piko, skratka enake podatke. Slike pa so obilčajno precej različne...
Treba se bo osredotočiti na lastnosti oz. parametre, ki se jih da meriti in primerjati.

Sicer pa sam nisem nikoli trdil, da so vse plazme super ali pa vsi LCD-ji zanič. To trdijo razni prenapeteži tu okrog...
Videl pa sem kar nekaj plazma TV (Pioneer in Panasonic, Samung) ki so imele super sliko. Pa tudi precej slabnih.
Pa kar nekaj LCD TV tehnologij, ki so tudi zelo solidne, včasih celo odlične. Pa vendar še niso na ravni najboljših plazma ekranov.
Je pa na splošno LCD tehnologija popolnoma prevladala predvsem po zaslugi cenene masovne proizvodnje.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a DragoG » 18. Nov 2008 ob 08:06

Glede na zastavljeno vprašanje.Z HD sem zelo zadovoljen,imam pa DIscovery HD in NG HD,gledam pa na LCD Sony-ju 40W4000 (full HD)in projektorju Sanyo Z5 (HD ready)

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a roCkY » 18. Nov 2008 ob 08:41

Zico4 napisal/-a: Je pa na splošno LCD tehnologija popolnoma prevladala predvsem po zaslugi cenene masovne proizvodnje.
Plasmo bo pokopala predvsem poraba elektrike. 3300€ trenutno za 63" plasmo je sprejemljivo. Zej jih bo 10 reklo da Samsung plasme niso vredne nič. Kuro ne prinaša toliko več kolikor je dražji. Glede na "Laser" tehnologijo je (bo) razlika v porabi cca. 0,5kWh pri ekranih nad 60". Pa si zračunaj razliko pri kakih 30-40000 urah uporabe. Se bo splačalo za "laser" v naslednjem letu dat kakih 2500-3000€ več kot za plasmo + razlika v kakovosti slike, ki jo opisujejo za superiorno.
Za kombinirano uporabo z PC je že nekaj časa edina prava odločitev soliden LCD, ki pa tudi ni ravno poceni za končnega kupca.

Dilema in debate bod dokler bo izbira.

Bo T2 oz. podizvajalci samo kopal ali bo tudi kaj priklapljal? V našem koncu se še vedno dela le prvo.

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 18. Nov 2008 ob 14:56

Meni se ne splača šparat ker imam porabo štroma vračunano v najemnino :blbl: raje pokurim štrom do zadnje pikice jaz in se s parazitsko toploto še dodatno ogrevam, kot pa da bi stran vrgel keš in dobil nič v zameno.


LCD prične z nižjo ceno od plazme pri majhnih dimenzijah a cena hitreje raste ko se velikost veča kot raste pri plazmah. Tako je nekje pri enem metru diagonale breaking point in so plazme cenejše naprej.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Nov 2008 ob 16:23

Mislim, ta je pa res revolucionarna: "Kupil sem plazmo, da bom lahko prišparal pri ogrevanju..." :lol: :owned:
Optika 100/10

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a roCkY » 18. Nov 2008 ob 19:39

B-D_ napisal/-a:Meni se ne splača šparat ker imam porabo štroma vračunano v najemnino :blbl: raje pokurim štrom do zadnje pikice jaz in se s parazitsko toploto še dodatno ogrevam, kot pa da bi stran vrgel keš in dobil nič v zameno.
Če s plasmo porabiš do zadnje pikice kaj pa poleti. Savna ali klima, ki pokuri krepko "nad pikico", ki jo imaš verjetno pogodbeno določeno. Porabnika z deklariranimi 750W porabe si ne bom privleku v stanovanje in pika, pa če je slika še toliko boljša, očem prijaznejša in bolj primernih dimenzij kot na trenutnem LCD, ki s 46" postaja (pre)majhen.

Nazaj k temi: Morda je že precejkrat odgovorjeno a nisem zasledil. Kakšne so resolucije in prepletanje HD kanalov, ki so dostopni prek T2? Je razlika v sliki med dekodiranjem s STB in prek PC? Zmore STB HD enako obdelati kot jih VLC z vgrajenimi filtri. Kakšen signal pošilja STB prek HDMI, enak kot je slika ali upscala na 1080p?
Na Siolu so rezultati seveda le SD signalov prek PC (DVI-HDMI na TV; v glavnem uporabljam FripTV) na istem ekranu precej boljši kot prek STB; od tu nekatera vprašanja. Razlika je veliko večja kot jo lahko doprinese le kabel.

gstarr
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 22:56
T-2: Že imam
Paket: Fiber 20/20 + telefon

Re: kvaliteta HDTV

Odgovor Napisal/-a gstarr » 18. Nov 2008 ob 21:43

Kje si pa ti 750W dobil?
Moja 42'' plazma ma povprecno porabo 250-300W.
A mislis da 46''-50'' LCD ne kuri nic?

Najboljs da si 70cm tv kupis na katodo bos mel porabe 70W.

LP
Ce kdo se nima dropboxa lahko z registracijo na spodnjem naslovu dobi dodatnih 250MB.
http://www.dropbox.com/referrals/NTQyMTE2NDk?src=global

Odgovori