HDMI povezava

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a mahi » 5. Dec 2008 ob 07:19

Včeraj sem prevzel nov HD vmesnik in ga na LG TV piključil preko HDMI kabla.
PReko HDMI opažam, da ne morem več izbirat formatov kot so celozaslonsko, 16/9, izvorno in 14/9 temveč samo 3/4 in 16/9, kar je zelo moteče pri recimo POP TV, saj moram sedaj oddaje gledat s črnim robom, prej pa sem ga v načino celozaslonsko odrezal. Ali je to normalno, da se preko HDMI ne da vveč določat vseh formatov, ki so mi bili na voljo preko SCARTA.
Drugo vprašanje pa se nanaša na 2 različna 16/9 formata v profilu - nastavitve naprave. Čemu služita?
Slika

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a borutz » 5. Dec 2008 ob 08:33

je normalno, isto je pri meni na LGjevi plazmi
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a nemo » 5. Dec 2008 ob 13:50

mahi napisal/-a:Drugo vprašanje pa se nanaša na 2 različna 16/9 formata v profilu - nastavitve naprave. Čemu služita?
Ena dela tkim. pillarbox, to pomeni, da pri programih, ki so 4:3, na vsako stran doda črn rob. Sicer so vsi raztegnjeni na cel zaslon in je - vsaj zame - slika negledljiva. V eni strai temi smo se o tem dolgo pogovarjali, ko te opcije še ni bilo.
Plačaš 100, dobiš 90.

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a tojla » 5. Dec 2008 ob 13:53

Najbolje je, da izbereš format 4:3, kjer boš še vedno lahko sam uravnaval širino slike. Pri formatu 16:9 s črnim robom je prednost ta, da ti sliko samodejno razširi (kor preko scart-a) samo tam kjer je oddajanje v čistem 16:9 formatu (razni nemški programi, NGwild...itd). Pri ostalih programih je pa moteče, ker ti sicer projecira 16:9 sliko vendar ni raztegnjena čez celi ekran. Tam kjer je oddajanje v 4:3 pa ostane tako s stranskim črnim robom. Ne moreš pa sam razširiti slike čez cel ekran (vsaj tako je pri Philipsu). Poskusi sam pa boš videl kaj ti najbolj ustreza.

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a Surfer » 6. Dec 2008 ob 02:15

Da ne odpiram nove teme: ali je slika preko HDMI opazno boljša/slabša od SCART povezave na Motoroli 1510 (torej samo SD kanali) ?
Slika 8)

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a mahi » 9. Dec 2008 ob 12:05

Ne vem. Sam imam občutek, da je preko HDMI slabša slika kot preko Scarta. Vsaj pri SD programih. Barve so bolj "puste", slika je manj ostra, tako da razmišljam, da bi nazaj prikopil preko SCART kabla. Imam pa LG LCD 94 cm.
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a buneech » 9. Dec 2008 ob 12:38

@Surfer: A pa 1510 ima možnost HDMI povezave? Se mi zdi, da ne...
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a Surfer » 9. Dec 2008 ob 15:18

Ups, očitno res ne - http://www.t-2.net/?AUID=4D1669010C34C14010AC6
hm, morda pa se mi splača priklopit prek composite kot je narisano tu? je kaj bolje kot SCART?
Slika 8)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Dec 2008 ob 21:16

Kar pusti preko scarta in rgb.

Rok K.
T-2jevec
Prispevkov: 38
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 21:47
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a Rok K. » 14. Dec 2008 ob 19:44

Pri SD programih s HDMI kablom ne popraviš ničesar, kvečjemu izgubiš na kvaliteti, kot je že mahi rekel, meglena slika, puste barve....HDMI je namenjen HD programom...pa model 1510 nima možnosti priklopa preko HDMI kabla...

LP

eraserr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Dec 2008 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 8M + TV

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a eraserr » 15. Dec 2008 ob 13:15

Samo ne razumem logike zakaj bi bila preko HDMIja slabša slika pri SD programih kot pri SCARTu? Stream od SD programa je digitalen in če gre preko HDMI se digitalno tudi prenese do TVja, ki digitalno predvaja sliko če ni CRT.
Če pa povežeš preko SCARTa se digitalen stream pretvori v analogen signal, ki ga potem TV pretvori nazaj v digitalnega za prikaz na panelu.
Kako lahko dvojna konverzija rezultira v boljši sliki, kot pa brezizgubna povezava brez pretvarjanja?

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 15. Dec 2008 ob 13:39

Zato, ker je enim ljudem ljubša nekoliko manj ostra, pa mogoče z barvami bolj nasičena slika. ;-) Poleg tega je odvisno, kje se dela upscaling. Če ga dela STB (v primeru priklopa na HDMI izhod), je lahko slika za SD vsebine slabša, kot če dela upscaling televizor (v primeru SCART izhoda). Vse je pač odvisno od kakovosti uscale converterja. Nekateri boljši televizorji so na tem področju pač boljši od Motorole.

Torej, enoličnega odgovor na vprašanje, kateri izhod je bolje uporabiti za SD vsebine, ni! Odvisno je od televizorja. Na mojem (ki ni zadnji krik tehnike) je slika lepša prek HDMIja.

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a joel » 15. Dec 2008 ob 14:00

O tem sem že enkrat nekaj pisal - ko sem šel z motorole 1510 na HD motorolo (povezava HDMI), sem opazil poslabšanje slike na nekaterih SD kanalih - npr. SLO1 in SLO2. Mogoče je to res subjektivni vtis, ampak tak občutek imajo tudi drugi družinski člani. Smučanje od takrat k sreči lahko gledam na Eurosportu HD, saj je SLO2 en zmazek. Mogoče smo se razvadili zaradi HD-ja? Po drugi strani pa je treba reči, da so nekateri SD kanali po kvaliteti že povsem blizu HD - npr. ARD ali FR2.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a mahi » 15. Dec 2008 ob 14:05

Tudi sam sem opazil, da je lika preko HDMI kabla slabša v primerjavi s SCARTom in to predvsem na naših postajah kot so RTV SLO, POP ipd. Res pa, da sem to poslabšanje opazil samo prva 2 dni, potem pa se navadiš.
Se pa popolnoma strinjam, da so nekatere SD postaje v kvaliteti zelo primerljive z nekaterimi HD. Kdaj bodo naše postaje na takem nivoju?
Slika

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: HDMI povezava

Odgovor Napisal/-a alamar » 15. Dec 2008 ob 14:47

Ni čisto v povezavi s temo, a vidim, da se spoznate in bo mogoče kdo lahko kaj svetoval. Mogoče bo možen odgovor še komu kaj pomagal. :D

Rabim 2x 2m HDMI kabel za povezavo med prenosnikom in LCD televizor ter DVD predvajalnikom in TV. Med množično ponudbo se ne znajdem najbolje. Je dovolj dober najcenejši, ali kupiti pozlačenega? Na enih sem videl, da piše HDMI 1.3 - je ta boljši? Zakaj imajo eni odebeljene dele na vsaki strani, drugi pa ne?

Tale se mi zdi smešno poceni - http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk ... _kabel__2m_

Ali pa tale http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r ... index.html Brez odebeljenih delov.
Kaj pa kabli podjetja Redline, so kvalitetni? V Leclercu sem videl enega za 15 EUR s pozlačenimi kontakti, na njem piše HDMI 1.3 in ima odebeljene dele na vsakem koncu (kar me malo moti). Se splača vzet tega, ali bo zadosten tudi tisti gor za 4 EUR?

Hvala

Odgovori