Nove aktivne UMTS bazne postaje

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Nov 2008 ob 13:52

Doma odklopi internet pa priklopi samo podatkovni internet preko mobilnega telefona. Saj doma pač ne rabiš takega prenosa če ga imaš že na telefonu (po tvoji logiki).

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a Razor » 2. Nov 2008 ob 15:50

Navadni Nimda napisal/-a:Recimo: Mašun na obronkih Snežnika, en del Kočevskega roga, Golaki v ajdovsko-idrijskem medgorju, Smrečje v Trnovskem gozdu... Sami lepi kraji kjer je mir in nobenega teženja, nobenih davčnih inšpektorjev in predvsem nobenih neodvisnih novinarjev s svojimi igricami! :razz:
Golaki so pokriti s strani mobitela :roll:
Slika
Slika
Slika
» MG.

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Nov 2008 ob 18:07

Krypto napisal/-a:Doma odklopi internet pa priklopi samo podatkovni internet preko mobilnega telefona. Saj doma pač ne rabiš takega prenosa če ga imaš že na telefonu (po tvoji logiki).
Ja, to bi bila moznost, ce ne bi rabil stacionarnega telefona (in televizije enkrat)... Sam pravim, da ga ni cez optiko. :)

:rtmT2:

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a beta1 » 5. Nov 2008 ob 13:13

Antena v Poljčanah.

Slika

Postavljena na LIPu. Sem presenečen, da niso prej postavli v SL. Bistrici in Sl. Konjicah. Da so enkrat nekaj prej postavli v tej ''luknji''.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a TgT » 5. Nov 2008 ob 13:20

:mrgreen:
Hit'n'Run ;-)

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a feeltch » 5. Nov 2008 ob 19:57

kokakola napisal/-a:Se strinjam, vsekakor! Vendar - vseeno bi rad imel na voljo tudi placilo po prenesenih kB, ali pa manjso ceno podatkovnih storitev na tak nacin, da imam namesto neomejenega prenosa, raje npr. samo 1 GB na mesec, ali kaj takega. Pa bi za to recimo dal samo se 4€ na mesec zraven, ne pa 10. Doma ze imam optiko in res ne potrebujem se takega prenosa preko mobitela - potrebujem pa poceni moznost za tak prenos. 10€ na mesec mi je pac prevec.

No ja, se malo bom pocakal, potem pa tudi ne dvomim, da T-2 ne bo prisel na dan s kaksno dobro resitvijo. Vidim, da se sirijo dan za dnem - le tako naprej.

:rtmT2:
Jaz bi tudi nekaj takega za 4€. Sedaj plačujem 10€ za to, da parkrat na mesec pogledam vreme ali pa na poti za kino ali kje je kakšen party. To je pa tudi vse, tako da ne rabim neomejenega prenosa...
Slika

there's no home like 87.212.1.184

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a kokakola » 6. Nov 2008 ob 20:11

Jaz bi tudi nekaj takega za 4€. Sedaj plačujem 10€ za to, da parkrat na mesec pogledam vreme ali pa na poti za kino ali kje je kakšen party. To je pa tudi vse, tako da ne rabim neomejenega prenosa...
Upajmo, da bo T-2 uslisal nase prosnje. :D

Rad bi pa se nekaj komentiral. Nekje na tem forumu sem prebral (pa ne najdem vec), da je napaka T-2-ja, da ne ponuja mobitele poceni tako kot jih npr. Tus. Ce bodo zaceli ponujati mobitele po nizkih cenah, bodo privabili veliko uporabnikov. Sam recimo ne vidim razloga (se) za prestop, saj me kljub nizkim cenam storitev, kasneje caka velik strosek pri nakupu mobitela - to pa skupaj enako prinese, ce ostanem tam, kjer sem. Zatorej bi bil cas, da T-2 ponudi poceni alternativo nakupa mobitelov (npr. na 1 ali 2 leti narocnine).

Pa da se ne bom spet ponavljal - tudi zmanjsajte strosek podatkovnih prenosov (npr. 1GB/mesec za 1€, 2GB/mesec za 2€, itd..., ali podobno).

Ko bo T-2 torej zrihtal poceni mobitele, manjsi strosek podatkovnega prenosa, obdrzal trenutne cene, in razsiril omrezje, sem preprican, da bo stevilo uporabnikov hitro narascalo (v veselje vseh).

:rtmT2:

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a lukec » 6. Nov 2008 ob 21:37

za naročnino ne pride v poštev, ker to ni v skladu s politiko podjetja. je pa res da večina že ima mobitele, in jim ni potrebno TAKOJ kupit mobilnega telefona. tako da par let jim bo ta telefon, ki ga imajo sedaj povsem zadoščal.
za podatkovne storitve da se zmanjša strošek pa sem tudi sam mnenja da je to potrebno.

lp
Slika

gstarr
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Okt 2008 ob 22:56
T-2: Že imam
Paket: Fiber 20/20 + telefon

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a gstarr » 8. Nov 2008 ob 10:03

A morda kdo ve ce bojo postavili kaksno bazno postajo malce naprej od Ižanke tam kjer ze kopljejo,
recimo Črna vas - ce bi bil tam umts bi bila majka.

LP
Ce kdo se nima dropboxa lahko z registracijo na spodnjem naslovu dobi dodatnih 250MB.
http://www.dropbox.com/referrals/NTQyMTE2NDk?src=global

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a kokakola » 9. Nov 2008 ob 12:21

lukec napisal/-a:za naročnino ne pride v poštev, ker to ni v skladu s politiko podjetja [...]

Mislim, da je cas, da zacnejo razmisljati o drugacni politiki - pri ostalih operaterjih se to obrestuje.

Mimogrede: jaz bi potreboval nov mobitel takoj, saj nimam UMTS telefona...

:rtmT2:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a matjazc » 12. Dec 2008 ob 18:27

Lahko bi spet obnovili zemljevid pokritosti z UMTS signalom na T-2 strani. Me prov zanima ali se je zemljevid še bolj pobarval z oranžno barvo? ;) Za Bovec je znano, da je tam UMTS bazna postaja, na zemljevidu še ni vidno. Lahko bi na kakšen mesec ali dva osveževali zemljevid pokritosti UMTS baznih postaj.

Lp

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 12. Dec 2008 ob 23:39

če pa že ne zemljevid pa vsaj spisek krajev kjer je moč zaslediti T-2 UMTS signal :D

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a obi » 13. Dec 2008 ob 21:57

tega imaš na www.t-2.net, v kolikor me spomin ne vara.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 14. Dec 2008 ob 09:47

Hm... mislim, da je na uradni strani samo slikovni prikaz pokritosti... kraji niso nikjer omenjeni... Seveda če leti zgornji post na mene :)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Nove aktivne UMTS bazne postaje

Odgovor Napisal/-a obi » 14. Dec 2008 ob 22:38

jaja leti nate, sej lepo kaže kje je pokrito in kje ne.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Odgovori