Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
eraserr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Dec 2008 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 8M + TV

Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a eraserr » 14. Dec 2008 ob 16:20

Zaenkrat imamo doma staro srednje veliko CRT televizijo in navadno motorolo in je slika SD kanalov povsem zadovoljiva, ampak je pa televizija že slaba in razmišljamo o menjavi.

V planu je nakup LCDja velikosti 40" ali 42" v full hd resoluciji.

Zanima me kakšna bo slika SD kanalov na takem LCDju, ker v trgovinah kjer razstavljajo take televizorje in imajo analogni signal, je slika precej slaba in boljši lcd je, slabša je :)
Ali je kakšna občutna razlika v kakovosti slike pri priklopu na navadno motorolo preko scarta ali HD motorolo preko hdmi-ja? Ker nisem prepričan če bo vdsl vlekel HD, me torej zanima ali se splača menjat za HD motorolo ali ne.

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Dec 2008 ob 16:33

Bistvene razlike med scart in hdmi na sd programih ni. HD STB se splača vzeti, če imaš dovolj sinhronizacije za sprejem HD programov ali si na optiki.

Če gledaš 42" tv bo slika malenkost lepša na ne full hd lcd-ju ali hd ready plazmi zaradi resolucije. Kakšna panasonic px80 je super. Full hd še zaenkrat ne pride najbolj v veljavo, razen če boš vrtel filme, ki so v višji resoluciji ali igral kakšne igre na full hd. Lahko se oglasiš v T-2 poslovalnici in se tam prepričaš.

eraserr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Dec 2008 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 8M + TV

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a eraserr » 14. Dec 2008 ob 16:48

A mi zna kdo razložit zakaj hd ready lcdji prikazujejo bolje SD signal od full hd? Ker recimo preko vlcja je SD signal iz T2 TV na 24 colskemu monitorju s 1920x1200 na blizu povsem zadovoljiv in precej boljši kot slike ki sem jih videl v raznih trgovinah na lcd televizorjih.
Verjetno bi bilo res najbolje da grem pogledat v T2 poslovalnico kakšne so razlike.
Razlike v ceni med hd ready in full hd lcdji pa so sedaj že zelo majhne. Recimo Sony 40W4000, ki naj bi bil eden boljših fullhd lcdjev se dobi že za okoli 1050€.

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 14. Dec 2008 ob 17:35

Zato ker LCD monitorji najboljše oz. optimalno delujejo na maksimalni oz. nazivni resoluciji. Na višjih običajno sploh ne delajo, na nižjih pa je slika običajno bistveno slabša. To lahko enostavno probate na svojem npr. 19" LCD monitorju. Nazivna resolucija je 1280 x 1024, kjer dober LCD dela monitor kot je treba. Na 1024 x 768 pa je slika precej slabša. Podobno se dogaja pri Full HD in HD Ready LCD-jih... Pri plazmah tega pojava nisem opazil.

poiuztrewq

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 14. Dec 2008 ob 18:12

eraserr napisal/-a:Recimo Sony 40W4000, ki naj bi bil eden boljših fullhd lcdjev se dobi že za okoli 1050€.
A da ja?

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a catal » 14. Dec 2008 ob 18:56

Mark napisal/-a:Bistvene razlike med scart in hdmi na sd programih ni. HD STB se splača vzeti, če imaš dovolj sinhronizacije za sprejem HD programov ali si na optiki.
...
S temle se pa ne strinjam. Imamo 42" panasonicovo fullhd plazmo in razlika med scart in hdmi je na SD programih opazna. (seveda to ne pomeni, da če so nekateri programi na scartu v penisu, da potem ne bodo)
Priporočam HDMI, če le imate možnost.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Dec 2008 ob 19:02

Odvisno je tudi od nastavitev TV-ja in inputa. Pri meni ni bilo večje opazne razlike. Velja pa trditev, da če imaš možnost imaš preko hdmi.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a DragoG » 14. Dec 2008 ob 19:05

Tudi sam sem zaradi slike SD signala v trgovinah odlašal z nakupom novega LCD TV-ja.Kot prvo imajo očitno zelo slab signal,pa še TV sem gledal preblizu.Ker sem se potem vseeno odločil za nov TV ,ravno za Sony,ki ga omenjaš,sem bil prijetno presenečen.Slika na večini programov je bistveno boljša od slike starega Sony CRT.Res je sicer,da so nekateri programi pravi zmazki,ampak to potem ni krivda TV-ja ,ampak signala(pa ne krivda T2,ampak TV postaje).Ampak zmazki so itak postaje,ki jih nikoli ne gledam.Slika na SLO 1 in 2 se je izredno popravila,pravi zmazek je pa včasih SLO 3,pa ne vedno.Tako mi ni prav nič žal,da sem se odločil za nakup.
Imam pa povezano tako z SCART-om kot z HDMI,pa ne vidim bistvene razlike.

eraserr
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Dec 2008 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 8M + TV

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a eraserr » 14. Dec 2008 ob 19:39

@Zico4: popolnoma se strinjam s tabo glede nazivne resolucije na lcdju in to mi je popolnoma jasno. Dilema ki jo vidim je v tem da ima hd ready neko (vsaj za mene) zelo čudno resolucijo 1366x768, ki ni ne 720p ne kateri od drugih standardnih formatov. Tako da ne SD, ne HD signali ne pridejo pika na piko, ampak mora sliko povečevati ravnotako kot fullhd lcd, vendar seveda manj. Tako da to z nativno resolucijo pomoje nima veze. Do razlike v kakovosti mogoče pride zato ker se zaradi večjega števila točk bolj lahko pokažejo napake, ampak kot sem napisal, na sliki na fullhd računalniškem monitorju nisem opazil takih napak kot sem jih na fullhd tv preko antenskega signala.

@dpavli: kar sem pregledal testov so 40W4000 pohvalili sploh prikaz HD slike, da pa tudi SD kar solidno prikaže, vendar pa je to dokaj subjektivna ocena odvisna od signala, zato ubistvu sprašujem kako so zadovoljni uporabniki T2 IPTV z SD sliko na takih TV. Kot eden boljših sem mislil v tem cenovnem razredu, če se pa motim pa prosim svetuj kaj drugega.

@DragoG: točno ta podatek sem iskal od nekoga, ki ima ta Sonyjev TV in IPTV, da iz prve roke izvem situacijo. Hvala!

Z očetom sva že lansko leto hotela kupit podoben LCD, vendar naju je slika SD signala v BigBangu tako razočarala da sva nakup opustila, sploh glede na to da takrat še nismo imeli IPTV, preko katerega je verjetno na LCD občutno boljša slika kot preko antene.

Sedaj je prišel čas za nakup, tako da iščem neko optimalno varianto, ki bo primerna tudi za HD vsebine ko se situacija pri nas malo izboljša. Glede na to da se kupuje tv za daljši rok predvidevam da nima smisla kupovati kakšnega hd ready-ja, sploh če kakovost SD slike na fullhd ni več tako slaba, oziroma je preko IPTV povsem sprejemljiva.

Ko sem že ravno omenjal Sony-ja. A ima kdo 40W4500, ki ima 100Hz osveževanje. A se v praksi kaj opazi razliko ali je to bolj marketinška fora.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a DragoG » 14. Dec 2008 ob 20:02

Pa še nekaj.Sem verjetno eden redkih(vsaj po prebranem na forumih),ki nikoli ne gledam 4:3 formata raztegnjenega na 16:9.
Uporabljam pa nekaj drugega.Pri programih,ki imajo zelo lepo sliko 4:3,jo gledam v ZOOM-u in je še vedno zelo gledljiva.Naprimer ravnokar košarko Partizan:Cibona na HRT2.Pa nekje iz 3,5m,seveda.

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 14. Dec 2008 ob 20:41

Itq vsak normalen gleda zadeve v zoomu... sicer pa vsi letterbox kanali, katere ljudje v razvitem svetu lahko znotraj normalne naročnine spremljajo v HD, pri nas gledaš downscaleane na 4:3 s črnimi robovi katere ti potem zoom odreže.

Pač nismo vredni originalnega 16:9 signala HD kvalitete, ki so jo vredni drugi drugje.

Jaz brez težav gledam iz 1m razdalje na 1,2m diagonali HD InfoTV in to je edina sprejemljiva kvaliteta.
Slika

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a catal » 17. Dec 2008 ob 11:16

Mi imamo TV postavljen tako, da med HD in SD ni neke velike razlike. Ko pa bo enkrat večina programov ki jih gledam (večinoma dokumnetarci & glasba) HD se bomo pa prestavili kakšen meter bližje :)
ZOOM pa niti ne uporabljam, ker mi slika izpade nekam čudno.

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 17. Dec 2008 ob 15:56

Novo vprašanje (ne zanima me kdaj bo popravljeno, zanima me izgovor zakaj ne znate... :roll: ) je: Kdaj bodo imeli kanali ki so v letterboxu (tisti za intelektualce) in imajo podnapise delno na črni površini imeli podnapise v celoti preko slike, tako da bomo lahko zumirali normalno iz 4:3 na 16:9, če že sami to ne znate zrihtat?

Če so podnapisi na črni površini se potem z zoomom ki odreže črne robove še odreže pol podnapisov... :roll: :car:
Slika

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a killah bee » 17. Dec 2008 ob 16:37

Kaj misliš da T2 daje podnapise :mrgreen: To je od Hiše do hiše drugačno in samo od postaje je odvisno kako višino podnapisov in logotov imajo. Mogoče pa recimo RTV SLO noče, da bi se slika zumirala :mrgreen: Ali pa tega ne zna :beri:
Megane 225 Renault Sport

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Full HD LCD TV + T2 TV vmesnik

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 17. Dec 2008 ob 21:53

Ni to na kanalu ki bi dajal zapečene podnapise v sliko svojega streama kot je npr rtvslo.

Zadeva je overlay ker gre za discovery, ki ne oddaja samo za nas podnapise na satelit že zapečene v sliko. Sicer je po moje fora v tem, da discovery oddaja sicer malo svojega logotipa preko črnega robu, tako da sam po sebi je (mašini izgledajoč) 4:3 format, vendar je realno 100% časa slika letterbox s črnimi robovi in bi ga overlay pozicija morala smatrati za 16:9 stream, da bi podnapisi ležali na pravem mestu.

Mislim da gre za isti kanal ki tudi jebe takrat, ko gre za angleške podnapise preko nesinhroniziranega neangleškega inserta znotraj angleškega dokumentarca in enostavno ne prikaže nič namesto vsaj angleškega besedila.
Slika

Odgovori