[Imam] 1/256 + TV + telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
AndY1
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, Telefon
Kraj: Domžale

[Imam] 1/256 + TV + telefon

Odgovor Napisal/-a AndY1 » 26. Sep 2006 ob 18:27

Na začetku sem imel 10/2 paket in telefon, delalo super. Potem sem šel na paket 1/256 in telefon.
Pri telefonu včasih glas sogovornika cuka, pri internetu je pa tako, da če imam upload nad 20kb/s, da pri ping-anju dobim packet-loss:
Slika

2 tedna nazaj sem naročil še TV. Slika pri prestavljanju kanalov postane kockasta, včasih postane kockasta po določenem času gledanja.

Lučke za network activity na modemu (ki je hkrati tudi razdelilec za pattona in Aminota) delajo včasih vse na polno, kljub temu, da je Amino ugasnjen in telefon ni v uporabi in to kljub temu, da Aminota sploh nisem prižigal. Torej, iz nič, ko utripa samo lučka za Router, začnejo na polno utripati vse tri lučke - telefon, router in TV. Med tem norim utripanjem sem tudi ven vlekel posamezne kable za telefon, Router in TV in nič ni prekinilo divjega utripanja. Divje utripanje se po določenem času konča samo od sebe in spet samo utripa lučka od Routerja. In proces se ponavlja in ponavlja. V času, ko vse lučke utripajo kot nore, TV slika postane kockasta. Interval je na cca. 5 minut.

Modem se mi sinhronizira z 14/2, pravijo pa, da imam občasne šume.
Blok je novogradnja z novimi kabli iz centrale, ki je oddaljena 300m, v bloku so napeljanu UTP kabli in od vtičnice do modema imam UTP kabel.

Če ne bi odjavil Telemacha, bi T-2 TV že odjavil. Tako pa njihovi tehniki zaenkrat ne znajo rešiti problema.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 26. Sep 2006 ob 18:50

A 10/2 paket ti je pa deloval vredu?
Slika


Lp, Kitl

AndY1
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, Telefon
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a AndY1 » 26. Sep 2006 ob 18:58

Sej, pri internetu sploh ne opazim, da kej ne bi delovalo, če ne ping-am. Zaradi tega tudi pri paketu 10/2 tega sploh opazil nisem in tudi pingal nisem, tako da ne vem, kako je takrat bilo. Do packet loss-a pri pingu sem prišel čist po naključju, ko mi je upload začel choke-at download in obratno.
To se mi je prej dogajalo pri ADSL-ju, na začetku pri VDSL-ju ne, potem pa.

Edit: Če upload omejim na 20kb/s, ni packet loss-a, karkoli nad 20kb/s oz. unlimited (256kbit/s upload paket), pa se pojavi packet loss.

Sicer pa to še ni tak problem. Problem je predvajanje slike na TVju. Na VDSL modemu samo od sebe (recimo zdejle, ko sem na internetu, pa ne uporabljam niti TV niti telefona) začnejo vse 3 LAN lučke utripat kot nore, pa čeprav je prej samo utripala LAN lučka za Router, ostali dve (TV in telefon) pa samo žarita, kar pomeni da network activity za tista dva porta miruje. Po določenem času se lučke umirijo in spet utripa samo LAN lučka, na katero je priključen Router. Po določenem času spet vse utripajo kot nore in proces se ponavlja. V času, ko vse tri lučke utripajo kot nore je slika na TVju kockasta; včasih bolj, včasih manj.

Edit: Ob koncu pisanja tega teksta sta lučki za TV in telefon umirjeni in samo Router LAN lučka utripa.

AndY1
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, Telefon
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a AndY1 » 26. Sep 2006 ob 19:29

Bi pouploadal na shrani.si filmček s telefona (glede kockaste slike) .3gp pa mi shrani.si napiše tole:
Datoteka MOV00028.3gp ni dovoljenega formata (text/plain)
Aja, pod tem pa piše:
Dovoljene vrste datotek: .jpg, .png, .gif, .bmp, .swf, .avi, .mpg, .wmv, .3gp, .doc, .ppt, .xls, .pdf
Zakaj bi moral .3gp biti text/plain?

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 26. Sep 2006 ob 19:42

Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

AndY1
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, Telefon
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a AndY1 » 26. Sep 2006 ob 20:30

Kako pa kaj naložim? Imam samo možnost, da pošljem na email account.

AndY1
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, Telefon
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a AndY1 » 27. Sep 2006 ob 12:36

Zadeva naj bi bila rešena. Moja punca, ki je na bolniški, je po navodilih T-2 tehnika testirala opremo(vlekla kable ven in not) in tehnik delovanje centrale in težava je menda odpravljena.

Problem ni bil pri meni ampak očitno sistemski.

Čestitke T-2-jevcem.

Odgovori