HDTV kanali

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Jan 2009 ob 21:09

No pa smo tam. Pred parimi meseci ste me pljuvali ko sem bil bolj za SD kanale kot za HD zdaj pa se dogaja točno to, kar je bilo za pričakovati. Ko bodo enkrat HD kanali za plačati se boste zbunili. Žal je tako, da je HD televizija po Evropi za enkrat eksotika in je tudi zelo draga. Bodite veseli, da vam T2 sploh ponuja toliko HD kanalov in je edini v Sloveniji s tako "bogato ponudbo". Seveda če jo boste hoteli spremljati boste za to drago plačali. HD je na žalost v Evropi še zelo drag.
Slika


Lp, Kitl

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 5. Jan 2009 ob 21:13

Kitl, kakor kdo. Jaz sem absolutno za to, da se HD programi ponujajo. Živela izbira, ne glede na to, če je draga. Vseeno bolje drago, kot pa sploh nič, kajneda?

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a celloak » 5. Jan 2009 ob 21:14

Pa tudi to, večji kot bo odstotek HD STBjev, cenejši bodo ti programi, ugibam.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Jan 2009 ob 22:08

To pa verjetno bo res.
Slika


Lp, Kitl

bostjant
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a bostjant » 6. Jan 2009 ob 09:37

kitl napisal/-a:No pa smo tam. Pred parimi meseci ste me pljuvali ko sem bil bolj za SD kanale kot za HD zdaj pa se dogaja točno to, kar je bilo za pričakovati. Ko bodo enkrat HD kanali za plačati se boste zbunili. Žal je tako, da je HD televizija po Evropi za enkrat eksotika in je tudi zelo draga. Bodite veseli, da vam T2 sploh ponuja toliko HD kanalov in je edini v Sloveniji s tako "bogato ponudbo". Seveda če jo boste hoteli spremljati boste za to drago plačali. HD je na žalost v Evropi še zelo drag.
No men se teh nekaj pikslov več na eurosportu ne zdi neka eksotika.. Je pa fajn če maš HD televizor, da imaš vsaj en uporaben HD program..
Če je melodyzen in podobna jajca za plačat me ne moti..
Kako to da je info tv HD zastonj?
Slika

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 6. Jan 2009 ob 13:01

Res je da je v SLO T2 edini s takšno ponudbo HD programov.
Ni pa res da so HD programi v Evropi exotica. Jih je že čez 150. Res je da so povečini plačljivi, ampak so pa.

Zavidam onim ki jih lahko spremljate, sam pač te možnosti nimam.
Bi pa z veseljem naročil za nekje 10€/mesečno HD programov. A kaj ko jih ne morem :grrpc:

Še vedno pa sem mišljenja da je bolj smiselno prodajat vsak program zase, vsaj dokler se jih res ne nabere več.
Ker HD paket bi imel po moje kr vlko ceno in vprašanje koliko ljudi bi se odločilo zanj. Pa še vsi HD programi niso po okusu posameznika.
Slika

samob
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Sep 2008 ob 09:49
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a samob » 19. Jan 2009 ob 21:10

Mene pa zanima nekaj druga. (če je blo o tem kjerkoli drugje že kaj napisanega, se opravičujem)
Kam sta zginla brezplačna(!) HD programa ORF HD in ARTE HD??? Za ta dva programa T2-ju ni potrebno kakroli plačevat, pa bi ju zato menda lahko mirno spet usposobili? No, sicer ORF HD itak nikoli ni deloval, ker baje T-2-jevi tehniki niso bli sposobni rešit "tehničnih ovir" (izjava delavca na tehnični podpori), Arte HD pa je lepo deloval nekaj časa. Pol pa so kr na vsem lepem najprej ukinili nemško verzijo programa, ki ga je blo pravi užitek gledat, danes pa še francosko.... lol??? Sicer francoščine ne razumem niti besedice kot velika večina slovencev, pa vseeno... V čemu je fora?
Hmmm, upam le, da bo Voom HD ostal na svojem mestu ?!?

sajhtam
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 15. Maj 2008 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: ftth

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a sajhtam » 5. Feb 2009 ob 21:05

Men je prav žal za Arte, eden redkih nemških kanalov, ki je ponujal res zanimiv program. :(

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Feb 2009 ob 21:08

samob napisal/-a:Mene pa zanima nekaj druga. (če je blo o tem kjerkoli drugje že kaj napisanega, se opravičujem)
Kam sta zginla brezplačna(!) HD programa ORF HD in ARTE HD??? Za ta dva programa T2-ju ni potrebno kakroli plačevat, pa bi ju zato menda lahko mirno spet usposobili? No, sicer ORF HD itak nikoli ni deloval, ker baje T-2-jevi tehniki niso bli sposobni rešit "tehničnih ovir" (izjava delavca na tehnični podpori), Arte HD pa je lepo deloval nekaj časa. Pol pa so kr na vsem lepem najprej ukinili nemško verzijo programa, ki ga je blo pravi užitek gledat, danes pa še francosko.... lol??? Sicer francoščine ne razumem niti besedice kot velika večina slovencev, pa vseeno... V čemu je fora?
Hmmm, upam le, da bo Voom HD ostal na svojem mestu ?!?
Ni res, da niso bili sposobni rešiti tehničnih ovir. Povej mi uro in datum, ko si klical na podporo, da ugotovimo kdo je širil yurlabuče.

ORF HD in Arte HD bosta gledljiva na TV, ko bo to možno.
Optika 100/10

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a gio » 5. Feb 2009 ob 21:29

... in edini kulturni poleg Wine TV ... in tudi v francoščini je bil ...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Feb 2009 ob 21:34

Wine TV je "zginil" s satelita. Občasno so z nekaterimi programi problemi. Tudi Arte HD se je kar naenkrat "odselil" s satelita. Nato traja stoletje, da francozi pošljejo novo kartico ter še neskončno časa, da jo aktivirajo.

Tudi MCM POP nam zaradi tega ne dela... :mad:
Optika 100/10

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 23. Feb 2009 ob 12:21

Kakšne so zadnje novice o HD RTVS? So kr tiho kar ni dobr znak.
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a mahi » 23. Feb 2009 ob 12:28

RTV SLO naj v začetku raje popravi sliko v SD, potem pa naj razmišljajo o HD. Za primerjavo pa naj si pogledajo kakšen ORF ali kakšno drugo nemško postajo. Ne pa da v nedeljah gledamo Maria v črnem okvirju. :)
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 23. Feb 2009 ob 14:45

Kot je bilo na tem forumu že večkrat povedano, za zanikrno sliko na TV SLO ni kriva samo naša nacionalna televizijska hiša, ampak tudi T-2, ki "jemlje" signal s satelita, ki je kakovostno najslabši vir slike TV SLO.

DeeKay
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 23. Jun 2007 ob 21:02
T-2: Že imam
Paket: Internet 4/1, IPTV HD
Kraj: Gornja Radgona

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DeeKay » 23. Feb 2009 ob 14:46

Kakšna je možnost, da se kanala SAT 1 HD in PRO 7 HD vrneta v shemo?

Zaklenjeno