Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jan 2009 ob 18:42

zakaj potem tukaj govorite eno, na t2 tehnicni pomoci pa drugo ?

pa to ni prvič, sicer je to ze off topic, ne vem ker uporabnik je ze napisal (ki je zaposlen na t2) da se trudijo, da bodo boljsi,
kje je rezultat ? jaz ga ne vidim

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Jan 2009 ob 18:56

MrTwelveTrees napisal/-a:pol bom pa klical pa na t2 in vprasal kaj o tem....
Če že imaš ta vmesnik in želiš na njem 3 številke mi javi na privat in se pogovorima. Je pa to bolj, kot ne na novo. Včasih je bilo za tretjo številko potrebno naročiti dodaten vmesnik.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jan 2009 ob 19:11

mah... zdej mi vse dol visi... zdej mi je vseeno, sit sem tega ze...

sej je vseeno, zdej ce res dobim 2 vmesnika brezplacno (ce imam 3 stevilke)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Jan 2009 ob 19:14

Imaš to, kot fizična oseba?

Prva voip naprava je na reverz, druga na najem. Ceneje te pride, če imaš na enem 3 številke. Prihraniš 4 €.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jan 2009 ob 19:32

pa kako no ?! :jao:

pa dej no... znoru bom

spet mi govoris da bi mogu drug vmesnik pačevat če mam 3 številke ?
pa dej no

sem fizicna oseba
kdo se dela norca iz mene


edit: zdajle 14.1.2009 ob 19:36 sem govoril z tomazem iz tehnicne pomoci na t2
reku mi je 3 stevilke narocnina 4 +2+2 eur in dobim 3 ip telefone ali tri vmesnike... oz. 2 vmesnika vse odvisno kako se zmenim z monterjem za ISDN telefone

HALO !?
Zadnjič spremenil MrTwelveTrees, dne 14. Jan 2009 ob 19:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Jan 2009 ob 19:38

Če boš imel 3 številke na enem isdn vmesniku bo to prva naprava in bo dana na brezplačno uporabo (reverz). Če želiš na enem 2 in na drugem eno številko boš imel 2 napravi. Prva bo na reverz, druga na najem.

Tole je je iz weba.
Oprema za telefonijo

Vsak naročnik dobi prvo napravo, ki omogoča telefoniranje, brezplačno, kot del storitve. Tu je mišljen ali IP telefon, ali PSTN/FAX, ali pa ISDN vmesnik. Dodatne telefone ali vmesnike pa se lahko najame kot dodatno opremo po izjemno ugodnih mesečnih cenah. Nekatero opremo pa je moč tudi kupiti.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jan 2009 ob 19:40

glej moj dodatek: edit v mojem prejsnem postu

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 14. Jan 2009 ob 19:43

ne se razburjat, in nehaj verjet vsega ljudem na HD, ker včasih niso vir zanesljivih informacij

- prva naprava je zastonj
- za drugo plačaš najemnino
- na eno napravo lahko imaš vezano več kot 2 MSN številki
- v primeru da uporabljaš gigaset centralo in 3 MSN-je ti varijanta z dvema vmesnikoma ne koristi nič, ker lahko priklopiš na centralo samo en vmesnik torej dve številki
- v primeru da želiš na en vmesnik imeti vezanih več kot dve številki se moraš zavedati da lahko hkrati opravljaš samo dva klica (2xdohodni, 2xodhodni ali 1x dohodni+odhodni)

in to kar piše tukaj je dejstvo in resnica, bi pa za študentke na HD uvedel prisilno branje foruma, da bi se kaj naučili in ne bi govorili bedarij.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jan 2009 ob 19:46

pa človek to ne more bit tako ... to je nateg, kako dovolijo da tak človek sploh dela na t2 ??

če bi bil jaz šef tam bi ta trenutek letu ven na mraz... sej nismo v prejšnem stoletju
to si taka firma ne sme dovolit

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Jan 2009 ob 07:22

Pa si se kdaj vprašal, da mogoče ti študentje niso nič krivi? Po moje se vsak potrudi in pomaga po svojih močeh in (ne)znanju!
Jaz imam bolj občutek, da jim škripa komunikacija in izobraževanje znotraj firme... in za to niso krivi študentje, ampak nadrejeni!

Drugače se pa strinjam s tabo, da se take reči ne bi smele dogajati. Ko sem jaz klical npr. na Mobitel HD za tricky vprašanja, sem v polovici primerov dobil izstreljen odgovor, v polovici primerov pa so me dali on hold in se pozanimali (ali pa pobrskali po FAQ), preden so mi odgovorili. Moram pa poudariti, da mi na koncu nikoli niso dali napačnih informacij! Za Siol nimam posebnih izkušenj, ker sem jih klical samo enkrat in še takrat sem se jih povprašal, kakšen je postopek odjave ADSL-a! :hudicek:

Po treh letih in pol bi T-2 že moral biti toliko zrel, da uporabniki pri klicu na HD ne bi dobivali zavajajočih informacij... sploh pa ne odgovorov odvisnosnih od tega, kateri od operaterjev se je oglasil! :grrpc:

Tu tiči tudi razlog, zakaj se na forumu raje obrnem na NNja, Marka, slow_slow-a (mogoče sem še kakšnega pozabil), ker bom od njih dobil precej bolj kompetenten odgovor, kot pa bi ga s klicem na HD! Žalostno, ampak resnično - izkušnje delajo svoje (nikoli nisem zapisal lastne zgodbe na forum, je pa bila precej podobna tistim, ki so imeli s HDjem "težave" z napačnimi informacijami oz. bomo posredovali naprej, potem se pa nič ni zgodilo. Za slednje HD niti ne morem kriviti)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 09:58

Ko sem jaz prišel na Brnčičevo naročit tretjo številko, sem tudi moral razložiti dečkotu, ki tam dela, da gre na Pattona po novem več kot le 2 MSNja :lol:

Verjel mi je šele po tem, ko sem mu rekel, naj kliče Gorazda na telefonijo... :roll:

LPd

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Jan 2009 ob 10:30

Ampak to še ni vse... lansko leto ko sem resno hotel iti it Telekom telefonije na T2 IP telefonijo... ste mi na forumu napisali naj napisem dopis, da ze imam T2 internet in da hocem se IP telefonijo.... to sem tudi naredil

in veste kaj se je zgodilo ?? Ta dopis za njih nič ne velja... dobil sem veliko pogodb in kup aneksov... ene 20 listov :jao:

in se huje.... dobil sem na pogodbi je pisalo; da zelim odjavati Siol internet in da grem na T2 internet.... pa to sem naredil ze 3 leta nazaj
resno NE ZNAJO stvar poenostaviti

**** BOJIM SE zelo: ce se nekaj zmenis z neko osebo, druga oseba na T2 ne bo imela pojma o pojmu kaj sem se zmenil
to mi gre tako na jetra, da moram vsakemu posebej celo štorijo nakladat, ... na koncu pa ni čudno da nimam volje več :neutral:

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 11:19

Zato je pa fajn, da se meniš stvari preko tega foruma, ponavadi najbolje da z eno osebo na področje.

Jaz sem recimo za telefonijo zadolžil NNja, za problematiko okoli sinhronizacij modemov slowslow-a in za nove priklope (sorodnikov) Marka. :mrgreen:

Zadeve tečejo bolje, kot če kličem na HD2, kjer dobim neko kvazipomoč.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a dule17 » 17. Jan 2009 ob 21:07

nisem še zasledil tega pa bom vprašal. Imam ISDN telefonijo in Gigaset 3070 centralo. Vse špila kot je treba, hvala za vodiča andrejs, me pa zanima ena stvar. Na centralo imam priklopljene 4 brezžične slušalke in PSTN fax. Baje, sam nisem probal, se ne da, če dvigneš slušalko na faxu, prevezat klica oziroma prevzet klica na prenosni slušalki. Na prenosni slušalki naj bi kazalo kot da je telefon prost. Mam pa dve cifri na isti centrali, s tem da je ena čist ločena in pri tem ne igra vloge, ali pač?

Kaj je treba nastavt, da bo možen prevzem klica s pstnja na isdn napravo oziroma ali je to sploh možno. Če kdo pozna zadevo in ima rešitev, z besedo na plan.

hvala

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 17. Jan 2009 ob 23:11

Kaj se tiče internih prevezav in prevzemov nisem nikoli uporabljal tako ti žal tukaj ne morem pomagati, kot nasvet na prenosnih slušalkah si nastavi da ti zvonijo tudi na MSN of faxa, lahko si tudi nastaviš da ti recimo fax začne zvoniti takoj ostali telefoni pa z zamikom par zvoncev.
Slika

Odgovori