Brezčasni VDSL in manjša brzina

Vse o T-2 internetu
Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a Djuro » 15. Jan 2009 ob 16:57

Zdravo!

Mam eno vprašanje. Včeraj sem presedlal na brezčasni paket, predvsem zaradi tega, da sem preselil in presedlal na t2 mobilno komunikacijo, ker je cenejša od mobitelove.
Zdej cele frke sem mel, ker je ženska v poslovalnici šele na koncu pogledala, kako se sinhronizira moj modem, in da sploh ne morem vzet brezčasnega paketa, ker mi ne morejo nudit 10/2. Sem jo prepričeval, da v reklami itak piše, da če ni mogoča taka hitrost, pač date manjšo, jasno za isto ceno. Ona pa ne in ne. V glavnem, po podpisu enega dopisa, da sem seznanjen, da lahko zaradi prevelike brzine večkrat pade linija, se je punca omehčala in sem od danes naprej na novem paketu.
OK, zaenkrat šiba kot strela, gre tam nekje 10/0.8 (prej sem imel naročen paket 4/1, dejansko je šlo vedno 3.7/0.8, pa se nisem kaj preveč pritoževal :oops: ).

Kar mene zanima, če bi se res izkazalo, da bi zradi tega linijo pogosteje metalo ven, res ni možno v tem brezčasnem paketu kljub vsemu zmanjšati hitrost? Pa še to, prej sem bil na 3. profilu, zdej sem (vsaj kolikor sem razbral med pogovorom med to punco in tehnikom) na istem. Če moja kmečka pamet deluje, potemtakem bi morala biti frekventnost izpadov (živim orenk na vasi in to ni neka neznana stvar) enaka kot poprej?

Hvala za odgovore!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jan 2009 ob 17:07

Lahko, lahko. Zmanjšaj hitrost na 4/512, s tem boš odrezal dosti pri uploadu, da bo stabilno delovalo.
Optika 100/10

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a Djuro » 16. Jan 2009 ob 08:04

OK, se mi je zdelo, da si pravilno interpretiram vse skupaj.
No, če bodo izpadi moteči, se vsekakor javim.

LP

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Jan 2009 ob 10:34

a si bil to vmariborski poslovalnici, ker sem sam imel z tisto žensko identičen primer :nevem:
LP Robert

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a Djuro » 16. Jan 2009 ob 16:54

Nope, Lj pri kinu Šiška

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Jan 2009 ob 16:59

po pa zgleda da imajo po poslovalnicah ženske ki same ne vedo kaj prodajajo :beri:
LP Robert

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Jan 2009 ob 17:05

Djuro napisal/-a:OK, se mi je zdelo, da si pravilno interpretiram vse skupaj.
No, če bodo izpadi moteči, se vsekakor javim.

LP
Edino kar je treba paziti je, da modem ne sme biti odprt do konca. Priporočljivo je, da se ga malo stisne z nižjim profilom na eno od manjših hitrosti (10/1, 8/1, 4/1, 4/512). S tem se poveča moč signala in posledično ni več teh težav.

Če še nisi imel monterja glede preverbe inštalacije, pa lahko po normalni poti prijaviš napako. Dostikrat se da tudi s preprostim posegom na interni inštalaciji izboljšati parametre delovanja.
Optika 100/10

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a Djuro » 16. Jan 2009 ob 18:30

S tehnikom sva že stara znanca. Namreč, lani je parkrat butnila strela in od takrat sem imel strašne težave. Telekom očitno ukinja lokalne tehnike, tako da sem imel na mojem koncu (Mirna, Dolenjska) telekomovce iz Celja, kateri pa jasno niso imeli pojma, kako poteka trasa. Svašta.

V glavnem, 6/1 sva imela s tehnikom (že skoraj jubilejno :roll: ) srečanje in je v eni omarici nazaj proti centrali (si je pomagal s piskačem in mojo na frišno 9V napolnjeno baterijo :D ) še enkrat prepatchal mojo parico in se je modem postavil še enkrat hitreje (prej 10/0.7, sedaj 20/0.8).

Kakorkoli, moram priznat da sem s tem fantom jako zadovoljen, pa tudi s samimi vašimi storitvami. Za GSM bom videl, ker bom preklopljen šele naslednji teden.
Da se pa težave pojavljajo, mi je kristalno jasno: kot sem že omenil, živim na vasi, kjer mi Siol ni mogel ponuditi ničesar razen ADSL1/.128, pa tudi sam sem v IT fohu in vem kako stvari funkcionirajo. Prav zato pa ne pizdim za vsak izpad.

Če bo tako, kot je sedaj 2 dneva, bo super, če bo treba pa zmanjšat brzino, pa boh pomagej. Že prej pri 4/1 pravzaprav nisem vedel, kaj naj s tako brzino, za razne filme in podobne nedovoljene reči pa mi je vseeno ali pridejo dol v eni uri, ali pa v enem dnevu. Mailserver pa sem zaradi enostavnosti (in manj porabljene elektrike) preselil na GoogleApps. Webserver prav tako.

Samo še mobilna telefonija naj dela tako, pa bo vse OK.

prvi
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: T-2 umts

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a prvi » 24. Jan 2009 ob 15:35

Djuro,mobilna telefonija meni deluje brez težav. Pa še na mesec prihranim 20 eurov. V omrežeje t-2 kličem nekje med 50-60 % ostalo pa m, si, tuš in stacio.. lp

s53zo
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10
Kraj: MS

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a s53zo » 26. Jan 2009 ob 16:57

Delno off-topic. A je pri brezčasnem VDSL možen HDTV vmesnik? Sinhronizacije bo dovolj...

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a dbx » 26. Jan 2009 ob 17:03

Je možen za doplačilo 4€/mesec. Ne moreš pa zamenjati tistega, ki je že v paketu, žal.
Slika

Djuro
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 4. Nov 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: brezčasni

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a Djuro » 30. Jan 2009 ob 22:02

Pa še na mesec prihranim 20 eurov.
Ma jest pršparal ne bom nič. Prej mi je telefon plačevala služba pa nisem plačeval nič (zdej sm jih pa dal na čevelj :oops: ). Res, da nisem nek orto gsm govorec, sem se pa razvadil in sem z GSM klical skoraj več stacionarnih številk kot mobilnih.
No, glede na to, da je navada železna srajca, je tu paket najbolj ugoden. Kolk cvenka bom zapravu, pa čakam na prvi račun.

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a titu » 13. Jun 2009 ob 12:30

dbx napisal/-a:Je možen za doplačilo 4€/mesec. Ne moreš pa zamenjati tistega, ki je že v paketu, žal.
Ali lahko kdo od "neuradnikov" to potrdi? Res je, da tudi v cenovnem kalkulatorju te možnosti ni, pa vendar...Kolega, ki je že na VDSL, razmišlja o brezčasnem paketu, ima pa samo en televizor.
Hvala!
Slika

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a sword » 13. Jun 2009 ob 16:13

Je tako. Stvari, ki so v paketu ne moreš spreminjat, lahko pa jih dodatno naročiš (z izjemo internetne hitrosti). Torej bi kolega efektivno plačeval 40€ če se ne motim, imel pa 2 TV vmesnika, tudi če enega ne bo uporabljal.

Sam imam namreč enak primer - brezčasni VDSL 10/2 z tremi tv vmesniki od tega en HD, dve dodatni mobilni številki in stacionaren telefon.

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: Brezčasni VDSL in manjša brzina

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 23. Jan 2010 ob 11:55

Imam brezčasni VDSL , me pa moti upload 2 Mbps... Ali je možno na brezčasnem VDSL-ju da se upload poveča na 4 Mbps z doplačilom, ker drugače paket to ne omogoča :nevem: :rtmT2:

Odgovori