[Imam] Brezčasni baker+IPtelefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 2. Feb 2009 ob 09:03

Ja če bi imel modem dislociran in nedostopen, kako bi ga ti resetiral? Ajde, stikalo je še vedno opcija.

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a Razor » 2. Feb 2009 ob 09:52

Js vrzem varovalko vn :mrgreen:
Slika
Slika
Slika
» MG.

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 2. Feb 2009 ob 10:18

Ben če je nimaš lih zad za kavčem kot jaz, je tudi to opcija :)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a dule17 » 2. Feb 2009 ob 12:32

z motorko prežagaš vse energetske in podatkovne kable al pa vzameš sosedov bager pa vse skoplješ.

Ne bo treba nobenga klicat... :aa: :hudicek:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Feb 2009 ob 13:00

dpavli napisal/-a:A se ne meri vedno od mesta meritve (=centrala) do mesta kjer je linija zaključena (=modem) ?

Kako je on izmeril linijo samo do omarice, a jo je prekinil in vmes impedančno zaključu? :)
a ni iz napisanega jasno da nimam pojma o elektrotehniki, povem kar slišim, sicer možno da mal mojih skrivlenih predstav vnesem v tekst, k tok nasprotujočih se trditev s strani tehnične podpore, monterja in s tega foruma res težko sprocesiram. Sicer sem si pa tko nekak predstavlju, da če "majo profesionalne mašine, ki točno pokažejo ne katerem delu linije je napaka (prosto po NN)" lahko pač zmerjo tud sam od centrale do omarce. Jaz sam ne vem zakaj mi ni že v prvo povedal da je linija OK sam do omarce. Pol k je bil pr men ja pa verjetno odklopu (al pa kj prklopu no, mi boste vi razložil) in je un k je bil v centrali zmeru...sej tist k monter vedno nekoga pokliče k je pr teb, to more bit vedno en fizično v centrali takrat?

Kar se pa tiče položaja modema, a je res tok pomemben vsak meter kabla? Pa sej tist meter si loh zlatga napeljem, sam k bi en reku: Tak je najboljši in konc debate. Še zdej ne vem a nej ftp ali sftp. Je pa omarca mini, v fasadi, mislm da neb šel modem not, ja pa sicer še ena čist prazna zravn k jo je telekom za optiko 2045 predvidu. Od omarce pa do suhega prostora je minimalno potrebno 1,5m kabla, sam sem mislu dat ene 3m, da loh modem na polico dam. Je lahko pri 1700m zračne res potem problem tazadn meter (zlat)? K načeloma bi loh res elektriko vn vleku, pa 3 UTP kable not, sam po moji neelektrotehniški logiki bi blo to pretiravanje.

Je res realno pričakovat od monterja da mi bo cinal spoj v omarci?

Nekje sem bral tudi da je potrebno pazit kaj delaš s kablom "na ovinkih". K telekomovci so mi tega k je zdej spelan na podstrešje čist preprosto na oštro pregibal. Kakšen fi ovinka je še sprejemljiv?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 2. Feb 2009 ob 14:31

Torej, tistih nekaj metrov je res pretiravanje in se ne bi smelo poznat, razen če bi peljal telefonsko linijo mimo kakšnih vodnikov z velikimi tokovi - v tem primeru bi znalo motit. Tako da ti daj modem tja, kjer bo najbolj komot, pazi le da bo FTP v enem kosu od omarice do modema. Druge zadeve na ta kabel ne smejo biti obešene (če imaš Telekomov telefon in posledično razcepnik, torej vse telefone za razcepnik).

SFTP ni potreben, saj se dvojni oklop uporablja na drugačen način in ne dosežeš nič s tem, ko vežeš na maso oba shielda - uporabi enojno oklopljeni FTP in bo ok. Glede radija - če se ti zlomi oziroma ne deluje, si vzel premajhen radij ovinka. :D V glavnem če nimaš ravno 90° zavojev na razdalji 5cm naj te to ne skrbi preveč.

Lahko monterja lepo prosiš da zacini. Pa naj izklopi spajkalnik preden to počne, če nima ravno ločilnega trafota. Čeprav naj bi bili tisti krimpi, ki jih sicer uporablja da mu ni treba cinit, ekvivalentni zacinjenemu spoju, ampak jaz tega ne verjamem. :) Morda lahko RobertM kaj poargumentira, kako se obnesejo v praksi?

Sicer pa, bo zdej ok?
LPd

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Feb 2009 ob 12:55

ja bomo vidl če bo ok :lol: Zaenkrat je luknja zvrtana kabl in kanali doma, čakamo na sonček in 20°C : :) Vas obvestim ko bo.

Sicer pa na moje vrpašanje nekak nisem dobil odgovora, torej ali so kocke in vrteč krogec različne napake, povzročene z različnimi elektrotehniškimi fenomeni ali je krogec le hujša različica kock, se oddaljenost in stiki seštevajo ali povzročajo ločene težave. Ker če je slednje, sem večji optimist glede izboljšave. Če mi zna pa še kdo razložit kako so te napake na liniji povezane z nabiranjem napak na modemu, ki ga pe nekih info treba redno resetirat, po drugih pa čim manjkrat :S pa še tolk boljš. Začnete lahko tam, da DSL glede na oddaljenost (atenuacijo) uporablja različna frekvenčna območja in da so ta razdeljena na določeno število binov (pasov) po katerih se glede na "stanje linije" prenaša od 2 do 6 bitov, modem (al motorola :S) ma mal keša :mrgreen: in določeno število neprispelih lahko počaka, če jih ni pa kocke? Kdaj pa krogec?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 3. Feb 2009 ob 13:37

cache ni niti slučajno isto kot buffer ;)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Feb 2009 ob 13:47

uredu, si bom zapomnu
The terms are not mutually exclusive and the functions are frequently combined; however, there is a difference in intent.
torej puter je v modemu?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Feb 2009 ob 13:24

kabl je zdej v kanalih (4*90° na prvem metru), v pol urce je blo narjen, sam kako sem prišel do tega da bo prišel monter je pa druga zgodba. Najprej vse lepo razložim na helpdesku, punca zelo dojemljiva, ni blo treba nič ponavljat, me da za 5 min na hold, pol še 5 minut in pol prijavi da si bom mogu sam zvezat, če mi v tem trenutku kocka pa loh na tehnično pomoč pokličem. Tam jih dobim po dobri uri klicanja, me nekak noče prov poslušat, začne s standardnimi vprašanji. Koliko časa že imate motnje? 3 mesce? Zakaj pa niste že prej poklicali ? :grr: mu vse lepo razlagam, sam on bi pač zdela mi resetiru in konc, ok resetira in TV začne takoj delat, telefon ne, pohvalno, me pokliče na mobilnega, počaka, da vzposobim telefon (reset tilgina), me pokliče da preveri in pove, da za TV me je dal tehnični (to je blo ene 2 uri po prvem klicu). Kako uro gledamo TV in naenkrat povsod črnina (že večkrat v zadnjih dneh), seveda takoj resetiram motorolo, še preden je nazaj me pokliče nekdo, ki je očitno tehničen tip (veliko mmmmmmmm in malo besed) in pove da me resetiral. Mu probam razložit da nekak niti ne rabm tok resetov na dan, amapak da sva z monterjem dogovorjena da pride zvezat, on pol da mam neke kompleksne probleme, pa da bo še to pa to probal, pa mmmm, hmmmm, in vpraša pol kaj točno je narobe? In pol mu začnem razlagat še o SNRjih in spet hmmm, mmm ja bom dal tole naprej....

in še enkrat, naj se me nekdo usmili če to ni glih poslovna skrivnost, ki je tudi neuradno ne smete izdati ali se da z nastavitvami pri T-2 kaj vplivat ali imaš kocke ali popolno zamrznjno sliko z vrtečim krogcem. Po vseh teh resetih in hmmmmmmmih se mi zdi da je zdej zlo na krogce nastavljeno (vsake 10 minut rečmo v povprečju včer zvečer) kock pa že dolg nisem vidu... a je to vse od naključja pri resetu odvisno al kako pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzz :car:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 14:07

vidm da sem v en hud tabu žoknu, tako da umikam vsa provokativna vprašanja.

Od včeraj je na novo zvezan, na prvi večer je zadeva popoloma nespremenjena (recimo isto kot prejšnji večer), malo kock, mal več zatikanja zvoka, nekaj zatikanja slike, mogoče celo na novo malo pokanja zvoka. NN sicer pravi da je mogoče treba še kaj izmerit, monter pravi, da se ne da nič več, jaz pa upam da vsaj do konca porodniške ne bo šlo na slabš.

O kakem cinanju in vezavi oklopa ni bilo govora, ko sem odložu vrtalnik, je mel že zaklenjeno omarco, izraz na obrazu pa tak, da bi moral R11 na drugi strani sam gor popat, čeb usta odprl (ok, priznam, pozabu sem čist na to).
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 13. Feb 2009 ob 14:30

kaj vse imaš ti sploh naročeno pri t2?

telefonski kabel ti pride po zraku, ne?

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 15:00

evo, najdi si težavo TV nimam naročene :twisted:
Trenutno mam paket Jože (telefon), net 1/256 in 1TV. NN sprašujem za drugo TV, pa ne komentira :D Na nalogu sem videl sledeče podatke: Profil 12, Sinh down 13M, SNR (na željo NN umaknjeno), ki jih tudi nihče uradno ne komentira.
Kabl po tleh, omarca na fasadi kleti nepodklete hiše (ne sprašuj..) in zdej gre 3m FTPja do modema v pritljičju. Ker so mi 2001 napeljal telefon po zraku na podstreho, so mi 2003, ko so ga napeljal po tleh, povezal omarco s podstreho z UTPjem, od koder je šel po enem stiku in vtičnici do modema v 1.nadstropju...tega sem se zdej znebu.
Zadnjič spremenil kekoke, dne 13. Feb 2009 ob 15:23, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 15:48

še 3 stvari bom čez vikend probal, z bajalico najdet najprimernejše mesto za modem v prostoru, modem namontirat v ležišče znane blagovne znamke, nad katerim vtičnica ne piska :twisted: in s tremi (delujočimi) električnimi zobnimi krtačkami nevtrallizirat obstoječa elektromagnetna valovanja v prostoru.
Poročam ob priliki :hudicek:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 1M/256K +telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Feb 2009 ob 16:10

Tolk da veš, sedaj en od majstrov gleda konfiguracijo v tvoji centrali. Lahko ti za kratek cajt prekine linijo. Glej, da poročaš, če bodo kakšne spremembe.
Optika 100/10

Odgovori