Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
janezek67
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 6. Feb 2009 ob 08:27
T-2: Že imam

Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a janezek67 » 6. Feb 2009 ob 09:17

Vem, da obstaja nekaj tem v zvezi z routerji in IPTV. Vse so zelo nepregledne in mi ne dajejo enostavnega odgovora.

Zato bom ponovil vprašanje na mojo žejo - ali obstaja kakšen router, ki ne stane več kot 100€ in na katerem je mogoče gledati IPTV na več računalnikov.
Doma imam optiko in seveda naročeno televizijo. Moja želja je, da bi iz milana na ruter peljal le en kabel, ki bi potem delil IPTV na še dva računalnika. Pa da se to da narediti na enostaven način v nastavitvah routerja (ne da pišem neke Linux scripte - ji jih ne razume nihče).

V praksi imam sedaj Belkinov Router F5D7231-4 1104de router. IPTV mi dela, če direktno priklopim računalnik na milana. Tu ni problema. Če router spremenim v Access Point, mi je televizija delala na dveh računalnikih - žal pa v takem načinu ne morem dostopati do nastavitev routerja, prav tako ne deluje brezžično omrežje. Drugače IPTV seveda ne dela, kjer v nastavitvah ni opcije Multicasting - forwardanje UDP porta 5000 ne pomaga, prav tako izklop firewala ali dajanje računalnika v DMZ ne.

Po mojem je problem v Firmwaru - žal ga na spletni strani Belkina ne posodabljajo več. Menda se da z veliko muko naložiti DD WRT micro firmware. Imam vprašanje - ali je tak firmware na kakšnem Lynksys-u deloval tako, da bi delala IPTV (ali je tam možna opcija allow Multicasting).

Hvala za razumljiv odgovor.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a dule17 » 6. Feb 2009 ob 09:40

za ta router ne vem, dela pa - več je napisan tle viewtopic.php?f=3&t=3217&p=112212&hilit ... gl#p112212

Sam imam wrt54gl s tomato firmware-om in dela BP - tako internet kot tv. Tak router te pride cca 50€, kar verjetno že veš.

Je pomagal?

janezek67
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 6. Feb 2009 ob 08:27
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a janezek67 » 6. Feb 2009 ob 11:23

Jah, Belkin je bolj ubog glede tega. Niti ne pričakujem, da bo delovalo

Dule, tale Linksys imam nekako v paci. Samo tule na forumu sem prebral svašta in sicer da ima Tomato na Linksys-u težave - da zabije čez en čas promet in podobno. Katero verzijo Tomatota imaš gori ?

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a dule17 » 6. Feb 2009 ob 11:38

uf ne vem, sem ga zlagal gor kakšen mesec nazaj. Moram rečt da nimam kakšnih posebnih težav kar se prometa tiče, pa mam precej enih mašin gor, vključno z dolpotegi. Čez laufa, po potrebi, tut tv praktično na vseh kompih, kadar rabim, pa še nikol ni počepnu, slika je pa brezhibna. Edin wireless mam izključen, ker ga ne rabm. Razen tega da sem port naštimu pa multicast vklopu za tv ni blo treba druzga.

Mal se je blo treba navadt na vmesnik, sam sem mel prej Asus-a pa mi je umrl, sam mi je žal za njega ker je bil drugač s tapravim firmware-om super.

Drugač je mogoče tale wrt54gl mal stara zadeva, sam je dobr izpopolnjena in res deluje. Osebno priporočam.

Verzijo sem najdu evo:

Tomato Firmware v1.23.1607
Copyright (C) 2006-2008 Jonathan Zarate
http://www.polarcloud.com/tomato/

Built on Sun, 14 Dec 2008 02:54:59 -0800

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Feb 2009 ob 11:40

Jaz sem pa s Tomatom tale WRTGL 54 uspel nategniti, da deluje 50/50. Na DD-WRT več kot čez 20/20 ni šel niti približno. Tomato je odlična stvarca!
Optika 100/10

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a dule17 » 6. Feb 2009 ob 12:55

ja lahko enim, js bi ga z veseljem nategoval s to brzino če bi ga mel s čim :grrpc:

Ustanovit delovne brigade pa jarke kopat za optiko. Skopal verjetn ne bi velik, sam bi blo pa luštn :pivo:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Feb 2009 ob 18:43

janezek67 napisal/-a:Jah, Belkin je bolj ubog glede tega. Niti ne pričakujem, da bo delovalo
Tale router je po mojem mnenju eden izmed slabših. Sem ga včasih uporabljal. Predlagam Asus, Linksys, Buffalo.

mte
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 00:56
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a mte » 8. Feb 2009 ob 09:08

Predlagam Asus, Linksys, Buffalo.
Jaz pa Asusa ne. Sem ga imel pred Linksysom wrt54gl in nisem našel firmware-a, na katerem se ne bi cca enkrat na 2 tedna sesul (predvsem ko je gor laufal iptv). Na linksysu s tomatom je čisto drugačna zgodba, vse dela BP.
lp

janezek67
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 6. Feb 2009 ob 08:27
T-2: Že imam

Re: Router z enostavno nastavitvijo za IPTV

Odgovor Napisal/-a janezek67 » 9. Feb 2009 ob 07:38

Mark napisal/-a:
janezek67 napisal/-a:Jah, Belkin je bolj ubog glede tega. Niti ne pričakujem, da bo delovalo
Tale router je po mojem mnenju eden izmed slabših. Sem ga včasih uporabljal. Predlagam Asus, Linksys, Buffalo.
No, kar se tiče Belkina, svoje delo kot router za tri računalnike v mreži, od tega na enem kar dosti lavfajo Torrenti solidno opravlja. Laptop dela bezžično skozi 2 steni (res pa je, da sta bolj knavf), sem pa opazil da je soliden signal celo pri sosedu 2 nadstropji nižje. No, za hitrosti do 10/10 nekako zdrži, za več ne vem.
Kar se pa tiče IPTV pa zagotovo ne bo delal - nad tem sem pa že obupal.

Torej bo treba kupili tale Linksys wtr54gl.

Odgovori