Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a axi » 13. Feb 2009 ob 12:44

Vem, da je bilo že kar nekaj tem o teh povezavah, samo nikjer nisem zasledil kako povezati v zgornjem primeru.

Če lahko kdo svetuje kako povezati Aminota, LCD Philips (2× SCART, composite izhod) in 2 DVD recorderja (tudi SCART, composite)? Je to sploh možno povezati z AMINOtom na kakšen način, da bi lahko na obeh DVD recorderjih snemal? Oz. če ne gre drugače, da snemam na en DVD recorder, na drugega pa samo predvajam. :jao: Ali bi rabil motorolo, ki ima SCART in composite izhoda?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 13. Feb 2009 ob 12:51

A bi ti istočasno preko enega aminota rad snemal dva različna programa?

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a axi » 13. Feb 2009 ob 13:38

Ne, enkrat recimo na enega, drugič na drugega. Istočasno nič. Pač, če se da oba uporabiti za snemanje. :nevem:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 14:11

a to za tiste primere, ko si tolk nabit, da ne morš s kavča vstat in DVDja zamenjat?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a axi » 13. Feb 2009 ob 15:42

Poglej, itak ni zame ampak za fotra, ki si to želi imeti, ker ima pač 2 recorderja. Zato me zanima, če je možno tako povezati, v nasprotnem primeru kot sem napisal bi povezal tako, da bi en snemal in en predvajal. Tako da če lahko pomagaš, bi bil hvaležen, sicer pa ni treba pametovati.

Če bi bilo po moje, ne bi bilo nobenega recorderja, ker mi je odveč se še s temi stvarmi se ubadati, ampak se žal moram :roll:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 16:00

jah sori sem čisti laik, in če bi bil enostaven način kako povezat, bi ga ti na licu mesta že zgruntal. Sicer vem da obstajao scart delilniki in najrazličnejši kabli za stvari povezovat, tako da se sigurno da povezat, sam želel sem te opozoriti na filozofsko plat problema, pa vidim da si tud ti le žrtev druge filozofije. Mogoče pa vseeno poskusi z enostavnim vprašanjem: " Pa fotr, zakva ti to rabš?"
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a dule17 » 13. Feb 2009 ob 16:01

sam res, model vpraša za nasvet in pol namest odgovorov samo pametovanje.

Js mislm da se da vse tko povezat kokr si rekel, sam fajn bi blo vedt kolk majo teli dvdji scartov. Predlagam da aminota vklopš v taprvi dvd recorer preko scarta in gledaš tv prek dvdja (kanal nastavš in šaltaš aminota). Ta drug dvd vežeš iz prvega - če ima dva scarta, sicer lahko rešiš prek coaxa, če ima te vhode in poiščeš kanal. Iz druzga pa potem vežeš zadevo na tv. MAl čudn sm razložil, sam delal bi, sam sem mel pred časom na tvju z dvema scartoma 5 komponent.

Povej, če so še kkšni drugi izhodi in vhodi na dvdjih, pa ti lahko točno napišem kaj kej vtakneš.

V vsakem primeru se da, sam kolk je pa to uporabno...

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 13. Feb 2009 ob 20:53

Pobrskaj po spletni strani Conrada http://www.conrad.si, tam imajo čuda audio in video razdelilcev - več vhodov-več izhodov- ni vrag, da ti kakšen ne bi ustrezal. Je pa težko takole na pamet svetovati, ker imajo tako televizorji kot DVD rekorderji, eni več, drugi manj, scart priključkov. Vsekakor gre, vendar si vezan na program, ki ga dobiš preko Aminota.
Slika

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Povezava 2×DVD recorder / Amino / TV

Odgovor Napisal/-a DragoG » 13. Feb 2009 ob 22:53

Lahko narediš tako,kot pravi Dule.
Sam bi na tvojem mestu vzel Motorolo 1910(doplačilo 2 EUR),povezal TV prek HDMI.Motorola 1910 ima dva SCARTA,povežeš z obema recorderjema,recorderja pa povežeš z TV spet preko SCART-a.(predvidevam,da imata recorderja 2 SCARTA, eden je IN,drugi je OUT,na TV pa tudi imaš dva Scart-a.)Na ta način bi lahko snemal na oba recorderja.

Odgovori