Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Frdo
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 1. Okt 2008 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a Frdo » 13. Feb 2009 ob 15:03

Imam problem, da daljinec za motorolo (1510) ne dela v redu. Sem že klicaril okrog, poskušal in ugotovil, da je problem, če je v sobi tema. Če prižgem luč, daljinec dela, če ni luči in je temno, pa ne dela oziroma dela zelo slabo. Televizor je Toshiba, auto backlight, auto contrast sta vključena. Prestavljal sem vmesnik, kolikor kabel dovoljuje in ne pomaga. Tudi izklop Autobacklight-a in autocontrasta ne pomaga. Sem pa vedno bolj prepričan, da je povezano z lučjo, ker se prav vidi: ko luč ugasnem televizor zmanjša intenziteto (recimo po par sekundah,. ko pogrunta spremembo) in daljinec neha delat. Prižgem nazaj in zgodba se obrne. Sem že zamenjal baterije pa to ni problem. Ali lahko kdo pomaga? Kakšna ideja ali je problem daljinec ali vmesnik... Aja - daljinec pošilja IR signal, vmesnik se pa ne odzove (če je tema). Nekaj sem slišal, da je podoben problem z Ambilightom od Philipsa. Kdo to pozna in predvsem, ali kdo pozna rešitev?

Hvala!

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a kekoke » 13. Feb 2009 ob 15:20

če mal pogledaš po forumu, je kar nekaj podobnih tem v zadnjem času. Tko, nestrokovno bi jaz odkriv vzrok tako, da bi prelepil vse možne IR izvore na tv, potem pa jih selektivno odkrival ;)

Človk bi pomislu, da so vam namest TVja prodal IR savno. Čuda tehnike teli tvji dons.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Frdo
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 1. Okt 2008 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a Frdo » 13. Feb 2009 ob 15:29

Hvala za odgovor. Po moje IR izvori s TV ne motijo vmesnika, ker sem ga imel tudi v omari, pod TV-jem in ni šans, da bi se videla (mogoče z odbito svetlobo, samo to je malo verjetno). Sem pa opazil, da je podobna tema tudi že bila obdelana, samo odgovora pa nisem našel, vsaj ne takega, ki bi mi pomagal. Vseeno hvala za trud!

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 13. Feb 2009 ob 15:51

Nazalost je edina rešitev da motorola ne uporabla takega cheep sranja za dalince. In ja mam isto probleme morm mal manj ko nastrelat motorolo da prime.

Frdo
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 1. Okt 2008 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a Frdo » 13. Feb 2009 ob 15:57

Ravnokar se se dogovoril, da grem zamenjat "škatlco". Bom videl, če bo kaj bolje. Če ne bo, potem mi ni jasno, kaj jo moti. Verjetno bom potem vzel IR kamero in si pogledal, kaj v IR Motorola splih vidi. Bom sporočil, kaj je rezultat.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a Mark » 14. Feb 2009 ob 18:04

Sporoči kako bo.

Baje z Amino STB ni teh težav.

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a turist » 19. Feb 2009 ob 19:15

Tudi pri mojih starših se je pojavil ta problem, ko je fotr zamenjal žarnice v dnevni sobi za varčne !! :jao:
Slika
Slika - Mobilno

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: Daljinec za Motorelo dela / ne dela

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 19. Feb 2009 ob 19:47

Tudi meni se je enkrat zgodilo da se motorola ni odzivala na komande daljinca, izštekal sem jo iz omrežne vtičnice in vštekal nazaj, od takrat deluje brezhibno že ene 3 mesce.
Slika

Odgovori