SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 4. Feb 2009 ob 10:18

Na uradni strani od T-2 imajo napisano, za SMSe:
pošiljanje in sprejem SMS sporočil v vsa slovenska mobilna omrežja ter tuja mobilna omrežja, s katerimi je sklenjena pogodba.
Link: http://t-2.net/?ctxID=002966&funcID=1

Sem samo jaz edini ali je še k do z mano, ki bi mu informacije kot so: SEZNAM OMREŽIJ IN DRŽAV KJER TO RES DELUJE prišle prav ?

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 4. Feb 2009 ob 10:38

100% delajo edino T-mobile HR, HR VIP, (Tele2 ne dela), s katerimi imajo edino pogodbe, ostalo vse gre preko spancev....

Iz avstrije sms dobis edino ce si na gostovanju v avstriji, drugace zdaj da ti nekdo iz avstrije poslje sms ko si na mobitel ali umts t-2 omrezju, dobil ne bos nic.

ne vem kaj ta t-2 misli, ampak dejasnko bi moral napisati na svoji web strani, da sms-ov v tujino ne gre dobivat pa tudi iz tujine ne.. oz. razen s hrvaskega t-mobile in vipnet.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 4. Feb 2009 ob 10:59

@riki: Iz avstrije sms dobis edino ce si na gostovanju v avstriji, drugace zdaj da ti nekdo iz avstrije poslje sms ko si na mobitel ali umts t-2 omrezju, dobil ne bos nic.

Ni res. Ker sem se zadnjič dopisoval s kolegico, ki je v Avstriji, sam sem bil pa v Sloveniji. In je delalo tako v UMTS omrežju, kot v Mobitelovem.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 4. Feb 2009 ob 11:03

jaz ti pravim da ne dobis, vceraj je bil sms poslan in ga nisem prejel, ko pa sem danes se povezal na t-mobile AT omrezje pa mi je prisel sms...

odvisno katerega operaterja ta tvoja kolegica ima ?

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Feb 2009 ob 11:44

Težko je govorit, kaj dela in kje dela, ker se dejansko spreminja!
Mrežo, v tujini, ki sem jo uporabljal pred enim mesecom, sedaj ne morem več uporabljati, ker se mi enostavno več ne priklopi gor :nevem:
O SMS-ih je pa škoda časa in razglabljanja :evil:

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 27. Feb 2009 ob 16:39

Kako delate na tem, da boste uredil posle z operaterjem tele2 ?

SMS-a še vedno ne morem prejeti v Sloveniji v T-2 omrežje. Sprejmem ga lahko edino če sm v roaming2 v VIP omrežju...

herkulx
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 13. Jun 2007 ob 17:38
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna OPTIKA

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a herkulx » 28. Feb 2009 ob 08:13

Vceraj sem prejel SMS iz Srbije (mt:s, omrežna 066), iz Telenorja pa se vedno ne morem prejemati SMSov. Posiljam jih lahko v obe omrezji.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 28. Feb 2009 ob 23:54

Enak problem mam jaz odkar sm pr T-2 ju. Lepo bi bilo, če bi kaj obljubili glede teh pogodb ne pa da se nič ne stori :grr: :grr: :grr: :grr:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Bine » 2. Mar 2009 ob 13:28

Meni je bilo pojasnjeno, da od 23.02. dalje SMS v tujini laufa.
Preizkusiti pa še nisem mogel :nevem:
Slika

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 3. Mar 2009 ob 00:25

DELA!!!
Preizkušeno v tujini: T2 v roamingu (2 operaterja) na tujo in s tuje številke.

V tujini - roaming na tuje številke in obratno; drugo vprašanje pa je na T2 iz tujine v Slovenijo.
Tu pa nisem več popolnoma prepričan.
Zadnjič spremenil ip3, dne 3. Mar 2009 ob 09:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Tosho » 3. Mar 2009 ob 01:20

Meni pa ni sprejemalo sms-jev v Avstriji (roaming v omrežju A1) iz mobitela (roaming v omrežju Mobile-t A1 in A1). Iz T-2 v T-2 (oba v roamingu A1) mi je sprejelo in pošiljalo normalno.
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 3. Mar 2009 ob 16:05

ip3 napisal/-a:DELA!!!
Preizkušeno v tujini: T2 v roamingu (2 operaterja) na tujo in s tuje številke.

V tujini - roaming na tuje številke in obratno; drugo vprašanje pa je na T2 iz tujine v Slovenijo.
Tu pa nisem več popolnoma prepričan.
Ja, ko sem na hrvaškem v VIP omrežju, lahko pošilam in sprejemam SMS e iz TELE2 omrežja.

Ko pa sm v Sloveniji v MVNO omrežju, pa ne dela.

KRMNS
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 6. Feb 2009 ob 09:40
T-2: Že imam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a KRMNS » 6. Mar 2009 ob 11:44

Zakaj v Avstriji ne dobim nobenega SMS-a????

V Sloveniji pa bi tudi ze lahko resili, da bi dobivali SMS-e iz Simobil omrezja!

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 7. Mar 2009 ob 16:48

Ker se mi zdi, da me noben ne šmirgla od neuradnih uradnikov bom še enkrat napisal. SMS IZ TELE2 na hrvaškem V T-2 na slovenskem PREK MVNO NE DELA že od kar imate T-2 storitve. POGODBE Z TELE2 NIMATE!. Kdaj se boste že zmenili z to firmo jebela!!! Pa vi sploh veste kako je to lahko zagrenjeno, ko vsak tedn kličem na tele2 in povejo, da nimajo pogodbe z t-2. Seveda delavka tam pojma nima zakaj ne. Tu na T-2 ju pa tudi nobe ne pove zakaj ne.
Očitno sprašujem ali bo t-2 sploh kdaj imel pogodbo z TELE2 ? Zdej bo naokoli hmalu eno leto in jaz še vedno ne morm dobiva SMS -ov stran od mene cca 180km :jao: :jao: :jao: :grr: :grr: :jao: :grr: :jao: :grr: :jao:

blue007
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 20:32
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a blue007 » 8. Mar 2009 ob 09:11

če bi tudi T-2 podpisal danes s hrvaškim tele2-jem bi bil roaming lahko šele aktiviran lahko šele za 6 mesecev ali celo za 1 leto. Mnogi mislite, da ko se podpiše pogodba se drugi dam jo tudi aktivira. Ne pa ne. Najprej operaterja pošljeta svoje SIMke drugemu operaterju za testiranje roaminga. Potem pa se začnejo testiranja, da bo roaming deloval (odhodni, dohodni klici, SMSi, ...).

Glede podpisa s operaterjem Tele2 HR pa je tako. Tušmobil mu je že enih 5x ponudil podpis gostovanja pa ga je Tele2 zavrnil. Novo pogodbo v Sloveniji bo po mojem najprej podpisal s ponudnikom GSM omrežja (Tušmobilom), šele potem nekomu ki ponuja samo UMTS omrežje.

Kdaj vam bo potegnilo da podpisovanje roamingov ni mačji kašelj! Posebno če imaš le UMTS omrežje.

Odgovori