IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
clemense
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 15:13
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a clemense » 16. Mar 2009 ob 09:37

A ve kdo zakaj mi nekatere HD kanale kocka, ostali pa normalno delajo?! Linija?

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Mar 2009 ob 10:50

Si na VDSL(2)? Imaš sploh naročeno HDTV?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Malkec » 16. Mar 2009 ob 10:56

Profil imaš zaprt samo na naročene storitve :namrec:

clemense
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 15:13
T-2: Že imam
Paket: 20/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a clemense » 16. Mar 2009 ob 17:55

Če jih lahko enkrat normalno gledam enkrat pa ne!? Ne, nimam naročenih, samo običn tv paket.Aja, pa VDSL2 mam ja.

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Mar 2009 ob 18:30

Na katerem profilu si? :)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mark » 16. Mar 2009 ob 19:31

Teh internih podatkov naročnik ne rabi vedet. Pomembno je, da mu deluje tisto kar ima naročeno :namrec:

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 670
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a borutz » 16. Mar 2009 ob 22:54

par stvari me zanima...

Imam linksys wrt54g in naročeno HDTV storitev. Inštaliran imam Tomato firmware in vključen multicast
Danes sem iz porta 4 na modemu vtaknil priključil na prost port na routerju. Računalnik, ki je preko kabla priključen na router predvaja vse programe bp vključno z discoveryem HD, če pa probam isto narediti preko brezžične povezave pa mi po nekaj časa vlc pokaže črno sliko in spodbije wireless dokler vlcja ne zaprem, takrat pa se začne spet odzivati.

1.) Je na routerju še kaka nastavitev, ki bi mi pustila delovati tudi preko wifija v taki kombinaciji?
2.) Kako bi vse skupaj bolj pametno zvezal da ne bi spustil celega IPTV segmenta v moj router na LAN port?
Slika

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a ren » 17. Mar 2009 ob 23:51

nekaj mesecev sem lahko spremljal TV na čarunalniku z VLC programom, od včeraj pa mi ne dela več. VLC zažene, spodaj levo izpiše aktiven TV program, slike in zvoka pa ne ... GROZNO! ... celo naložil novejši VLC pa ne pomaga ... pa tud pr znancih je enak nič, kot pri meni, tako da izgleda, da domači polpismeni uporabniki tokrat izjemoma nismo uspeli ničesar pokvariti ... a kdo pozna razlog? ... kdo pozna rešitev?

Vnaprej hvala! Saj veste, ... če crkne TV, ....

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Mar 2009 ob 11:04

Okoliščine:
- lahko gledam IPTV preko VLCja
- lahko shranim gledani program v datoteko in ko jo kasneje odprem, je posneta brez napak

Problem:
- če želim streamati karkoli na STBjev prazen kanal (recimo drug IPTV kanal ali pa recimo pravkar posneto MPEG_TS datoteko) pa je na STBju zadeva negledljiva (kocka tako, da slika ni razpoznavna)


Ima kdo kakšen nasvet, kako zadevo odpraviti? Procesor pa ni obremenjen do konca med streamanjem (athlon64 3000+), prav tako to počnem brez transkodiranja...

Hvala in LP
D

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kekoke » 19. Mar 2009 ob 11:10

Pri meni je stanje identično, edini nasvet ki sem ga tu dobil je, da grem na nižjo verzijo VLCja (imam zadnjo). Ker se mi je pri prejšnji verziji (0.86) VLC ves čas sesuval sem zaenkrat misel o streamanju opustil.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Mar 2009 ob 11:12

Jaz imam 0.8.6, torej zadnjo ki je še spodobna.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gr » 19. Mar 2009 ob 13:21

mreža je full duplex?

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Mar 2009 ob 14:28

Ja. Sicer je bilo nastavljeno na auto-negiotiation ampak tudi če forsiram 100m/full, je še vedno enako kockanje.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 19. Mar 2009 ob 18:27

Za streamanje je skoraj obvezna druga mrežna, nastavljena samo za VLC. Če je samo ena, lovi neke čudne "smeti", ki prihajajo bogve od kod (PacketMon oz ZX Sniffer data včasih kar zanimive rezultate). Pa še nekaj, kar je važno! Kanal, na katerega streamaš, mora biti res prazen. Če se na njem ne dogaja nič, še ni nujno, da je res prazen. Da je kanal res prazen ugotoviš, če greš na View -> Stream and Media info, zavihek Statistics, vsi parametri morajo kazati 0(nič). Meni dela b.p., pravkar preizkušeno na Nezavisni. VLC 0.86 je pa itak zakon.
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Mar 2009 ob 22:37

Sem tudi jaz uporabljal Nezavisno, pa je kockalo. V PCju imam viška eno prazno GbE mrežno, morda popatcham in poskusim še s tisto.

LPd

Zaklenjeno