[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Atlantis
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 23:23
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Atlantis » 13. Mar 2009 ob 23:30

jas enostavno ne morem pokrenuti iptv na racunalniku. sem sa planine, in imam optiko.
nimam routerja, samo Milan switch in direktno priklopljen v racunalnik. preh mi je tv delala
in potem sem znova nalagao sistem in vec ip tv ne dela. prosam za pomoc.



ps:
opravičujem se zaradi slovenščine

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 14. Mar 2009 ob 03:12

:shock:
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 16. Feb 2011 ob 03:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

Atlantis
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 23:23
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Atlantis » 14. Mar 2009 ob 21:15

ni problem za kavo. moguce se najde i nekaj popit. samo da ustimam tist iptv na racunalniku.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 15. Mar 2009 ob 02:08

:shock:
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 16. Feb 2011 ob 03:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

Atlantis
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 23:23
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Atlantis » 15. Mar 2009 ob 11:52

ja sem ampak noce delati.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Mar 2009 ob 12:29

a pol na vdsl1 ni mogoče gledat TV na racunalniku ce mas samo eno mrezko ?

Uporabniški avatar
azzqim
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 21. Jan 2008 ob 02:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 5/5, 2x TV
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a azzqim » 15. Mar 2009 ob 14:01

Meni je ni uspelo usposobiti. Sem preklopil v 3. in 4. port in je delala TV, a ne internet, in na 1. ter 2. portu ravno obratno. Nekaj dni nazaj so nam zamenjali modeme, ker je šla centrala na VDSL2 in sedaj mi brez problema dela internet + TV na katerem koli portu.

.hr
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 12:34
T-2: Že imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a .hr » 15. Mar 2009 ob 20:01

Mi lahko kdo opiše ali se da nek program iz VLC-a streamat na Amino, da bi ga lahko gledal na TV?
Konkretno Nova TV.

poiuztrewq

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Mar 2009 ob 20:08

Meni še ni uspelo. Se pridružujem z vprašanjem: Moram na PCju nastavit IP na isto klaso kot je STB, ali ni treba in je lahko 93.103.x.x?

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a ren » 18. Mar 2009 ob 00:23

da ne bo kdo jezen, tole pišem v drugo - prej še na eni drugi, sorodni temi ... TV na čarunalniku po skoraj letu dni naenkrat ne dela več ... ene 2 dni ... VLC odpre, izpiše TVSLO1 (naprimer), slike in zvoka pa nič ... sem poskusil naložiti novo verzijo VLC pa ne pomaga ... menda imajo enak problem še pri enih t-2 znancih, tako da zgleda, da domači polpismeni računalničarji tokrat izjemoma nismo nič zejbali sami ... a kdo ve zakaj je tako in če je problem rešljiv?

... je velika žalost v hiši, ker je crklnu!

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 19. Mar 2009 ob 22:27

Meni dela b.p. (na optiki). Uporabljajte starejše verziije VLC (0.86), z njimi ni nobenih težav. Linke do starejših verzij sem nalimala stran nazaj. Pa morda še enkrat pazljivo :beri: prvo stran tega posta.
Ne bi rada ponavljala, ampak možnosti so: narobe skonfiguriran požarni zid, protivirusni program, povezava preko routerja..., tole mi pade na pamet in so najbolj pogosti razlogi, da zadeva ne deluje.
Dopuščam pa možnosti, da gre za kakšne lokalne posebnosti, tu ni kaj storiti, razen da upaš, da tako kot je prišla (napaka), bo tudi šla.
Slika

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a alamar » 21. Mar 2009 ob 17:36

Imam buffalo whr125 in sem se sedaj končno opogumil ter naložil zadnji tomato izključno zaradi iptv prek routerja na prenosniku. Vse sem naštimal tako, kot piše v prvem sporočilu teme. Naštimal VLC, dal kljukico na "allow multicast", omejil multicast rate. Odprl porte v požarnem zidu, sprobal z zadnjo in 0.86 različico VLCja. Resetiral router...

Slika in zvok sta, vendar se vse zatika, ne glede na to kaj nastavim. Imam optiko.
V več temah sem bral, da moram odstraniti kljukico pred filter multicast, vendar te opcije ne najdem v tomatu. Kje to sploh je?
Še kakšna druga ideja?

edit:
Še nekaj, sedaj, ko imam toamto, mi kaže slabši signal, kot prej, ko sem imel original firmware, čeprav povsod piše, da je s tomatom bolj močan signal! Zvišal sem tudi moč signala v nastavitvah, pa ne pomaga. Kaj moram mogoče odinštalirat original client manager od Buffala, ali mora ta program ostati na prenosniku?

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a ren » 30. Mar 2009 ob 12:10

Hvala za prijazno pomoč!

Zadeva mi je mesece imenitno in brez težav delovala, zdaj pa naenkrat, brez meni znanega razloga, ne več. Imam optiko in stroj zvezan s kablom prek routerja. Internet dela popolno. TV pa ne več. Poskusil sem vse, kar mi je padlo na pamet. Deinštaliral in ponovno naložil VLC, obnovil sistem na zgodnejše datume, ... nula,nada,zero,... :grrpc: :jao:

Nimam več idej ...

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 30. Mar 2009 ob 12:20

Si poskusil mimo routerja, direktno?
Slika

Mikec
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Nov 2008 ob 21:24
T-2: Že imam
Paket: 10 mb

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Mikec » 1. Apr 2009 ob 18:21

Uporabljam enak router torej WRT54GL in Tomato Firmware v1.23.1607

Na routerju imam odprt port 5000, nastavljen multicast rate 54 mbps, WMM enable, multicast enable. V kolikor spremenim multicast rate na karkoli drugega, ne vidim in ne slišim nič.

Problem je, ker se v sliki pojavljajo artefakti (kocke), zvok šteka, internet pa dela normalno. Vse skupaj prenašam preko wireless-a na laptop, bi pa prosil za pomoč, ker še vedno nisem našel rešitve. Bi moral zamenjati na original firmware, kot sem nekaj zasledil? Hvala

Zaklenjeno