Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a mahi » 16. Apr 2009 ob 10:19

Meni osebno se zdi, da ima SLO 3 daleč najlepšo sliko napram SLO 2 in 1. Zakaj ne vem?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Apr 2009 ob 10:21

Zato, ker se zajema prek optike. RTV SLO 1 in 2 pa se (še) ne more, ker tam ni bilo Teletexta. (Zato in samo zato smo dali nazaj na satelit).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a mahi » 16. Apr 2009 ob 10:32

Ne razumem. Do RTV pride optika, a vi zajemate SLO 1 in 2 preko satelita zaradi teleteksta?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Apr 2009 ob 10:56

Da!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Apr 2009 ob 11:07

nemo napisal/-a: Na TV SLO so pač prepričani, da morajo počakat, da bodo crknili še zadnji štirje televizorji, ki ne znajo iz 16:9 naredit 4:3.
tudi če znajo, je lahko izkušnja zelo moteča.
kokica2000 napisal/-a: Uporabniki T-2 hočemo nepretvorjeni (v 4:3) stream!
spet agresija, le nekateri uporabniki hočete to. Jaz vas podpiram pri vašem boju za tehnično boljšo sliko, samo ne morem pa se sprijazniti, da se to dela na račun mojega TV udobja. Stalno preskakovanje formatov, tako ne istem programu, kot med premikanjem programov je pač moteče.

Še nekaj dejstev, obstaja 100 let 4:3 TV vsebine, ki ni nič manj zanimiva samo zato ker ni najnovejša.
75% gospodinjstev ima 4:3 televizorje
Pri povprečni velikosti naših domov (pač večina nas ne živi v dvorcih) je za povsem prijetno zaznavanje slike 4:3 popolnoma ustrezen format.

Zaradi nekaj ljudi, ki živijo (ali vsak tako mislijo) v dvorcih torej, mora 75% ljudi v strošek 400€+ da bodo imeli primerno opremo za sprejemanje sodobnih programov, ob tem bodo pa tudi na teh programih gledali še polno starih vsebin s črnim robom ob straneh, sodobni filmi bodo imeli seveda rob zgoraj in spodaj.

75% programov bo pa itak še leta in leta 4:3, ker na svetu obstajajo tudi druge kulture kot napredna nemška tehnološka kultura (tiste ki dajo več na vsebino) in jih bo v nujnost zamenjave še malo težje prepričat kot nas, ki so nas jebal s takimi zadevami že stoletja.

16:9 je realnost, ki prihaja, vendar ker bo "prihajala" še dolgo časa je zelo pomembno s kakim prehodom se uporabniki sprijaznimo. To kar se dela sedaj ni prijetna izkušnja za nobenega.

Edina rešitev, ki jo vidim jaz je, da se v prehodnem obdobju oddaja tako 16:9 kot 4:3 stream in naj se končni uporabnik odloči kaj bo gledal.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a nemo » 16. Apr 2009 ob 11:29

Z marsičem se lahko strinjam, ampak to kar imamo trenutno na tvslo je najslabše iz obeh svetov. Precej programa je že posnetega v 16:9, oni ga pa pretvarjajo v 4:3LB. Tako jaz nimam kvalitetne 16:9 slike, ampak 16:9 "z okvirjem", ti pa ne kvalitetne 4:3 slike, ampak dva črna trakova in vmes mikroskopsko kvazi 16:9 sliko.
Zaradi mene naj oddajajo 4:3, ampak potem naj bo slika res 4:3. Mene črni robovi ob strani nič ne motijo, medtem ko mi okvir vsakič dvigne pritisk. In ker moj tv, kot marsikateri drugi, na HDMI ne zna spreminjat formata, se ga ne morem znebit z zoomom.
Da pa je zoomirana slika obupna, ker nam t2 (zaenkrat še) posreduje tvslo v katastrofalni ločljivosti, je že druga zgodba. Pri hokeju je puck neopazen.
Plačaš 100, dobiš 90.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 16. Apr 2009 ob 11:33

> Edina rešitev, ki jo vidim jaz je, da se v prehodnem obdobju oddaja tako 16:9 kot 4:3 stream in naj se končni uporabnik odloči kaj bo gledal.

Končnemu uporabniku se ni treba nič odločat. Tako kot POP TV (in kot delajo TV postaje v tujini že leta) funkcionira čisto lepo. Na analogno gre jasno 4:3, kar je digitalnega pa zna letterboxat naprava pri uporabniku. Ni nobena znanost dodat črne robove...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Apr 2009 ob 11:37

spet agresija, le nekateri uporabniki hočete to. Jaz vas podpiram pri vašem boju za tehnično boljšo sliko, samo ne morem pa se sprijazniti, da se to dela na račun mojega TV udobja. Stalno preskakovanje formatov, tako ne istem programu, kot med premikanjem programov je pač moteče.

Še nekaj dejstev, obstaja 100 let 4:3 TV vsebine, ki ni nič manj zanimiva samo zato ker ni najnovejša.
75% gospodinjstev ima 4:3 televizorje
Pri povprečni velikosti naših domov (pač večina nas ne živi v dvorcih) je za povsem prijetno zaznavanje slike 4:3 popolnoma ustrezen format.

Zaradi nekaj ljudi, ki živijo (ali vsak tako mislijo) v dvorcih torej, mora 75% ljudi v strošek 400€+ da bodo imeli primerno opremo za sprejemanje sodobnih programov, ob tem bodo pa tudi na teh programih gledali še polno starih vsebin s črnim robom ob straneh, sodobni filmi bodo imeli seveda rob zgoraj in spodaj.

75% programov bo pa itak še leta in leta 4:3, ker na svetu obstajajo tudi druge kulture kot napredna nemška tehnološka kultura (tiste ki dajo več na vsebino) in jih bo v nujnost zamenjave še malo težje prepričat kot nas, ki so nas jebal s takimi zadevami že stoletja.

16:9 je realnost, ki prihaja, vendar ker bo "prihajala" še dolgo časa je zelo pomembno s kakim prehodom se uporabniki sprijaznimo. To kar se dela sedaj ni prijetna izkušnja za nobenega.

Edina rešitev, ki jo vidim jaz je, da se v prehodnem obdobju oddaja tako 16:9 kot 4:3 stream in naj se končni uporabnik odloči kaj bo gledal.[/quote]

kekoke s tabo se povsem strinjam v zadnjem stavku :pivo:
v vsem ostalem pa ne, to ni nobena agresija, ne rabiš živet v dvorcu ali si pa vsaj tega zamišljat da bi lahko imel lcd tv oziroma plazmo
po tvojih razmišljanjih potem tudi ne rabimo interneta oz računalnikov, ker jih večina ljudi ne uporablja............. :blbl:
LP Robert

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Apr 2009 ob 12:07

gulikoza napisal/-a:in kot delajo TV postaje v tujini že leta
žal preveč tehnoloških navdušencev za tujino priznava le ozek pas ozemlja, ki se razprostira v dokaj ozkem pasu severno od naših krajev in se konča še pred otoki in polotoki, ki sledijo...
gulikoza napisal/-a:Tako kot POP TV funkcionira čisto lepo.
o tem sem govoril, men se ne zdi lepo (če pozabimo na tiste z motorolo, ki jim 4:3 TV sploh ne preklaplja). Še preden zaznam, da bodo reklame se mi tv fajn strese in na sredo ekrana skoči napis (4:3) s tako udarnostjo, kot bi pisalo pazi bomba (in tam ostane ene 5 sekund, enako tudi v drugi smeri), edina sreča, da mi TV ob tem omili zvočni šok. In seveda ko surfam med programi se dogaja isto. Ker imam nemške programe varno spravljene na pozicijah 100+, NG Wild pa itak skoz kocka sta Akanal in POPTV zame več ali manj edini 16:9 motnji (ok še en blok 16:9 je nekje pri poziciji 50, samo tja redko pridem). Vse ostalo je 4:3 :plosk: ali pa obrezan 4:3-še vedno bolje kot skakanje (zame).
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Apr 2009 ob 12:31

nathanhund napisal/-a: po tvojih razmišljanjih potem tudi ne rabimo interneta oz računalnikov, ker jih večina ljudi ne uporablja............. :blbl:
Ali jaz, ker preberem spletni časopis, kaj spremenim izkušnjo branja papirnatega časopisa svojim staršem? Ali jaz ko poslušam spletni radio kaj spremenim izkušnjo babici, ki posluša SLO1 poročila vsako uro na svojem žepnem radiu že 40 let? Ljudje smo različni in imamo različne potrebe. Prilagajanje spremembam je pa z leti vedno težje in kaj kmalu napredek ne odtehta več muk prilagajanja. Samo mičken spoštovanja do drugačnih želim slišat. "Želimo 16:9 za vsako ceno" je agresija!
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a Balonar » 16. Apr 2009 ob 13:22

kekoke napisal/-a:
nemo napisal/-a: Na TV SLO so pač prepričani, da morajo počakat, da bodo crknili še zadnji štirje televizorji, ki ne znajo iz 16:9 naredit 4:3.
tudi če znajo, je lahko izkušnja zelo moteča.
kokica2000 napisal/-a: Uporabniki T-2 hočemo nepretvorjeni (v 4:3) stream!
spet agresija, le nekateri uporabniki hočete to. Jaz vas podpiram pri vašem boju za tehnično boljšo sliko, samo ne morem pa se sprijazniti, da se to dela na račun mojega TV udobja. Stalno preskakovanje formatov, tako ne istem programu, kot med premikanjem programov je pač moteče.

Še nekaj dejstev, obstaja 100 let 4:3 TV vsebine, ki ni nič manj zanimiva samo zato ker ni najnovejša.
75% gospodinjstev ima 4:3 televizorje
Pri povprečni velikosti naših domov (pač večina nas ne živi v dvorcih) je za povsem prijetno zaznavanje slike 4:3 popolnoma ustrezen format.

Zaradi nekaj ljudi, ki živijo (ali vsak tako mislijo) v dvorcih torej, mora 75% ljudi v strošek 400€+ da bodo imeli primerno opremo za sprejemanje sodobnih programov, ob tem bodo pa tudi na teh programih gledali še polno starih vsebin s črnim robom ob straneh, sodobni filmi bodo imeli seveda rob zgoraj in spodaj.

75% programov bo pa itak še leta in leta 4:3, ker na svetu obstajajo tudi druge kulture kot napredna nemška tehnološka kultura (tiste ki dajo več na vsebino) in jih bo v nujnost zamenjave še malo težje prepričat kot nas, ki so nas jebal s takimi zadevami že stoletja.

16:9 je realnost, ki prihaja, vendar ker bo "prihajala" še dolgo časa je zelo pomembno s kakim prehodom se uporabniki sprijaznimo. To kar se dela sedaj ni prijetna izkušnja za nobenega.

Edina rešitev, ki jo vidim jaz je, da se v prehodnem obdobju oddaja tako 16:9 kot 4:3 stream in naj se končni uporabnik odloči kaj bo gledal.
po tvojem sistemu bi mi še dane sgledali ČB sliko :nevem:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Apr 2009 ob 13:58

No, danes še ni bilo možno prevezati pri RTV SLO, torej se 1 in 2 še naprej zajema s satelita. :neutral:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Apr 2009 ob 14:17

Moram priznat da me med prehodom iz ČB na barvno TV še ni bilo, pa kaj dosti tudi nisem bral o tem, tako da vseh podrobnosti ne poznam, sam kolikor sem seznanjen, so še desetletja po uvedbi barvne TV vse od studijske scene do garderobe nogometnih moštev prilagajali ČB televizijam. Za lastnike ČB televizij se torej ni nič spremenilo ob začetku barvnega oddajanja. Pa je šlo za bistven napredek v tehniki. Vse kar je naprednega pri 16:9 je, da pri isti površini televizije v tem formatu lahko vidiš več, kar pa je za TVje normalnih sobnih dimenzij sicer popolnoma nepomembno ampak...pustmo to, 16:9 prihaja, debatiramo lahko le o tem kako prihaja.

jaz verjamem, da so tvoji predniki kupil barvno TV takoj, ko je nekdo začel testirat barvno oddajanje, ampak ne verjamem da so zaradi tega vpili, da mora tistim s ČB vsaj mal slabš zdej TV delat.

Pa dejte no, če že delate razne primerjave, dejte mal razmislt, ker si res želim, da bi me kdo prepričal, da nimam prav. :hudicek:. Res bi rad, tako kot moje babice po barvno, šel z veseljem po nov 16:9 TV in ne tako kot izgleda sedaj, da bom v to prisiljen.

Se tud strinjam, da je predrago delat 2 čist ločeni produkciji (4:3 in 16:9) in da je vse ostalo nek kompromis, da je rečt do 1.1.201x bo vse 4:3, po tem pa vse 16:9 predrago, ampak s temle kar se dogaja, kot se očitno kar strinjamo, nismo zadovoljni. Eni cele dneve gledate osmrtnice, babice berejo internetne forume in navodila za uporabo televizorjev.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

l-note
Znanec
Prispevkov: 98
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 14:26
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a l-note » 16. Apr 2009 ob 16:37

Navadni Nimda napisal/-a:No, danes še ni bilo možno prevezati pri RTV SLO, torej se 1 in 2 še naprej zajema s satelita. :neutral:
Kdaj se lahko pričakuje naslednji možni datum preklopa? Že jutri?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Zakaj zanikrna slika na SLO2?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Apr 2009 ob 16:53

Ne vem - gre za formalizme, ki jih moramo izpeljati. Tule ni RTV SLO nič kriv, če sem prav obveščen...
Optika 100/10

Odgovori