Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Apr 2009 ob 11:58

History se je zdela zatikal zvok (Invazija), pokličem na 002, ena popolnoma zdolgočasena barbara, history, ker history? History! A History HD? Ne HISTORY, neki časa gleda, se nič ne zatika med reklamam, pa drugi programi?, ne vem sem gledu HISTORY. ji razložim da kličem za reset, ko so kocke, ampak zdej je kock še znosno. Kaj potem, vam zdaj resetiram linijo ali ne? Ji povem da naj ona men pove a jo more in se najin dialog konča, ko me še enkrat kot kreten samo vpraša ali želite da vam resetiramo linijo? Spet ste me enkrat razpizdil u nulo, nikol ne morem gledat stvari u miru, vedno pričakujete od mene da bom še na treh drugih programih gledu kaj se dogaja, pejte nekam. Sam neko blefiranje vedno, teli deons se še to ni dal, "sam še tole probam, a je zdej boljš?" In nič nočete povedat o liniji, pol nej se pa jaz odločam ali jo je treba resetirat, kaj če bi vi kej vedl kaj je treba narest da bo TV brez motenj?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Apr 2009 ob 12:23

Veš kaj raje naredi? Povej unim dejansko kaj je napaka. Torej jim ne govoriti, da šteka History, ker oni potem pogledajo, pa vidijo, da dela. Morebiti jih to zmede. Raje jim povej, tako kot je v resnici: da ti štekajo vsi kanali zaradi linije in da naj ti resetirajo port.

Kmau boš dobil avtomatizem, ki ti bo resetiral linijo, ko se bo nabralo preveč HD napak. Upajmo, da bo potem te štekarije bistveno manj. Linije se ti pa baje ne da boljše poštimati kot je, razdalja terja svoj davek in zato si čisto na robu delovanja... :nevem:
Optika 100/10

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 18. Apr 2009 ob 12:45

Včeraj zvečer po 23 uri je kockalo na večini programov. Sem šel zanalašč čez cca 100 programov in pri vsakem je na par sekund slika zaostala, pa malce pokockalo pa je blo spet v redu. Mam brezčasno optiko, tko da linija ne bi smela bit problem.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Apr 2009 ob 13:02

Navadni Nimda napisal/-a:Veš kaj raje naredi? Povej unim dejansko kaj je napaka. Torej jim ne govoriti, da šteka History, ker oni potem pogledajo, pa vidijo, da dela. Morebiti jih to zmede. Raje jim povej, tako kot je v resnici: da ti štekajo vsi kanali zaradi linije in da naj ti resetirajo port.

Kmau boš dobil avtomatizem, ki ti bo resetiral linijo, ko se bo nabralo preveč HD napak. Upajmo, da bo potem te štekarije bistveno manj. Linije se ti pa baje ne da boljše poštimati kot je, razdalja terja svoj davek in zato si čisto na robu delovanja... :nevem:
veš kaj naredim, vsakič sprot jim probam vse lepo razložit (ko kličem zaradi česa drugega kot kock), oni pa vedno neki vsak posebi pametuje, čeprov bi loh verjetno to tud kje prebral. Kolikor sem uspel od vas in njih izvedt, štekanja zvoka nimajo veze z linijo, ker s časom narašča le količina kock, zvok pa loh šteka tud takoj po resetu linije, ok sej so tud kocke loh takoj, samo jih je malo.
Kadar pa rečem da naj mi samo resetirajo linijo, me pa začnejo zaslišvat, kaj kocka kje kocka kdaj kocka, pa me začnejo pošiljat nekoga za linijo pogledat :jao:

Težava je tud, ker 2 minuti zatika zvok vsake 10 sekund, pol pa 5 minut nič....naslednjič pa 20 minut nič, in men se ne da več vedno med oddajami, ki jih gledam klicat, ker zamudim 5 minut zaradi reseta, pol ni pa nič bolj, a sem jaz kriv da glih tistih 5 minut, ko ste vi gledat ni zatikal? Kr u tri krasne se mi ne da klicat za reset tud zato, ker mi pol ponavad še isti dan motorola obvisi, neki časa telefon ne dela, včas ga je tud treba resetirat.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 18. Apr 2009 ob 19:23

Navadni Nimda napisal/-a:Kmau boš dobil avtomatizem, ki ti bo resetiral linijo, ko se bo nabralo preveč HD napak. Upajmo, da bo potem te štekarije bistveno manj. Linije se ti pa baje ne da boljše poštimati kot je, razdalja terja svoj davek in zato si čisto na robu delovanja... :nevem:
Ampak tista skripta je dvorezen meč. Konec koncev so napake pri TV posledica napak na liniji, torej avtomatski reset porta vsako noč ni rešitev ampak prej workaround. :nevem:

Razen če je linija res poštimana v nulo, potem ni druge. Vendar glede na opisano, izgleda kot da je še nekaj prostora za izboljšave. :hmm:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a tonimona » 18. Apr 2009 ob 23:11

Navadni Nimda napisal/-a: Kmau boš dobil avtomatizem, ki ti bo resetiral linijo, ko se bo nabralo preveč HD napak. Upajmo, da bo potem te štekarije bistveno manj. Linije se ti pa baje ne da boljše poštimati kot je, razdalja terja svoj davek in zato si čisto na robu delovanja... :nevem:
"Napisal/-a tonimona » 11. nov 2007 ob 22:06
Predlagam, da se za Rete4 sporogramira avtomatski dnevni reset. Je spet zmrznil. "

he, he, moje ideje bodo zaživele.
:owned:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Apr 2009 ob 12:09

Pri glasbenih programih (opazil sem na MTV Dance in VH1) se zelo pogosto zgodi, da za pol sekunde zakocka delček ene vrstice slike.

Težave pri sprejemu?

EDIT: z 'vrstica' imam v mislih vrstico MPEG kock in ne vrstico debeline 1pix.

Uporabniški avatar
lucca brassi
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 20:28
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant ; FTTH 100/20
Kraj: Kočevje ( zraven pošte )

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a lucca brassi » 19. Apr 2009 ob 21:07

Danes je na koncu Rožne ulice v Kočevju cela štala s IPTV , kocka zabiva , skače zvok ,.... verjetno je šlo kaj na cetrali . Prav tako pravijo sosedje . Internet in telefon pa delata. Ve kdo kaj o tem ? Servisu je bila prijavljena napaka , kljub resetiranju isto sranje , stari pa čist živčni :grrpc:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2009 ob 21:12

Prijavi napako prosim, in na kratko opiši problem: 0590-00-002.
Lahko mi daš tudi številko priključka na Zasebna sporočila in bom dal še jaz preveriti.
Optika 100/10

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a axi » 21. Apr 2009 ob 12:14

dpavli napisal/-a:Pri glasbenih programih (opazil sem na MTV Dance in VH1) se zelo pogosto zgodi, da za pol sekunde zakocka delček ene vrstice slike.

Težave pri sprejemu?

EDIT: z 'vrstica' imam v mislih vrstico MPEG kock in ne vrstico debeline 1pix.
To tudi jaz opažam na VH1 kakšne dva tedna.

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 21. Apr 2009 ob 17:48

Jaz to opažam že dalj časa. Še vedno nobene izjave.

NN, ss, Mark?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Apr 2009 ob 19:58

Eno vprašanje, dPavli: koliko TV-jev imaš? Me prav zanima, če si še rekorder. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Apr 2009 ob 21:32

dpavli bom jutri malo podrobneje preveril glede tistih glasbenih programov.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a nemo » 21. Apr 2009 ob 22:53

Na Sky News se vrti napoved, da se selijo na nov satelit. Bo treba nove kartice naročit, ker do t2 zelo dolgo potujejo. :twisted:
Plačaš 100, dobiš 90.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Apr 2009 ob 22:56

To počne zastopnik za ta kanal, torej ti ni treba skrbeti. :blbl:
Optika 100/10

Zaklenjeno